Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl nebývalý rozmach zločinu. Mnohé kriminální činy divokých devadesátek zůstaly i po více než třiceti letech nedořešeny nebo nesou pachuť podivného vyšetřování, ovlivněného mocnými kmotry a politiky. To, co se v tehdejším polosvětě událo, totiž ovlivňuje život i dnes. Nastal čas se za těmi nejzásadnějšími kauzami ohlédnout a po letech je důstojně uzavřít. Dokumentární seriál Polosvět představuje výsledky unikátního pátrání po kořenech vzniku českého organizovaného zločinu devadesátých let a zkoumá fenomény vývoje tehdejšího kriminálního podsvětí. Obsah tvoří nejzajímavější dobové kauzy a jejich hlavní aktéři. Propojení s dramatickým seriálem ČT Devadesátky umožňuje pochopení nebezpečné vlny vzrůstající polistopadové kriminality a má i preventivní funkci před nebezpečnými kriminálními jevy v soudobé  společnosti. (Česká televize)

Recenzie používateľa milwaukee k tomuto seriálu (6)

Polosvět veksláků (2022) (E01)

Že by křišťálově čistý Stáník Gross? Už to tak asi bude. A kdo teď má Mrázkův kompro archiv? Rád bych do něho nahlédl. A jak pravil jeden člověk z Mrázkova okolí: "Kdyby lidi viděli jen desetinu z toho archívu, už by nikdy nešli k volbám". ()

Polosvět světských (2022) (E02)

Mladej Běla tak krásně, srdcervoucně a UPŘÍMNĚ žvatlal, jak jeho tatík byl jen obyčejný podnikatel. Kdybych nevěděl o co jde, tak bych mu snad dal i korunu a uronil slzičku. ()

Polosvět policajtů (2022) (E03)

Berdych byl vlastně celkem hodnej kluk, když to tak pozoruju. Ale docela mě děsí, že řada podmazanejch policajtů zůstala na svých pozicích, jako by se nic nestalo. A co teprve ve Východních Čechách. To snad ani nechci domyslet. Takže předtím hodnej mladej Běla, dnes napravený slušňák Berdych a příště budou sympatičtí zabijáci. Už se těším. ____ Jinak souhlas s uživatelkou Soviczka. Berdych oskarový výkon a z Ortmana se mi zvedal žaludek. A zdá se mi, že s každým dílem jdu s hodnocením o hvězdu dolů. To není moc povzbudivé. Dělat s kriminálníků celebrity fakt není ideální. A nebo si máme zvykat? ()

Polosvět olejů smrti (2022) (E05)

V podstatě se vůbec nic nestalo. Legální daňový únik. A tak my tady žijem. Existují vůbec špinavé peníze? A co na to Jan Tleskač? ___ Večeř mi přišel jako těžkej psychopat, podobně jako Oto Biederman z kolínského gangu. ()