Kto prežije - Kaôh Rōng

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2016

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Scot Pollard, Joe Del Campo

Fenomenální reality show Kdo přežije s nestárnoucí ikonou této show Jeffem Probstem nabízí svou 32. sérii, která se odehrává v náročných podmínkách na ostrově Kaôh Rōng v jihovýchodní Asii. Tato série je jednou z nejnáročnějších sérií, jestli ne tou nejnáročnější vůbec. Trosečníci již podruhé (Survivor: Cagayan, 2014) v historii této show budou rozděleni do tří kmenů podle hlavních předností, kterými jsou síla, krása a chytrost. Který trosečník nejlépe splní nepsané pravidlo soutěže přežít, přelstít a přehrát a zároveň vyhraje 1 milion dolarů? Bude přednost síly opět ta vítězná? 39 dní, 18 soutěžících (3 přednosti) a 1 přeživší. (Radim1.)

Moly

ČTĚTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ (Spoilers, sweetie). Problém s Kaoh Rong netkví ve vítězi. Podobně jako Tom Riddle i já se snažím ctít vítěze nezávisle na tom, jestli jsem jim fandila já či střih a kamera. Není to ani velký počet evakuací (ačkoliv je všem jasné, že raději bychom klidnou kmenovku než někoho odvolat kvůli infekci či "severe gastrointestinal distress"). Není to ani cast, protože ten nabízí výrazné osobnosti (taková Debbie je hotový zlatý grál, bavili i Scot s Jasonem (Kylem?), slibná je Julie a ráda bych - ke svému překvapení - ráda viděla znovu hrát i Nicka, přinejmenším jeho komentáře v Ponderose mě neskutečně bavily, Cydney si druhou šanci rozhodně zaslouží). Odměny byly poněkud slabší, zvláště v porovnání se Second Chance, ale dejme tomu. Co považuji ale za velký přešlap, je závěrečný twist. V mých očích jde o zradu vůči vypadnuvším hráčům, kteří to dokázali, splnili si jeden ze svých cílů, dostali se do poroty... a pak se nesmí zúčastnit FTC?! Ani tam nemůžou lapět a držet pusu? Když pominu fakt, že FTC dělají především porotci a jejich proslovy a dotazy, že součástí hry každého z hráčů by mělo být nějaké sebeuvědomění, náhled nejen na to, kdo sedí vedle mě, ale i naproti, že jednou je vyřadím já a podruhé mohou zatopit pod kotlem oni mě... Co přijde příště? Russell Hantz jako vítěz Survivoru, protože už je jedno, jak jste se dostali do cíle, hlavně, když tam jste? Oblíbenci: Cydney, Debbie. Zaujali: Scot, Jason, Nick, Julia. ()

Mouchal

Člověk by si myslel, že po 31 sériích už hráči budou vědět, co a jak. Ale pak přijde řada číslo 32 a z každého je zase naivní blbeček, který jde na kmenovku s tím, že ON je ten nejlepší, že je naprosto z obliga co se týče hlasů a že není ani malinká šance na to, aby si dnes balil svých pět švestek. Bože, ti amíci občas dokáží být tak zoufale zábavní. Sezóna, kde bylo nejvíc evakuovaných v celé historii hry. Dva nejlepší hráči venku. A my pak musíme sledovat, jak si to do sloučení štrádujou takoví "mistrní stratégové" jako jsou Joe, Debbie, Julia atd. Pak nastává problém, jako u většiny moderních survivorů. Že jakmile je sloučení, začína lov na silné a tudíž i zajímavé hráče a kdo nám tam pak zbyde? Komu máme pak fandit? Debbie ala schizofrení uprchlík z psychiatrické léčebny? No prostě castově tato řada vypadala více než zajímavě (pěkné slečny se taky našly), ale do finální časti se těch zajímavých dostalo zoufale málo. A mrzí mě, že v těchto řadách už není žádná aukce nebo pořádné vytrvalostní soutěže. To je samá skládačka. Aspoň že jim nepřijela rodina. Sledování Taie jak brečí mi už i tak stačilo. A to že nesnědli ani tu slípku co tam měli? Jako děláš si fakt pr*el už? V prvních sezónách se div nesnědli navzájem z toho hladu a tady se jim promenáduje taková porce bílkovin a oni si jí ještě vydržujou. Reunion už byl jen klasické tlachání a dost divný příchod Sii. Jinak výhru jsem přál Aubry, ale Michelle ke konci zahrála fakt slušně, takže mě to ani tak nenaštvalo. Twisty oukej. Oblibenci: Neal, Caleb, Jason / Neoblíbenci: Joe, Darnell, Peter. 70% ()

Trixinka

SPOILERY........ Nejzajímavější na této řadě byly evakuace a novinka v podobě možnosti vyloučení jednoho člena poroty. Jinak jedna z nudnějších řad - chytráci hloupí, siláci slabí a krasavci...no škoda mluvit. Oblíbence jsme v této řadě neměla, nejvíc mě bavil Tai a jeho "hra". Vítězka není zrovna ta, kterou bych si z těch tří na konci, přála, ale mohlo to dopadnout hůř. V dalších řadách by se měli tvůrci zkusit vrátit k počátkům - omezit neustálé míchání kmenů, trošku se zamyslet na soutěžemi (poslední dobou mě přijdou pořád stejné), změnit prostředí (co zkusit něco jiného než ostrov a moře - viz Čína, Austrálie, Afrika, Amazonie.... nebo co třeba Survivor v zimě :) ), omezit jídlo (ať už vyhrané nebo nalezené v přírodě) - nejde mi do hlavy, že v této řadě dokázalo přežít kuře :), atd. ()

junglewar odpad!

No tak 32. Série nemá chybu. Je to úplně stejně super jako byla 11. Série, ale o něco horší, než byla 22. Série. No snad nikoho neurazim, když řeknu, že můj oblíbenec z této série je Bracco, co on předvedl v závěru, bylo až dojemné, k dokonalosti už jen chybělo aby pomáhal s porodem malého klokánka. ()

Radim1.

Velmi zajímavá sezóna a tím i kmenové rady, hrálo se aktivně každou radu. Ovšem většina soutěžících mi nebyla sympatických, což se stává, hlavní ale je, že hra měla vysokou úroveň. Vítěz této řady... no moc tomu nerozumím, zasloužil si to dle mě jiný z těchto soutěžících mnohem více, nevím proč dostal tento vítěz více hlasů a myslím, že nejsem jediný, to tuhle řadu dost kazí. Ale celkově jsem si řadu užíval, jen škoda těch 3 vynucených odstoupení. Když to tak vezmu, tak mi byl snad sympatický pouze Jason, asi tím, že mi připomínal Russella Hantze, či Tonyho Vlachose, ale to pouze typem postavy a herně na tom nebyl vůbec dobře a mohl více bojovat. ()

strom-z

SPOILERY: Dojmy těsně po: docela i slušná sezóna, vidim to z hlediska rankingu někde tak 18-20. místo z 32 sezón. Dost zajímavejch hráčů/postav i blindsides, nový twisty hodnotim celkově velmi dobře - kombinovanej super idol je rozhodně lepší než "simple" super idol a twist ve Final 3 jsem fakt nečekal a přišel mi dost zajímavej, byť ne extrémně zásadní. Pár zábavnejch, inovovanejch challenges, ale přesto se tu dostavuje stereotyp, stejně jako v případě tropickýho prostředí, který je už totálně nudný a generický. WIshlist: chtělo by to fakt změnu typu zimní Survivor a skutečně zajímavější a mnohem víc outside-the box inovací co se týče vůbec celýho Survivoru (jehož základní premisa - přežít v divočině prakticky bez ničeho a sáhnout si na dno, je nadčasová) Vítězka: za mě úplně v pohodě, poměrně zasloužená výhra. Internety řvou, že Aubry byla okradena, já ten pocit rozhodně nemám a byl bych spokojenej jak s Michelle tak Aubry. Koho bych chtěl vidět znova: Julia - podle mě velkej potenciál. Neni mi stopro sympatická, ale na to, že je jí 18 hrála úžasně. Poznámka: Aubry je superfan a nedošlo jí, že všechno co Jeff (ne)vypouští z pusy naznačuje Final 2? Meh. ()

martingaga

Takže najprv poviem že táto séria mohla patriť možno aj k top 10 a mal som samozrejme 5*, bohužial to by nemohla v strede byť tak nudná. Zptačiatku boli dobré a náročné výzvy, kmeňovky boli nepredvidateľne a zabavne, lenže vždy keď bola rada nečakaná, odišla zaujímavá osobnosť a celkovo nazačiatku odišli napr- Liz, Anna, Jenn, Caleb a potom zostávalo viac a viac nezaujímavých ľudí, až začali kmeňovky nudiť. Keď sa kmene zlúčia obvzlášť to začne byť husté, bohužial hneď odišla ďalšia osoba, ktorá mohla niečo ukázať. Po nudnom strede prišiel, ale docela uspokojivý posledný diel kde som s víťazom spokojný, ale aj tak favoritom zostáva pre mňa Cidney, ďalšou chybou série boli podľa mňa aj dosť nudné individualne súťaže. Táto séria sa nechytá na Cambodiu a zaradí sa do horšieho priemeru okolo 20. miesta. Chcel som dať dokonca možno aj 3* ale 3 som dal Thajsku a toto je stále o stupeň lepšie. ()

blazma

Velmi rychle jsem dostal řadu ve které se objevili lidé co mi byli mega sympatičtí, našli se tam vyjímky, takže to je na takovém pátém místě mých originálních first cast, ale přesto. Alecia měla smůůůůlu se startovním kmenem. Debbie je otřesná, s touto ženskou by jsem si nerozuměl nikdy. Dvojice Scot a Kyle, je prostě Russell Hantz 2.0. Jenže Kyle kdyby nepropadl vzteku, mohl dojít daleko dál. No pojďme na ty co to pro mě naprosto utáhli, Tai, Aubry a Michele. Všichni tři byli geniální, úžasní a hltal jsem je každou vteřinu. ()

Dzoumen

Nepobíral jsem výběr soutěžícího Joea, starýho hráče v 71 letech, proč byl tento výběr uskutečněn. Joe tam byl po celou hru jako neviditelný, takže za mě úplně zbytečný soutěžící místo něj mohli vzít radši někoho z mladší generace. Docela mě i zklamal výherce, který/á si nezasloužil/a vyhrát. ()

zdenda87

Mně se to líbilo. Dále se bez spoilerů neobejdu. Bylo mi líto hezouna, že zkolaboval kvůli soli, nádherný a neskutečně roztomilý blondýnky, který se siláci zbavili, protože to byla sexy bojovnice. A celkově to bylo hodně zajímavé, super podrazy, nucené evakuace. Nesnášel jsem ty dva siláky, ego a arogance je dohnala a když mu Tai nedal imunitu, málem jsem si stříkl do trenek. Finálová trojka byla ok, za mě prostě měl vyhrát Tai, pak už mi to bylo jedno, místo Aubry bych tam viděl raději tu kulturistku, Aubry byla v pohodě, ale něco mi na ní nesedělo. Vítězka o ničem, ale po delší době mě to neurazilo a nenaštvalo. Co mě dokáže nejvíc nasrat, je když začne někdo bulet, buď, že má dítě na cestě, nebo nemocnou mámu a v tu chvíli celá hra končí. ()

Vassa91

!Spoilery! Jedna ze slabších řad. Přece jenom to, co mi nejvíce utkvělo v paměti jsou evakuace Joea , které podle mě hodně změnilo hru. A samozřejmě i moment, kdy tři hráči najednou zkolabovali a bohužel Caleb, kterému jsem docela fandil byl evakuován. Bylo zvláštní, že v každém kmenu byl jeden, který tam absolutně nepatřil (Tai - Alecia - Debbie) a prvních dvou dílech jsem čekal nějakou "zápletku" ohledně těchto přešlapů. Ve většině sérií nedělám soudy ohledně toho, kdo si zasloužil nebo nezasloužil výhru, ale tady to podle mě vyhrála ta, kterou já osobně bych dal na druhé/třetí místo. Tady podle mě kralovala Aubry. ()

Mallorca

SPOIILERY. Hodně dobrá sezóna a taky pěkně drsná. Začátek byl sice spíš průměrný, ale po sloučení to byla pecka která vyvrcholila naprosto epickou finálovou kmenovkou, kde Aubry s Michelle předvedly fantastický výkony. Byl jsem sice překvapenej, že Michelle vyhrála, protože Aubry mi přišla celou dobu jako jasnej favorit, hrála výbornou strategickou i sociální hru a opravdu jsem myslel že vyhraje, hodně by si to zasloužila. O Michelle jsem dlouho nepřemýšlel jako o možné vítězce, ale ke konci byla čím dál lepší až to nakonec korunovala výbornou kmenovkou a určitě si výhru zasloužila. Hra jinak byla dynamická a jednoduše zábavná. Štval mě střihem extrémně protěžovaný Tai, zpětně jsem ale rád, že zrovna on získal všechny ty výhodný twisty, protože je buď nevyužil, nebo zahrál úplně blbě, takže naštěstí hru vůbec neovlivnily, každopádně se mi nelíbí rostoucí množství a síla všemožných výhod. Oblíbenci: Aubry, Michelle, Cydney, Joe, Caleb, Debbie (napřed jsem na ni hleděl trochu skepticky, ale pak mě opravdu bavila). Neoblíbenci: Scot a Jason, Tai. Na závěr musim ještě jednou vyzdvihnout poslední díly a závěrečnou kmenovku, která rozhodně patří mezi TOP 5 kmenovek v historii Survivora. ()