Kto prežije - Krev není voda

(séria)
  • USA Blood vs. Water
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2013

Na Filipínách budou tentokrát soutěžit trosečníci proti rodiným příslušníkům. Soutěžící si musí poradit nejen s jídlem, pítím, ale především s drsnými podmínkami přírody celých třicet devět dní. Tato série byla natáčena na na filipínském ostrové Palaui v provincii Cagayan. Komu se podaří přechytračit a přelstít ostatní, přežít a získat titul poslední přeživší a vyhrát tak i jeden milion dolarů? (reich)

mr.kliky

rozporuplná, ale poměrně napínavá série, který by asi postačily tři hvězdy, nicméně čtvrtou dávám za to, že tu totálně vyhoří gumák rupert a snad poprvý vyhraje člověk, kterýmu jsem fandil od začátku ()

Laerry

Dvě hvězdy za bratry Arase a Vytase. Zbytek děs a bída. Především vítěz je pro mě nejhorší za poslední léta. Hráč to byl dobrý, to zase jo, ale jako člověk mi je naprosto odporný a doufám, že už toho slizkého pavouka-mormona už nikdy neuvidím... ()

kinghome

Jak já tu dementní Moniku nesnášel, nechápu jak s ní může Brad tak dlouho vydržet. Byla to asi jediná vada na jinak úžasný sérii. Poprvé jsem se rozhodl, že budu koukat na Survivor jednou tejdně a nepočkám si na konec sezóny a vybral jsem si jednu z nejlepších řad vůbec. Vážně jsem si Blood vs. Water zamiloval a to hlavně díky starým tvářím a novým překvapivě sympatickým soutěžícím. Nečekaně hodně zvratů a zajímavě pojaté soutěže, kde se mohl poražený prohodit s jeho příbuzným. I po 26 sériích má Survivor co nabídnout a pořád vymýšlí nový překvapení.Jedna z mála sérií, kterou neposere ani vítěz, který si to vážně zasloužil, konečně to vyhrál taky někdo, komu jsem fandil. Doufám že bude někdo překládat další řady, protože Exi se nám sekl a už nechce překládat. Byla by to škoda, kdyby už survivor nikdo nepřekládal. Oblíbenci: 1. Ciera, 2. Tyson, 3. Brad ()

flawi.f

Nápad postavit proti sobě bývalé soutěžící a jejich blízké byl skvělý a bývalo by se z toho dalo vytlouct hrozně moc. Bohužel ale příliš nevyšel casting a tím pádem chyběly výrazné osobnosti jako byly v minulých řadách např. Boston Rob, Johnny Fairplay, Richard Hatch, Ozzy, James, Parvati a nesmí se zapomenout na legendárního Russella Hantze. Ono by se pár kandidátů našlo i v této sérii, ale neměli to štěstí se dostat dál. Redemption island bych už opravdu zrušila, jelikož na úkor něho se přicházelo o soutěže o odměnu. A co si budeme povídat - nic člověku nedělalo takovou tu škodolibou radost víc, než když někdo vyhrál tunu jídla a zbylým vyhladovělým soutěžícím nezbylo nic jiného, než jít louskat kokosy :-) .....Survivor: Blood vs. Water řadím spíše k těm lepším řadám, jen jí bohužel chyběly nezapomenutelné momenty (srdceryvné scény mě zrovna v Trosečníkovi neberou), šokující vyloučení a výrazné osobnosti. ()

hanagi

Zajímavá společenská hra. Ačkoli je úroveň různá, přesto hodnotím jako celek a nemíním rozpitvávat každou řadu zvlášť. Je zajímavé sledovat, jakým způsobem se každý z vítězů dopracoval k cíli. Někdy byl jasný favorit, někdy prošel s odřenýma ušima a někdy se volilo to nejmenší zlo! Každopádně, zkušenosti se zde cení, i proto asi byly nejzajímavější řady s navrátilci! Jsem velice spokojená s jedinou dvojnásobnou vítězkou - chytrá, uvážlivá, sžíravě ironická a hlavně nenápadná...! ()

Zdeňka

Pár účastníků ze všech 26 řad mi v srdci zůstalo významněji a někteří od tama odešli. Proto, když jsem viděla cast a v něm svoje dva TOP oblíbence Gervese a Tysona, věděla jsem už od začátku komu budu fandit. Kdo dokoukal do posledního dílu chápe, proč je tedy pro mě tahle řada tak významná. A vítěz? Po delší době naprostá spokojenost. Slzy dojetí. Hláška sezóny: Nevěřím na nic. Jen na kouzla. Ty jsou fajn. - řekněte, toho nemůžete nemilovat :-) Favorit: Tyson Apostol ()

ferero

Ze začátku mě ta řada teda ani trochu nebavila, v každém díle pravidelně všichni brečeli a vylívali si srdce, jak je těžké hrát proti svojí drahé polovičce. Říkám si to si snad dělají prdel, tohle není survivor. Ale jakmile větsina o svého blízkého přišla, začlo to být konečně zajímavé a pár kmenovek bylo hodně dobrých. 70% ()

DonQ

Výborná série. Ačkoliv tu byla pevná aliance, tak to přesto bylo napínavé a mohlo se leccos stát. Řadím ji hodně vysoko. Dá se říct, že posledních šest přeživších to mělo buď zasloužené nebo vydřené, takže spokojenost. Dost mne zaujali bratři Baskauskasové, to bylo hodně interesantní! S vítězem jsem relativně spokojen, nemůžu říci, že by to bylo nezasloužené, byť jsem v poslední fázi hry přál jiným, vzhledem k tomu, že vítěz měl hru v paži v podstatě od začátku do konce. Určitě k němu sedí příměra k Boston Robovi, hodně podobný styl a hodně podobný vývoj jako 22ka. Každopádně zde jsem si závěrečnou kmenovkou vůbec nebyl jistý, neboť mi přišlo, že může vyhrát kdokoliv z té trojky. Tak hurá na 28ku. ()

Lucindajet

asi spoilery budó: Blood vs. water a redemption island veškerou strategii překroutí nadvakrát, a pak ještě třikrát nazpět. Taktizování že i já z toho měla hlavu k prasknutí, nechápu jak to dělaj, ale to mě hodně bavilo. Na druhou stranu hodit tam dva lidi v nějakém vztahu k sobě a dát je proti sobě náležitě přidá na slzičkách trosečníků. Naopak mne to jen zvedalo ze židle, když někdo kdo se zná celej život brečí nad tím jak je to nejhorší moment v životě bo ta druhá polovička nepostavila puzzle nebo nerozvázala uzlík..americans. Ruperta byla škoda a vítěz je za trest. oblíbenci: Aras, Vytas, Monica, Caleb ()

Spacecore

Pro mě (prozatím) nejlepší sezóna s dvojkou na začátku (a nepočítám 20 heroes vs villains). Koncept Blood vs Water byl zajímavý a čerstvý. Vítězovi (potažmo finálové trojce) jsem fandil od začátku, tudíž jsem maximálně spokojený. Za mě 5 hvězdiček, jelikož jsem se královky bavil a budu si tuhle sérii pamatovat jako jednu z nejlepším za posledních pár let. ()

longercz

Pro mě jednoduše velké překvapení a nejlepší řada od dvacítky (možná s výjimkou Phillipines). Kéž by 28 navázala v podobném stylu. K téhle řadě. Všichni nový soutěžící, kteří ve hře vydrželi déle než 3, 4 díly se ukázali ve velmi pozitivním světle, charaktery soutěžících byli krásně rozmanité, Probst se mi zdál lepší jak ve hře, tak na reunionu a kupodivu i ten celý zvrat s milovanými a ostrovem vykoupení, fungoval až do sloučení vcelku dobře, potom už se mi zdál přebytečný. Uvidíme s čím přijdou v další řadě, celkově ale beru tohle jako dobrý krok dopředu. Jenom doufám, že už se v dalších řadách budou objevovat nemyslící, nebojující, nemastné, neslané královny a králové krásy co nejméně. Já se na ně taky rád dívám, ale ve hře jsou k ničemu. ()

moviechecker

Na to ako niektorí "československý fanúšikovia" pred sezónou frfľali, že sa to nebude dať pozerať lebo to Probst všetko z..rvil to bolo celkom pozerateľné a ani zďaleka to nepatrí k jednej z najslabších sérii. ()

Selixinho

SPOILERS: Bravo pane Probst. Konečně jste našel způsob jak obohatit Survivor. Stačí přidat známé a už ohrané postavy a k nim přihodit jejich "Loved ones". Trošku emocí - ale nesmí se to přehánět. Trošku si zabrečíme v situacích, kdy na Redemption Islandu někoho ztratíme. Zabrečíme si na kmenové radě a na závěr budeme brečet cíleně, kvůli hlasu poroty. Když tohle a spoustu dalších věcí budeme přehlížet, tak vlastně zjistíme, že sezóny předcházející byly o dost chudší a nudnější. Po skončení Heroes vs. Villains tu nebyla lepší a zajímavější série. 70% Oblíbené postavy:Tyson, Vytas, Ciera, Monica. Vítěz: Zaslouženě. O jeho nesmrtelnosti jsem začal zpívat písně už od doby, kdy našel první imunitu. Dále už jen rozhodoval o tom, kdo pujde ven a kdo ne. Takový kmotrovský styl, připomínající mi Boston Roba z 22. série Redemption Island. Nejotravnější hráči Tina, Laura M., Hayden, Brett, Laura B. a určitě jsem na někoho zapomněl. ()