Kto prežije - Palau

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2005

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

Desátá řada úspěšného amerického pořadu se natáčela na ostrově Koror. Tento ostrov spolu s okolními ostrůvky tvoří stejnojmenný spolkový stát Koror, který spolu s dalšími 15 státy tvoří federativní republiku Palau. Souostroví Palau leží v Tichém oceánu asi 500 km východně od Filipín. (obivan568)

KajusaK

Obsahuje spoilery!! Jako vždy nazačátek pochválím dokonalou hudbu a prostředí, to opravdu nemá konkurence. Nyní k soutěžícím. Ačkoliv Stephanie není mojí oblíbenkyní (kvůli sérii Guatemala, kde se ukázala jen jako nesnesitelný žrout a vyšlapala se až na druhé místo), tak musím uznat že byla fyzicky dokonalá, přežila celý svůj kmen, když byl souboj mezi ní a Boby Jonem, tak jsem jí postup dokonce přála a její poslední noc v opuštěném táboře litovala. Mezi moji oblíbenkyni patřila Angie, která v prvním díle skoro nepostoupila, ale nakonec se vyšplhala dost vysoko a ukázala co v ní je a kolikrát tým zachránila.Škoda jejího brzkého vypadnutí. Mojí další obíbenkyní byla Caryn, která vypadla jen proto, že říkala pravdu, vtipné..Co se týče Janu , tak tá mi vůůůbec nevadila narozdíl od jiných, do ničeho se nepletla a nezasloužila si snášet ty výlevy mladých hus. Finálová dvojce Tom a Katie byla zatím nejhorší jakou jsem kdy viděla, po posledním hlasování a rozhovoru s porotou sem to přece jen o 1% přála více Tomovi, ale opravdu, lepší tam skončit nemohli - jedna husa co nic nedělala, a podrazák který měl prachů jako šlupek a odzačátku jen podrážel..Můj největší oblíbenec byl Ian, který bohužel kvůli blbosti skončil na třetím místě.A nakonec Coby, toho si budu nejvíce pamatovat z poslední rady, kde jen házel xichty, když mluvila Katie :D..Velmi mě pobavilo jak jim všichni nadávali, oba dva si to zasloužili..Škoda Iana. .. Oblíbenci: Ian, Caryn, Angie, Coby ... Neoblíbení: Gregg, Katie, Tom. ()

Laerry

SPOILERS BEWARE! ...."Vojenská" řada, která přinesla spoustu nej-rekordů, které se pak už v dalších řadách neopakovaly. Jako nejdelší soutěž o finálovou dvojici (téměř 12 hodin) - po které následovala jedinečná rychlá kmenová rada hned na místě. Nebo je zde v úvodu překvapivé vyřazení hned dvou hráčů. V této řadě jako jediné nedošlo ke sloučení kmenů - naopak Palau se může pyšnit prvenstvím, kde byl kmen s jedním členem. A dalo by se najít i několik dalších kuriozit... Celkově Palau byla výjimečná série a to i svými "kulisami" v podobě válečných lodních a leteckých vraků z druhé světové války. A to, že vítěz byl naprosto zasloužený, jen jen třešničkou na dortu. ()

AntonG.

Celkem fajn série, s docela zaslouženým vítězem. Popravdě, kdyby vyhrála ta osoba, co nakonec skončila na 2. místě, tak už bych asi na Survivora zanevřel... Nicméně o dost více jsem to přál osobě, co skončila 3. Ale bohužel, během posledních 2 dílů se dopustil úplně zbytečných chyb, důvěřoval nepravé osobě...Jedna ze sérií, kde se casting vydařil. Oblíbenci: Ian (především), Tom, Angie, Stephanie Neoblíbení hráči: Coby, Katie, James Kočka série: Jenn ()

PabloFuentes

Moc pěkná řada. Zvláštní je, že vojenskou a pirátskou tématiku úplně nesnáším, ale zrovna u Kdo přežije jsou tyhle dvě mé velmi oblíbené. Holt, tvůrci to umí :) Stephanie je tady úplně dokonalá! ()

Zdeňka

Výborná série, rozdrcení druhého kmene mne celkem bavilo, v otočení se pak zpět jsem jen zjistila, že byla škoda, že někteří nedostali větší příležitost než např. Kathy, Jennifer. Vítěz mi udělal obrovskou radost a velký čin Iana mi vzal dech. Na tuhle dvojici dlouho nezapomenu. Objevuje se zde postava Stephenie, ale mně k srdci nepřirostla, více jsem to přála Bobby Jonovi. Favorit: Tom Westman ()

sheldonka.

Moji oblíbenci : Ian, Tom, Bobby Jon a Stephenie. Jsem moc ráda, že jeden z nich vybojoval 1. místo. Tahle řada mě bavila možná nejvíc ze všech (prozatím), o zvraty tu rozhodně nebylo nouze. Jo a totální porážka kmenu Ulong byla pro mě dost překvapivá. ()

giovanni3

Zvláštní série chvili mi trvalo než jsem si oblíbil nějaké hráče (po pár dílech to byla Stephenie a Tom) a celkově byla tato série vcelku nudná s několika velmi zajímavými momenty (žralok, kvalitativní rozdíl mezi Koror a Ulong, vypadnutí Iana, atd..) což celkově neochránilo tuto série od řekněme průměrnosti. Jsem rád, že série dopadla tak jak dopadla a to finále byla opravdu jen formalita hráč/ka která/který táhne svůj tým od počátku hry vs. tupá/tupý hráč/ka, který/která se jen celou hru veze a sem tam se i urazí, či někoho pomluví a nakonec se staví do role svatého/svaté a kydá na závěrečné radě hnůj a ani nemá argumenty na dotazy proč si zaslouží vyhrát a mele jen kecy o své "super hře". Průměrná 3z5 ()

danielosbourne

SPOILER: Tak tohle byla docela jízda. Sice mi moje oblíbence vyházeli docela časně, ale i tak skvělá řada. Kororové dokázali s Ulongama pořádně zametat a nedali jim jakoukoli příležitost na přežití. S vítězem jsem opět nespokojen :D . Oblíbenci : Angie, Coby, Stephani --- Nejméně oblíbení: Tom, Ian, James ()

Martin_W

Komentář obsahuje spoiler/y. Jedna z dosavadních nejlepších sérií. Zpočátku jsem fandil Ulongům, měli zajímavější hráče. Prďola James, který si hrál na největšího tvrďáka mě snad bavil mnohem více než Fairplay Johny. :-D Moje srdce si zasloužila Angie, která měla vydržet do sloučení.. Vůbec jsem nepochopil na co byl kmenu již zmiňovaný James. Před sloučením jsem se zaměřil na Steph, která byla jednou z nejlepších přeživších všech sérií. No a posledním koňem, kterému jsem fandil byl Tom, který si výhru pracně vybojoval. Naopak mi vadili Coby, Caryn, Ian a Janu. Ian mě svou blbostí nejednou pobavil a ukázal, že jeho strategie stojí za velké kulové. Hodnotím - 8/10 ()

cyphercz

Po Borneu moje nejoblíbenější řada (spolu s Cook Islands). Starej dobrej Survivor v krásným prostředí, super castem, zajímavým vývojem hry, vítěz je můj nejoblíbenější hráč, víc netřeba asi říkat:) ()

towstit

Tak táto séria má jedno gigantické plus. STEPHANIE. Stephanie je pre mna uplne naj hrac/ka za vsetkych 10 serii. Vrelo dufam ze ju este v nejakom survivori najdem. A dalsie velke plus je vitaz, ktory si to zo vsetkych sutaziach skutocne zasluzil. Minus su niektore abnormalne nesympaticke postavy ktore mi strasne kazili dojem z celej serii a prisli mi vyslovene otravne. Sutaze, kmenove rady dokonale ako vzdy. Pre mna opat plny pocet. ()

Moly

Výtečná podívaná, která odpovídá na otázku, co by se stalo, kdyby produkce v předchozích řadách nezasáhla a skrze twist nedala pokyn k promíchání hráčů. Oblíbenci: Tom, Ian, Colby, Jenn, Angie. Prudiči: Katie, Willard, Ibrehem. ()