Kto prežije - Afrika

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2001

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Kim Johnson, Ethan Zohn, Jessie Camacho

Americká soutěž Survivor (Kdo přežije) pokračuje již třetím dílem. Tentokrát si na soutěžící připravila zatím nejtěžší prostředí - africkou poušť. 16 trosečníku je rozděleno do dvou kmenů, které spolu po měsíc budou zápasit o jídlo, vodu a hlavně o tzv. "imunitu". V tomto díle série se také poprvé změní zaběhlé pravidlo o výměně soutěžících do druhého kmene. Po vyřazení 6 nejslabších, se oba kmeny spojí do jednoho, v kterém bude už každý sám za sebe a bude se snažit vyhrát milion dolarů. (Zeck)

swinevenca

Extrémní díl, kam se hrabe slejvák a shánění potravy u oceánu proti všudypřítomnýmu suchu a vedru. Dobrá hra, chudáci Lex a Tom, ve finálový dvojici maj bejt hráči a ne dva nudný lidi, byť proti vítězovi jinak nic nemám. ()

skaza

Veľmi nápaditá reality show...myslím si, že Afrika bola najťažšie sústo pre súťažiacich spomedzi ostatných kontinentov, na ktorých prebiehali ďalšie série ..nechýba množstvo intríg, hlad, nebezpečenstvo, spojenectvá založené na klamstvách........vrelo odporúčam sledovať s miskou dobrého jedla,ináč je možné,že "skoro zomriete" od hladu ako tých 16 stroskotancov :-D ()

turektureck

Kdo přežije: Afrika není vůbec špatná série. Skvělé prostředí, sympatičtí soutěžící (jen někteří). Magor Tom, Skvělý a sympatický hráč fotbalu Ethan, Teresa, která dala "tajuplný" hlas Lexovi. Blbá Linda, člověk s velkými plány Silas, rádoby borec, kterej žere jako sedmihlavá saň Clarence (jako Kredenc) atd. Série má co nabídnout a mě bavila. ()

Filatov

Afrika si bere to nejlepší z dvou předchozích sérií (myslím hlavně výzvy o imunitu) a přenáší je na černý kontinent - konkrétně do Keni. Moc a moc oceňuji úvodní intro v afrických rytmech, které je opravdu neopakovatelné a chválím za výběr místa natáčení, protože Afrika je naprosto kouzelná. Šlo co se týče lokace o zase úplně jiný Survivor a také přišel první twist v historii soutěže, který hře hodně pomohl, protože do té doby bylo vše jasně nalajnováno a ostatní z kmene Samburu byli téměř bez šance něco změnit. Casting o maličko horší, než v druhé sérii, ale pořád výborné. Oblíbení hráči: Clarence, Lex, Tom. Oblíbený kmen: BORAN ()

Vitasex

Tahle série mě ničím moc nenadchla. Od určité chvíle vidíte jasně, kdo má jaké šance kam dojít a to se od sloučení vůbec nezměnilo, nepřišel žádný zajímavý obrat a ke konci už to prostě nudí. I tak se zde zrodili tři zajímaví hráči, kteří se ukážou v All Stars Survivoru. Jedna hvězda navíc za vítěze, podle mě je mezi několika v historii soutěže, kteří si to opravdu zasloužili. ()

Mallorca

Afriku podle mě sráží extrémně nehostinné podmínky, zejména velká dehydratace hráčů, kteří kvůli tomu moc nehrajou, což je škoda, protože potenciál někteří určitě měli. SPOILERY. Poprvé se tu objevuje tribe switch, který mi většinou spíš vadí, tady ovšem zas tak na škodu nebyl, jelikož dostal ze hry idiota. Sympatická mi byla Tereza a Kim Powers, nesympatický Silas a Lex, u kterého nechápu, proč ho většina tak zbožňuje. Jeho divadlo a hon na čarodějnice poté, co dostal hlas který nečekal, byla ta nejtrapnější věc co jsem viděl. Kelly jsem během hry docela přál, ale na závěrečné kmenovce a reunionu se ukázala jako strašná kráva. Finálová dvojka tentokrát nic moc, vítěz pak byl celou dobu docela nenápadný a patří pro mě mezi slabší vítěze. ()