Red Rock West

• Česko Red Rock West (viac)

Michael Williams (Nicolas Cage), bývalý príslušník námorných síl USA, ktorého ťažko poranili v Bejrúte, je večný „loser“. Vo vrecku má posledných päť dolárov a zúfalo si hľadá prácu, pretože prisľúbené zamestnanie v Texase padlo. A tak zamieri do Wyomingu. Ocitne sa v bare v mestečku Red Rock. Barman Wayne Brown (J. T. Walsh) ho uprene pozoruje a napokon ho osloví slovami: „Vy musíte byť Lyle z Dallasu.“ Michael, ktorý si chce za každú cenu zarobiť, prikývne, hoci nevie, o čo ide. Ukáže sa, že Wayne má naozaj pre Michaela prácu. Čo však úbohý Mike netuší, je, že ide o vraždu Wayneovej bohatej manželky, za ktorú dostane desaťtisíc dolárov. Michael si zoberie peniaze a odíde na Wayneovu farmu s úmyslom varovať jeho manželku Suzanne (Lara Flynn Boyleová). Lara zareaguje tak, ako Michael rozhodne nečakal. Ponúkne mu dvojnásobnú sumu, ak zabije jej manžela. Chce sa ho už konečne zbaviť, aby mohla žiť so svojím milencom Kurtom (Dale Gibson). Michael si vezme peniaze aj od nej a pokúsi sa čo najrýchlejšie opustiť Red Rock. Jeho plány však naruší veľká búrka, a tak s radosťou nastúpi do auta, ktoré mu zastaví. V tom čase Wayne hľadá Michaela, aby ho čo najrýchlejšie vystrnadil z mesta, pretože skorumpovaný šerif predsa len niečo tuší. Čo čert nechcel – šofér zamieri priamo do baru, kde premoknutého Michaela pozve na pohárik. Až v tejto chvíli Michaelovi svitne, kto je jeho dobrodinec – je to skutočný „Lyle z Dallasu“ (Dennis Hopper), psychopatický zabijak, ktorý prišiel splniť Wayneovu zákazku... (TV JOJ)

S.Quentin QUALE

Nenapadá mě pitomější označení než pohodovej thriller. Tak na mě ten filmek působil. Pořád se snažím vzpomenout na vtipné momenty, jenže ony tam nejsou. I tak mám pořád pocit, že jsem sjel černou komedii. Nevím kvůli čemu. Možná kvůli Hopperovi a Cageovi, možná kvůli množství náhodných setkání a situací. Podivná žánrovka, která mě bez problémů pobavila, ale na nějaký velký doporučování to zas není. 70% ()

misterz

Pohodový thriller so slušným a miestami aj zábavným scenárom. Všetko sa začína, keď sa hlavný hrdina ocitne v nesprávny čas na nesprávnom mieste, dostane prácičku, ktorú nečakal..... Keď už nič iné, snímok sa vyplatí už len kvôli Hopperovi a Cageovi, bolo vidno ako si svoje postavy užívajú, čo sa samozrejme prejavilo aj na výslednom dojme. Na oddych a pohodičku pri filme ako stvorené. 70/100 ()

kingik

Nicolas Cage a spol divákovi naservírují akční thriller po staru. Režisér John Dahl měl kdysi docela plodné období a tak z něho vytěžil několik zajímavých filmů. On sám to byl takový "dříč" na režijním poli a nikdy nepřišel s žádným mimořádným režijním pojetím a o tomhle filmu to platí rovněž, ale byl to také tvořivý řemeslník, který si uměl prosadit ve filmech akčnost, dynamiku a solidní herecké obsazení. Hra plná intrik se rozehraje naplno i v tomto nepředvídatelném thrilleru. Klady: slušné herecké obsazení, nepříliš předvídatelný scénář, poctivě odvedená řemeslná stránka, dynamický spád. Zápory: při bližším rozboru film spadá do lepšího průměru, "old school" režie, jednorozměrné charaktery postav, občasná inklinace k televiznímu pojetí, která se režisérovi hodila na pozdější dobu kdy přesedlal pouze na televizní tvorbu. Mé hodnocení: 60% ()

Anderton

Na prvý pohľad nenápadný film, ktorý sa ani nedostal do našich kín a v komerčných televíziách o ňom asi nikdy nechyrovali. Počas prvej polovice som narátal niekoľko prekvapivých zvratov, ktoré by vystačili na viacero filmov. Akýsi neo noir, príbuzný slávnejšiemu Stoneovmu U- turn. Veľmi kvalitná žánrovka s kultovým potenciálom a kvalitnými, skvele obsadenými hercami. Chcelo by to vidieť znova niekde v tv. Počujete ma na Markíze alebo v JOJ? ()

Rocky62

Nechalo by se říci, že Stoneův U-Turn je jakýsi remake tohoto filmu, děj i postavy jsou si v lecčems podobné. Není to špatný film, ale tíhnu spíše k "remaku" než k tomuto dílu. 70% ()

Chrustyn

Ze začátku slušně rozjetý thriller se zajímavou zápletkou, který však ve chvíli kdy se rozjede na plné obrátky ztrácí napětí a zapadne do typického thrillerového průměru. Co se týká zvratů tak nepřekvapí ale vše zachraňuje kvalitní Cage a slušný Hopper. ()

eraserhead666

Jo, tak tohle mi sedlo. Bez hluchého místa, dobře vedené, i když bez tolika twistování bych se klidně obešel. Ale Cage je, takřka jako vždy (v té době určitě), skvělý, Lara Flynn v plné parádě (takhle tu holku mám rád) a i ten Hooper se snažil. Z toho filmu takřka sálá prach a vztek. ()

JASON_X

No páni, až dodnes jsem neměl ani tucha, že můj oblíbený Stoneův U-Turn je naprosto nestydatě obšlehnutý Red Rock West! Laskominová, ryze devadesátková záležitost. U všech ďasů, jak já miluju tyhle VHSkový 90's béčka... A tohle by mi málem uteklo. Starý dobrý mladý Coppola tu není vůbec horší než Penn, Walsh je ještě hnusnější hajzl než Nolte, Boyle je stokrát hezčí a femmefatalističtější běhna než prdelatá cigoška Lopez (teda až na ten příšernej účes), no a smrťák Hopper v černým texaským kroji, tak ten je kapitola sama pro sebe a je skoro stejně tak skvělej, jako jeho grandiózní úchyl Frank z Blue Velvet. A excelentní finále na krchově je pověstná třešnička na dortu, mňam! ()

Lacike

Taky malý prijemny devätdesiatkovy thriller akych sa v tej dobe tocilo neurekom. Sice to nie je nicim vynimocny film, ale po kazdej stranke ten film funguje bez problemov. Ma zaujimave postavy (Cage je prekvapivo utlmeny a nehadze ziadne sialene pohlady), scenar plny uveritelnych zvratov, pôsobivu atmosferu, slusnu reziu. So zabavnejsimi dialogmi alebo nejakou tou pamätnou scenou to mohla byt mala pecka. Sice vam tento film dych nevyrazi, ale aj dnes ponukne prijemnu zabavu. 6/10. ()

Terva

Hledal práci a našel trable..... Scénář : John Dahl a Rick Dahl. Kamera : Marc Reshovsky. Hudba : William Olvis. Hrají : Nicolas Cage jako Michael Williams. ()

DEXTER099

Thriller ,který do sebe hezky zapadá a dobře vám to uteče.Všichni herci jsou tu solidní a vůbec celkově je to příjemné pokoukání.Doporučuji nejen fanouškům Nicolase Cage.75 %. ()

Korbitch

Nejdřív jsem viděl toto. Pak se mi do ruky dostal Stoneův U-turn. Je zcela patrné, kde dvorní hollywoodský vykradač čóroval tentokrát! ()

Laxik

No jo, Cage je prostě můj oblíbenej herec. A tady dokazuje proč. Red Rock West zpracovává klasické téma zabít či nezabít, když mě to vytáhne z finančního průseru? Jenže tady se průseru nezbavíte, jen spadnete do ještě většího. A pak do většího a většího a... Mému hodnocení možná i trochu uškodilo, že jsem 2 týdny nazpět viděl U-Turn. A ten je prostě lepší. ()

Riddick77

Nicku, Nicku, kde tyhle staré = dobré časy jsou? I ten účes ještě za něco stál :-) Fajnový, i když malinko průhledný, příběh, skvělé obsazení v čele s ještě charismatickým Cagem a pohlednou Larou Flynn Boyle, pohodová muzika a svižné tempo. Lehce sarkastické, prachem zaváté, občas zlomyslně ironické dobrodružství s trochou toho černého humoru - ideální kombinace na unavený letní večer před televizí s kapkou nějaké té levné whiskey. 7/10! ()

slunicko2

Klukovsky rozpustilý krimi thriller. 1) Tak nějak si představuji správné prérijní dobrodružství s padouchy, ospalým městečkem a zvířeným prachem na silnici - dost vážné na to, aby nebylo k smíchu, ale současně s určitým nadhledem a vtipem, aby nebylo trapné. Postavy jsou jasně definované a příjemně stylizované. Každých 5 - 10 minut (zvláště v první polovině filmu) přichází nečekané překvapení, které posouvá děj a situaci do jiné, byť ne vždy smysluplné, polohy. 2) Přidejte hlavního hrdinu Michaela, kterým není zbloudilé dítko z Beverly Hills 90210, ale skutečný člověk z masa a kostí (28letý Nicolas Cage), neobyčejně přitažlivý v přiléhavých džínsách, které tak pěkně zdůrazňují jeho stihle boky a zadek, a tehdy ještě dostatečně hustých vlasech, pod nimiž občas blýsknou podmanivé modré oči - no neberte to. 3) Ještě připomenu 36letého Dwighta Yoakama (řidič trucku, na jehož střeše ujíždí Michael z města). ()

TominoLa

Tahle jízda od Johna Dahla bylao dost lepší než ta s Paulem Walkerem do pekel. Bylo skvělé si po čase připomenout, že Nicolas Cage byl i gut herec. Za to vděčím mému oblíbenému uživateli gogo76. Velké díky. 8/10 ()