Nový hudební cyklus Kamila Střihavky, který představí výjimečné osobnosti všech žánrů od popu, funky, rocku, až po blues či heavy metal. V každém díle představí rocker Kamil Střihavka jednu hudební osobnost, se kterou ho pojí přátelství a společné hudební zážitky. Pořad Hudební Ikony Kamila Střihavky nás v úvodní pasáži v sestřihu archivních materiálů seznámí s milníky hudební osobnosti a následně divákům nabídne pohled do zákulisí jejího života. Diváci dostanou možnost navštívit hudební ikony v jejich domácím prostředí, prohlédnout si pracovny, sbírky hudebních nástrojů nebo studia, kde muzikanti tvoří a nahrávají. Díky přátelství s Kamilem Střihavkou dojde často k velice intimní zpovědi a dialogu, který může i skalní fanoušky překvapit. Samozřejmě nebude chybět ani kvalitní hudba. ,,Překvapila mě hlavně nenucenost a upřímná lidskost všech osobností, se kterými jsme naši první sérii natáčeli. To, že si nás v drtivé většině pustili do svých privátních domovů a soukromí, bylo prostě skvělé, protože jakýkoliv náznak bulvárního přístupu byl ve spojení s mou přítomností absolutním tabu…´´ říká Kamil Střihavka. (Česká televize)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (17)

Ikony Kamila Střihavky (2022)

Kamil je spíš partner zpovídaných muzikantů , odehrává se to většinou v jejich domácích prostředích a dozvíme se často něco nového, co ještě nikomu neřekli. ()

Petr Janda (2022) (S01E01)

Takové příjemné povídání u čaje dvou moudrých zkušených lidí. ()

David Koller (2022) (S01E02)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/14143207212-ikony-kamila-strihavky/221542151040002/ ()

Radek Pastrňák (2022) (S01E03)

Kapela Buty na fesťácích svou kvalitou výrazně převyšovala ostatní. Probere se první kapely, jak komponovat, spolupráce s Vlastou Redlem duet s Rotrovou, zpěváci, které Pastrňáka ovlivnili, film Jízda, turné Jubox, kde Buty hráli písničky na přání, top ten desek, které Pastrňáka ovlivnili, píseň Ruska. Líbil se mi Pastrňákův postřeh "člověk když něco hledá, tak to nenajde. Samozřejmě musí počkat až se to najde". ()

Roman Holý (2022) (S01E04)

Čekal jsem hovor zábavnější, anebo o hlubších věcech, připomínalo mi to moderátory v rádiu. Jediný dobrý vypravěč je sám Kamil Střihavka. Jako hudební fanoušek jsem poslední dobou nad kvalitou české pop a rock hudby zlomil hůl . S výjimkou Kabátu a pár talentovaných nově založených kapel. Snad se něco zlepší po znovuzavedení Českého slavíka. Na JAR jsem byl mnohokrát na fesťácích. ()

Dan Bárta (2022) (S01E06)

Velmi zajímavé muzikantské vyprávění Dana Bárty a otázky Kamila Střihavky. ()

Aleš Brichta (2022) (S01E07)

Na festivalu v polském Jarocinu jsem byl vlakem před čtyřmi lety a opravdu perfektní atmosféra. Čtyři stejdže z nichž jedna krytá v hospodě a jedna zdarma v Jarocině na rynku. Nejstarší v Polsku se čtyřicetiletou tradicí. Nepřerušili dokonce ani loni v pandemii, i když to bylo zkráceno jen na den. Polská kamarádka mi ukazovala fotky bahnitých louží a celodenního deště. Zmiňovaná kniha pamětí Aleše Brichty musí být zajímavá. V MF Dnes na ni vyšla recenze ve smyslu, že to jsou paměti plné žluči. Zde Brichta zdůrazňuje, že to jsou vzpomínky subjektivní, ne přesná historie. Pamatuji si jak jsem byl na jeho sólovém vystoupení ve velkém stanu na slavném Trutnovském festivalu okolo 2013. ()

Michael Kocáb (2022) (S01E09)

Pěkně kreativně zpracováno. Marylin Mansona mám rád také a chodím na jeho koncerty. Napadlo mě tedy, proč Michael Kocáb nehrál od začátku něco podobného, případně ho nepřekonal. Navštěvoval sem s jeho dcerou Natálií jako host z Fakulty humanitních studií přednášky na FAMU. ()

Milan Špalek (2022) (S01E10)

Vspomnel jsem si na slova moudrého fyzioterapeuta Kolare, že lidi odpočívají zpusobem, při kterém si vůbec neodpocinou. Kdo pracuje s lidmi, neměl by jet na dovolenou obíhat památky v Paříži, ale spíše být v tichém lese. Milan Špalek tuto chybu zda se nedela, když jezdí relaxovat a chytat kapři monstra na tichý ranč u Zaragozy. ()

Ota Balage (2023) (S02E01)

Oceňuji otevřenou diskusi bez vnitřní cenzury podněcující přemýšlení. Napadlo mě ,že někteří nepřiznají, že hrají co už slyšeli někde jinde, jenže tak poznáte skutečného hudebníka. ()

Bára Basiková (2023) (S02E02)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/14143207212-ikony-kamila-strihavky/222542152030004/ ()

Tomáš Hajíček (2023) (S02E03)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/14143207212-ikony-kamila-strihavky/222542152030002/ ()

Miloš Meier (2023) (S02E04)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/14143207212-ikony-kamila-strihavky/222542152030008/ ()

Láďa Křížek (2023) (S02E05)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/14143207212-ikony-kamila-strihavky/222542152030006/ ()

Vlasta Redl (2023) (S02E07)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/14143207212-ikony-kamila-strihavky/222542152030003/ ()

Lucie Bílá (2023) (S02E08)

Písničku Esemes hrávali na všech diskotékách. Vzor Lucky Madonna nené moc dobrý člověk. ()

Lenka Dusilová (2023) (S02E10)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/14143207212-ikony-kamila-strihavky/222542152030010/ ()