Ikony Kamila Střihavky - Série 2 (2023) (séria)

Ota Balage (S02E01)

(epizóda)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2023, 27 min

Réžia:

Miloslav Levek

Kamil Střihavka (sprievodca), Ota Baláž

Ota Balage hostem v novém hudebním cyklu věnovaném osobnostem české scény, které se nesmazatelně zapsaly do historie... Otu Balage (původně Baláže) zná Kamil Střihavka od roku 1990, kdy mu autor nabídl spolupráci. Posezení a povídání u kamaráda se odvíjí od oslavy jeho 60. narozenin a nemůžou chybět vzpomínky na začátky s kapelou Zikkurat, pak následovalo Tango M. Imricha a Nová růže s V. Čokem. Sám o sobě vtipně říká, že byl Forrest Gump rockové scény. A které svoje věci považuje za nejlepší? Společné vzpomínání na desku s B.S.P. (Balage, Střihavka, Pavlíček) a hit" I Don´t Know". V roce 1994 vznikl největší projekt – rocková opera Jesus Christ Superstar. V současnosti hraje se svou kapelou Balage band ve stylu funk, rock, pop. A jak skládá? Nakonec se podíváme na velkou show O. Balage, v níž si zazpívá i Kamil Střihavka. (Česká televize)

subic

Ota najel do mého povědomí s Novou růží. Od té doby byl u lecčeho, ale v podstatě nebyl nikdá ten hlavní. Proto jsou z něj mé pocity stále smíšené, ale díl se mi líbil. 7/10 ()

Dobry_clovek

Udelal jsem trosku chybu. Nejdriv jsem totiz videl dokument Slavna alba - Tears for Fears a hned potom jsem si pustil Otu Balageho. Ten rozdil je asi takovy, jako kdyz si prepnete z Premier League na nasi Ceskou fotbalovou ligu. ()

Marze

Oceňuji otevřenou diskusi bez vnitřní cenzury podněcující přemýšlení. Napadlo mě ,že někteří nepřiznají, že hrají co už slyšeli někde jinde, jenže tak poznáte skutečného hudebníka. ()