Ikony Kamila Střihavky - Série 2 (2023) (séria)

Bára Basiková (S02E02)

(epizóda)
TV spot
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2023, 27 min

Réžia:

Miloslav Levek

Kamil Střihavka (sprievodca), Bára Basiková

Bára Basiková hostem v hudebním cyklu věnovaném osobnostem české scény, které se nesmazatelně zapsaly do historie... Kamil Střihavka tentokrát do svého pořadu pozval svou kamarádku, zpěvačku Báru Basikovou, se kterou ho pojí přátelství a společné hudební zážitky. V úvodní pasáži v sestřihu archivních materiálů se seznámíme s milníky hudební osobnosti a následně nabídneme divákům pohled do zákulisí. Zpěvačka ve svém domácím prostředí vypráví o svých hudebních i nehudebních láskách, o skupinách Precedens a Stromboli a díky přátelství s Kamilem Střihavkou dojde i k velice intimní zpovědi a dialogu, který může i skalní fanoušky překvapit. Samozřejmě nebude chybět ani kvalitní hudba a v závěru pořadu vezmeme hudební fanoušky také na koncert do Branických Ledáren. (Česká televize)

TV spot

subic

Tvl Bára Basiková má tento rok (2023) 60 let. Tak jasně že dokument točili 2022, ale mně do hlavy vlezla nejvíc osmdesátková a devadesátková Bára, i když v těch devadesátkách už to byla taková všehochuť. Takže stejně jako u předchozího dílu s Otou Balage jsem i z Báry dnes tak trochu lehce v rozpacích, ale pořád dobrý. 7/10 ()