Nový hudební cyklus Kamila Střihavky, který představí výjimečné osobnosti všech žánrů od popu, funky, rocku, až po blues či heavy metal. V každém díle představí rocker Kamil Střihavka jednu hudební osobnost, se kterou ho pojí přátelství a společné hudební zážitky. Pořad Hudební Ikony Kamila Střihavky nás v úvodní pasáži v sestřihu archivních materiálů seznámí s milníky hudební osobnosti a následně divákům nabídne pohled do zákulisí jejího života. Diváci dostanou možnost navštívit hudební ikony v jejich domácím prostředí, prohlédnout si pracovny, sbírky hudebních nástrojů nebo studia, kde muzikanti tvoří a nahrávají. Díky přátelství s Kamilem Střihavkou dojde často k velice intimní zpovědi a dialogu, který může i skalní fanoušky překvapit. Samozřejmě nebude chybět ani kvalitní hudba. ,,Překvapila mě hlavně nenucenost a upřímná lidskost všech osobností, se kterými jsme naši první sérii natáčeli. To, že si nás v drtivé většině pustili do svých privátních domovů a soukromí, bylo prostě skvělé, protože jakýkoliv náznak bulvárního přístupu byl ve spojení s mou přítomností absolutním tabu…´´ říká Kamil Střihavka. (Česká televize)

Slarque

Kamil Střihavka se ukázal být výborným průvodcem naší hudební scénou. Z desítky osobností převažují přesně ti, které bych od Kamila čekal, snad jen Radek Pastrňák byl pro mne překvapením. A i když mi to vzhledem k jejich slávě přišlo nepravděpodobné, o každém ze zúčastněných jsem se dozvěděl něco pro mne nového. (Koncept druhé i třetí řady se mírně změnil, ale čtyřhvězdičkové hodnocení platí beze změny i pro ně.) ()

mm13

Kamil Střihavka príjemne prekvapil. Mám pocit, že z každého krátkeho rozhovoru dostal maximum. Žiadnej z osobností nič podstatné neukrátil, mnohé predstavil po menej známych stránkach. A čo sa týka sebaprezentácie, tu bol tiež akurát. Nerobil zo seba anonyma, ale ani sa netlačil do pozornosti na úkor hostí. A ak si aj s niekým zahral či zaspieval, bolo to zakaždým na mieste; daný vstup to spestrilo, celok ešte viac odlíšilo od podobne zameraných programov. Palec hore, toto si pri repríze rád pozriem znova. ()

Tamdydam

Mě osobně je heavy metal cizí. Takže ani hosté tohoto pořadu často nebývají úplně můj šálek. Ale Kamil Střihavka je evidentně minimálně coby posluchač rozkročen víc do široka, než jsem čekal, a tak v tomto seriálu narazíme i na muzikanty, jako je Vlasta Redl, Radek Pastrňák, Roman Holý, nebo Dan Bárta. Z nichž některé z nich, abyste v nějaké talk show, podcastu, nebo i tištěném rozhovoru pohledali. Jsem moc rád za každý podobný pořad, kde můžu muzikantům nahlédnout do hlavy i jinak, než prostřednictvím jejich písní. Ale ta stopáž na úrovni průměrného podcastu, to je prostě opravdu málo. Nějaký čas zabere úvodní znělka, závěrečná znělka s titulky, úvodní slovo Kamila, nějaké ty prostřihy z muzikantovi minulosti a na samotný rozhovor tak zbyde skoro prd. Takže se toho tady zase tak moc nedozvíte. Přidaná hodnota je hlavně v tom, že nahlédnete svým oblíbencům do jejich obydlí. Vím, že Kamil chtěl mít jednotlivé díly mnohem delší, nicméně to nemění nic na tom, že krátká stopáž je hlavní slabinou tohoto seriálu. ()

sarulefilm

Já mám Střihavku asi nejradši ze všech muzikantů, kteří zde vystupovali, tak jsem byla ráda, že nás provázel každým dílem. On je hodně svůj a je vidět že si opravdu s těmi hosty něco zažil, a tak jsou k němu otevřenější a cítí se s ním dobře. Ví na co se zeptat, navíc se zdá, že ho to samotného zajímá, jelikož tomu rozumí, tak tvůrci mohou zajít do větších podrobností, než by udělali s jiným moderátorem. Kromě rozhovorů se zde objevují i ilustrační dobové záběry. I když jsem některými muzikanty nebyla tak obeznámená, tak mě ty díly bavily. Navíc jsou všichni stále aktivní, takže to není jen povídání o tom, jak to bylo kdysi, ale jak se třeba mají i teď. Jestli máte rádi českou rockovou scénu, tak to určitě doporučuju, je to příjemný formát. Myslím, že se každý dozví něco nového. Vyjmenování oblíbených desek je taková hezká zajímavost. A pak je pěkný, jak si spolu na konci zahrajou. ()

Dobry_clovek

Samotny koncept poradu neni vubec spatny. Problem je, ze vetsina “ ikon “ ceske pop-music stoji za starou belu a v zahranici by se sotva uzivila i na ulici. Ten obrovsky rozdil mezi svetovou a ceskou hudbou je proste strasne znat a ja jsem se pristihnul, ze posloucham rozhovory, ale hudebni ukazky, az na par vyjimek, vetsinou pretacim, protoze jde casto o fyzicke utrpeni. Jedna vec je ale fascinujici - i u nas jsou originalni muzikanti, kteri maji dokonce uspech i za hranicemi, jenze o nich nikdo nevi. Nasimi ikonami jsou totiz typy jako Ales Brichta, Kabat, nebo i ten ujeceny Kamil Strihavka. To je smutny stav ceske kultury po triceti letech od konce socialismu. ()

• Akustická kytara, na kterou hraje Petr Janda, je Schecter DJ Ashba Acoustic Guitar, Carbon Grey 3717-SHC. (sator)