Nový hudební cyklus Kamila Střihavky, který představí výjimečné osobnosti všech žánrů od popu, funky, rocku, až po blues či heavy metal. V každém díle představí rocker Kamil Střihavka jednu hudební osobnost, se kterou ho pojí přátelství a společné hudební zážitky. Pořad Hudební Ikony Kamila Střihavky nás v úvodní pasáži v sestřihu archivních materiálů seznámí s milníky hudební osobnosti a následně divákům nabídne pohled do zákulisí jejího života. Diváci dostanou možnost navštívit hudební ikony v jejich domácím prostředí, prohlédnout si pracovny, sbírky hudebních nástrojů nebo studia, kde muzikanti tvoří a nahrávají. Díky přátelství s Kamilem Střihavkou dojde často k velice intimní zpovědi a dialogu, který může i skalní fanoušky překvapit. Samozřejmě nebude chybět ani kvalitní hudba. ,,Překvapila mě hlavně nenucenost a upřímná lidskost všech osobností, se kterými jsme naši první sérii natáčeli. To, že si nás v drtivé většině pustili do svých privátních domovů a soukromí, bylo prostě skvělé, protože jakýkoliv náznak bulvárního přístupu byl ve spojení s mou přítomností absolutním tabu…´´ říká Kamil Střihavka. (Česká televize)

Recenzie používateľa subic k tomuto seriálu (26)

Ikony Kamila Střihavky (2022)

Velmi povedená série takových krátkých rozhovorů s osobnostmi o minulosti a současnosti jejich tvorby a jejich životech. Některé jsou i mými ikonami. Pochopil jsem to tak, že ta největší ikona je pro Kamila Petr Janda, proto je hned v prvním díle, naopak v poslední dílu je jeho letitý kámoš Milan Špalek. Druhá řada je taky celkem povedená. Za to třetí řada už je taková gumová. Jak někde v podcastu, tuším v boomer talku, říkal Kamil, původně to chtěli udělat jenom jako takové medailonky s kámošema na YouTube, kdežto do třetí řady už kecal producent, kdo tam bude, a je to znát. ()

Série 1 (2022) (S01)

Pro mě TOP díly Roman Holý rocková máma, Michal Pavlíček, Michael Kocáb a potom Petr Django Janda. ()

Petr Janda (2022) (S01E01)

Petra Jandu mám rád, je to absolutní legenda, jeho zásluhy jsou bez diskuze. Ale čekal jsem toto trochu víc, trochu víc podrobností, jenže to by taky délka musela být aspoň hoďku. ()

David Koller (2022) (S01E02)

Z Kollera jsem by vždycky tak trochu v rozpacích. Umí napsat skvělé songy, ale z jeho názorů jsem někdy na větvi. ()

Radek Pastrňák (2022) (S01E03)

Radek se nám za ta leta dost zvětšil do prostoru, ale jinak co se týká jeho hudebního umu, tak nějak zamrznul v těch devadesátkách a to je v jeho případě vlastně dobře, že tzv. nepodlehl módním vlivům. ()

Roman Holý (2022) (S01E04)

Roman Holý je pro mě ikona z největších, jeho sbírka keybordů je úchvatná a co na to umí zahrát, u toho oko nezůstane suché. ()

Lou Fanánek Hagen (2022) (S01E05)

No takhle, i přes jeho kamarádství s Michalem Davidem je v duši pořád punker a to je samozřejmě dobře. ()

Dan Bárta (2022) (S01E06)

S Danem Bártou se dlouhodobě míjím, jeho rebelské období, kdy chtěl všechny přeřvat na začátku devadesátek, je dávno pryč. ()

Michal Pavlíček (2022) (S01E08)

Michal Pavlíček je pro mě ikona z největších, já jsem ještě za komoušů asi v 11i letech byl na koncertě Stromboli, když ještě nemohl hrát Výběr, ale pak vyšel Výběr, jeho 2 desky a bylo to, byl jsem rázem lapen do posti. ()

Michael Kocáb (2022) (S01E09)

Z politických názorů Michaela Kocába jsem někdy v rozpacích, ale jako hudebník je vskutku ikonický. Když vyšly 2 desky Výběru a bylo mi tehda nějakých 11-12, tak mě to samozřejmě značně ovlivnilo dodnes. ()

Milan Špalek (2022) (S01E10)

Kapelník Kabátů, jedné ze 2(3) našich kapel, co dovede (dovedli) zaplnit i ty největší stadiony. No jo ale co dál doktore? Ono to tajemství Milana Špalka je vlastně v tom, že jako vášnivý rybář má svoje vlastní zázemí ve vnitrozemí Španělska, kde může úplně vypnout a o tom to vlastně je. ()

Ota Balage (2023) (S02E01)

Ota najel do mého povědomí s Novou růží. Od té doby byl u lecčeho, ale v podstatě nebyl nikdá ten hlavní. Proto jsou z něj mé pocity stále smíšené, ale díl se mi líbil. 7/10 ()

Bára Basiková (2023) (S02E02)

Tvl Bára Basiková má tento rok (2023) 60 let. Tak jasně že dokument točili 2022, ale mně do hlavy vlezla nejvíc osmdesátková a devadesátková Bára, i když v těch devadesátkách už to byla taková všehochuť. Takže stejně jako u předchozího dílu s Otou Balage jsem i z Báry dnes tak trochu lehce v rozpacích, ale pořád dobrý. 7/10 ()

Tomáš Hajíček (2023) (S02E03)

Hájíčka a Krucipüsk znám asi nejvíc z fesťáků, ale jinak se s nimi míjím. ()

Miloš Meier (2023) (S02E04)

Ten, který měl svůj samostatný koncert jako drummer v Jižní Koreji, no kdo to má? ()

Láďa Křížek (2023) (S02E05)

Osmdesátkový Láďa Křížek v Citronu je nejvíc, i když tahle jeho epocha trvala jen krátce. Navíc bude mít letos taky šedesát, stejně jako Bára Basiková z o pár dílů před. ()

Vlasta Redl (2023) (S02E07)

Vlasta už značně zchátral a z těch rozhovorů jsem měl akorát tak pocit, že je furt pod vlivem. ()

Matěj Ruppert (2024) (S03E01)

V Monkey Business jedu od roku 2000 a Matěje mám fakt rád, navíc je nám skoro stejně. ()

Michal Prokop (2024) (S03E02)

Taky je na scéně už od začátku šedesátek, chvíli byli polistopadovým politikem, ale zase nijak výrazně ho to nepostihlo, měl svůj pořad v televizi. Já bych ale na jeho koncert asi nešel a co Kamil Střihavka? Je to jeho ikona nebo spíš ikona dramaturga pořadu? Přeci jen už jsme ve 3. sérii. 7/10 ()