Louis C.K.: Sorry

Réžia:

Scenár:

Účinkujú:

H34D

Umírněný Louis, který v prvé řadě nechce nikoho nasrat. V druhé řadě je však stále cítit, že Louis tak trochu ví, že si může dovolit cokoli a to je zajímavá kombinace. Na jedné straně vytahuje z rukávu pološílené, smyšlené historky, na druhé straně se omlouvá za případnou kontroverzi. Fanoušci zůstanou uspokojeni, protože i o něco slabší Louis C.K. je pořád topka stand-up komedie. Sám ani nedokážu říct, jestli se Louis C.K. LGBTQ komunitě tak trochu posmívá, nebo ne. Rád o nich mluví, ale přítom je vlastně okázale vyzdvihává... Vybízí to k zamyšlení, je to nečekané... 8/10 ()

berg.12

Kdo by to byl čekal, že pedofilie bude jednou na té bezpečnější části spektra pro zasmání. I tak vás Louis CK provede současným klimatem nadčasovou perverzní elegancí jemu vlastní. PS: Kdo nechcete mít nevratně podělaný obraz Jamese Bonda, tak na to raději nekoukejte. ()

dr.horrible

Na Louisove pomery možno trošku slabší stand-up, ale nechápem tie komentáre, že sa údajne drží na uzde. Show otvorí pedofíliou, prejde cez covid a 9/11 až k slonej rakovine, a to bola len prvá polhodina. Mňa osobne najviac bavil asi Good Will Hunting joke. ()

Arsenal83

Útok fašistiek z MeToo prežil Louis CK celkom bez ujmy a môže tak veselo tvoriť ďalej.  A vďaka mu za to, lebo jeho humor je ostrý a fakt pobaví. Neštíti sa vysmievať z pedofílie, covidu, rasizmu, židov, genderizmu či dokonca zo smrti vlastnej matky. Politicky nekorektný humor, ktorý sa mi veľmi páči. ()

ScarPoul

Louis CK bude stále Louis CK. Jeho Stand upy majú síce určitú kvalitatívnu kolísavosť, ale svojou otvorenosťou a perverznosťou dokážu často krát skvelo rozosmiať. Sorry je pre mňa ale trošku zvláštny. Hoci tu boli momenty kedy som sa smial( celý segment s pedofilmi a so smrťou) prišlo mi to akési smutné a unavené. Som zvedavý či na druhý krát to budem vnímať inak. Tento druhý návrat po METOO mi príde ale o trošku slabší, ako ten prvý. Nie, že by mu chýbal nadhľad. Ale akosi z toho cítiť ťažobu ( akou si...asi..prešiel/prechádza)? Každopádne som rád, že Louis zase tvorí. Chýbal. ()

Fifer

Co bude následovat, když vydává stand-up nějaký komik na black listu, už jsem viděli v případě Chappella. Je to vždy stejné. Vyrojí se desítky woke recenzí na téma: podívejte cancel culture neexistuje a CK už není vtipnej a tvoří jen pro alt-right konzervativce. Což je samozřejmě nesmysl, CK není pravicový republikán a volil Hillary a jedinej důvod, proč má nyní mnohem více pravicových fanoušků je ten, že někteří původní ho opustili. Stačí si přečíst nějakou woke kritiku Louise a zjistíte, že to jsou fráze jak z manuálu (Starý, nevtipný boomer, kterému ujíždí vlak atd.). Na tomhle narativu mi přijde nejvtipnější, jak si woke levice nedokáže připustit, že tu jsou mladí konzervativci a že ty jejich fráze nebudou fungovat věčně, protože už dnes máme v USA řadu mladých antiwoke komiků. Zatímco někteří kritici „alt-right“ dinosaurů budou brzy padesátníci. Takže ten střet není mladí vs. staří, ale woke vs. antiwoke. Tak jsem se rozkecal a nyní k stand-upu. CK sám zde do woke davu příliš nestřílí. A nelze se mu divit. Schytal to za uniklou nahrávku z klubu, kde se do nich opíral plnou silou (áááj identify as a location) a nyní jde cestou Chappella. To znamená, že hledá kličky, jak si ze všeho dělat srandu, aniž by byl snadno označen za transfobního. Chappelle, ač mu to nepomohlo, si vystačil s reálnou postavou trans komika, který byl antiwoke. CK na to jde zase přes tloušťku a ošklivost. Tvrdí, že obezita je daleko větší problém než problémy, kteří řeší současná woke generace. Někteří fanoušci tvrdí, že se CK opakuje, což je pravda. Otázka je, zda to neplatí tak trochu u každého komika. Užil jsem si filmovou analýzu filmu Good Will Hunting, ale nejlepší je dle mého názoru Louisova reflexe covidu. „We are all just fucking turtles. Trying to cross the road ignoring the giant sign „don’t cross the road“. Když už nic, určitě vás tenhle stand up naučí frázi „How do you like them apples?“ A to není málo. ()

warrenur

Rysavy pohodak s laskavym usmevom je spat. :) Otvarak s pedofilmi bol top, podany drsne a zaroven velmi inteligentne a logicky, covid-zlahucka - kazdy mal rovnake problemy, nie ako zaplava v Houston-e ;), oci su pekne sponad masky, ritne "ocko", pocitanie dennych obeti covidu ako hobby - "this is 9 11 every day....!!!" prirovnanie k "dvojickam" - hoax, diskriminacia skaredych, tucnych - MRI v ZOO, slon s rakovinou, pes s vedomim rozhodnutim, adoptovanie dietata z krajiny "tretieho" sveta gaymi, nepreskakujte reklamy, niekto sa na nich narobil, Good Will Hunting ocami jeho tvorcu Damon-a - genialny bit ;D, lupanie banana az po spodok - heh, a ta perzonifikacia - "...I have a bruise right here....", cernoska preberajuca sa bananmi, pozvanka do dodavky na "kurbu" ;) senior moment, umierajuca mamina, prirodzene poradie zomierania malo tiez genialnu pointu, genderfluid :), "..today's heterosexual men are faggots"...a ten zatvarak...fuuu...nutny obycajny dick obycajna "farm-raised pussy", aby si ty mohol byt, cim chces....genialne. Pacilo sa! Odporucam. 80% ()

GMVajgl

Už název napovídá tomu, že tenhle díl je trochu slabší. Sice znovu nakousává nepříjemná témata, ale nakračuje opatrně a zrovna ten covid komentuje velice smírně. To nová generace komiků se do covid hysterie opírá mnohem víc (na youtube třeba tyler fischer). Některé vtipy jsou (možná úmyslně) nedotažené, některé zas smrdí nihilismem a depresí. ()

Hora1000

Jako opravdu velký fanoušek musím říct, že jsem hodně zklamán až znechucen. Po velmi povedeném Sincerely je tu opět recyklace starých témat. Navíc u covidu Loui totálně vyměkl a vlastně celkově to působí jako taková vyměklá splácanina bez řízného a odvážnějšího humoru. Neříkám, že tam nebyly světlejší chvilky, ale druhou polovinu už jsem přetáčel, protože jsem se nudil a chtěl mít tuhle trapnost za sebou. ()

Zizou_

Překvapivě ne tolik vtipná hodinka od Louise. Opět platí, že show postupně nabírá tempo a pár zábavných scén se tu najde (odkládání dětí do kyblíku s barvou, stydlivý banán…). Každopádně jsem rád, že po veřejném back-lashi jsme se dočkali dalšího stand-upu. Jenom bych čekal, že u show s názvem Sorry bude více prostoru věnováno nedávným událostem. 70 %. ()

APLSMLS

Na Louieho průměr, genialita jen parkrat a prevazujou ji nepříjemný vykricniky, ale furt lepší než 90% jinyho stand-upu od ostatních. ()

Miky191

3,5/5. Louis je späť vo forme, konečne sú tu prítomné aj silné momenty, pripomínajúce začiatky jeho kariéry. Posledných 15 minút je ale vyložene nudných, ale za to všetko, čo sa deje predtým to stojí. ()