Dva hluboce věřící manželské páry si užívají poklidného života na texaském maloměstě, dokud někdo nevezme do ruky sekeru. (HBO Max)

Recenzie používateľa jirikzaboj k tomuto seriálu (6)

Lovkyně (2023) (E01)

Kongregace věřících na maloměstě s romantickou a mysteriózní zápletkou? To zní přesně jako minisérie na HBO, o kterou se už po několikáté stará tvůrce Kelley a vybírá si tam vždy velké hvězdy, jako ke tentokrat Elizabeth Olsen, Jessie Plemons či Lily Rabe, která už se objevila v The Undoing. Pilotní epizoda buduje vztahy, ukazuje dobovou atmosféru a zpívající kostel, do toho krásně nasnímané prostředí a sytost barev, která upozorňuje na něco špatného, co se má v budoucnu dít. Elizabeth je božská ()

Střety (2023) (E02)

Dost se mi zamlouvá melancholická nálada děje a náznaky rozporuplnosti konkrétních postav, které by mohly v budoucnu explodovat. Bohužel je to ale pořád utahané víc, než bych asi potřeboval, ale respektuju způsob vyprávění a nechám se pokoušet vtahovat dál a snad to dopadne. Stayin Alive sekvence byla mimochodem moc hezky prostříhaná a peak dílu, Candy to moc slušelo:) ()

Nekonej zlo (2023) (E04)

Z úvodních minut mi šel mráz po zádech a Olsen tu provádí herecký koncert hlavně v pohledech, kdy její skleněné oči mluví za vše. Výstavba epizody je celkově mrazivá, ale popisuje reálné události tak, jak se opravdu staly. Máme 3 epizody do konce a já si tak nějak umím představit, co v nich bude a to jen díky toho, že jsem si během týdenní pauzy stihl načíst onu reálnou událost, podle které je to natočeno a jsem stále zvědavý na tohle zpracování. ()

Zatčení (2023) (E05)

Přichází na obviněni a případ se otevírá ze široka veřejnosti. Zdaleka nejzajímavější je studie psychiky Candy, která dodnes není objasněná tak úplně ani v reálném případě. Sebeobrana to jistě byla, ale do jakého bodu, či do kolika uhození sekerou to sebeobrana ještě je? Určitě ne do oněch 41. Tvůrci ale mají podle mě názor jasný a vyčíst to můžeme především z brilantního výkonu Elizabeth Olsen, to čtení z očí, ty úhybné pohledy a pošklebné úsměvy, to je pure a říká to víc, než celý příběh. Těším se na soudní proces. ()

Šapitó (2023) (E06)

Konečně soudní proces a jeho nekompromisní způsoby výpovědí, ve kterých se dopodrobna vykresluje celý případ a jeho zákulisí. Velice kvalitní dialogy a pohledy, které nepřesvědčují jen osazenstvo v soudní síni, ale také diváka u televize. Elizabeth hrála opět pouze pohledem a bylo to mrazivě uspokojující. Finální výpověď patologa byla intenzivní a poslouchala se mi opravdu těžko. Vím, jak to dopadne a není divu, že je to výjimečný případ, který se nese s velkou kontroverzí a veřejným míněním o jeho omylech. ()

Ššššš (2023) (E07)

Finále bylo poutavé, mrazivé a zničující zároveň. Neviděl jsem o rok mladší adaptaci a ani ji už vidět nepotřebuji. I kdyby byla sebelepší. Herci byli skvělí, atmosféra podmanivá a vykreslení celého případu srozumitelné a autenticky odvedené. Ale hit se nekoná, je to příběh komornější a možná by stačil i na dvouhodinový snímek. ()