Hamatora - The Animation

(séria)
Japonsko, 2014, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Scenár:

Džun Kumagai

Kamera:

Tošikazu Kuno

Nobuhiko Okamoto, Akeno Watanabe, Kendži Nodžima, Miki Itó, Hiroši Kamija, Džun Fukujama, Daisuke Sakaguči, Eri Kitamura, Emiri Kató, Jumiko Kobajaši (viac)

Trápí vás únosy mladých dívek, bankovní loupež, zmizení kantora či nedobytný sejf? Pokud máte dostatečný kapitál, nic není nemožné. Právě k tomuto účelu totiž existuje soukromá vyšetřovací kancelář Hamatora. Její členové jsou dobráci od kosti, kteří se neštítí žádné práce, a přesto takřka den co den třou bídu s nouzí a svoji společnost musí vést doslova od restauračního stolu. Často nemají co do úst, čeho se napít a i na podmáznutí donašečů a informátorů jim v kapse cinká sotva pár drobných. Ovšem nenechte se zmást. I přes průměrný věk všech zúčastněných a nedostatek finančních prostředků není tato partička nijak obyčejná. Všichni členové se totiž řadí mezi tzv. „držitele Minima" – jedince s nadpřirozenými schopnostmi nejrůznějšího typu, jejichž výjimečnost by jim mohl leckdo závidět. Jenže žádná síla není bez limitů a vždy se najde někdo, kdo chce víc, než pro co byl stvořen. A tak se na scéně objevuje jeden krvelačný lovec výjimečných a pár těch, kteří se obecně nazývají „nečistí držitelé Minima" – obyčejní lidé, kteří své nové schopnosti získali nepřirozeným způsobem. (EMIA)

Starletka

Strašná nuda, ale naštěstí krátká. Příběh prakticky žádný, jedna bezduchá mlátička za druhou, pár jakože vtipů. Těch opravdu pouhý pár postav, které vypadají aspoň trochu zajímavé, je těžce nevyužitých (především Hajime). Aspoň animace byla docela pěkná, opening se mi líbil moc, ending se taky dal. 4/10 ()

JackStrange

Zvláštní, asi tak by se dala shrnout Hamatora. Z neznámého důvodu jsem na každou novou epizodu těšil, ale pokaždé jsem skončil mírně zklamaný. Jedním z největších lákedel je tu zřejmě rozkošná a nenasytitelná Hajime-chan, ale jedna postava to nezachrání, tak na co že jsem se těšil? Na styl, ano, Hamatora totiž prostě vypadá a zní skvěle. To je bohužel konec chvály. Příběh je rozdělen do epizod, které vlastně spíš zabíjí čas, jednou je třeba někoho ochránit, příště dopadnout zločince, nebo třeba pomáhat dětem v sirotčinci a vždycky se to zaonačí tak nějak aby v tom inscenoval hlavní záporák. Hamatora nejspíš nikoho neuchvátí, ale urazit by nemusela. ()