Problém tří těles

• USA 3 Body Problem (viac)

VideoTuti

Velké očekávání, ale výsledkem je zklamání. Spokojeni mohou být pouze diváci čekající genderovou vyváženost. Všichni co dávají tři a více hvězdiček, by si měli přečíst původní knižní předlohu filmu nebo se podívat alespoň na čínský seriál Three-Body z roku 2023, který se knihy drží mnohem více. ()

KLFPIM

Problém tří tvůrců je ten, že / fajn příběh obalí nudou / Diváci najdou se, jenže / nezřídka zklamaní budou / Jakkoli snaha se cení / na čtyři hvězdy to není… ()

MrFarmer

Skvělý námět podle skvělé knížky. Ale co naplat, když to musí být woke a tím pádem plné otřesného castingu hlavních postav. Máme tu extraligu herců z Hry o trůny, pak překvapivě docela v pohodě čínské herce a pak přeidelizovaného černocha, který 8/8 dílů nic neudělá a děj nikam neposune a nakonec sice hezkou, ale absolutně nesympatickou Eizu Gonzalez, která hraje kyselou a 8 dílů otrávenou namyšlenou čubku. No koukat se na to dá, ale mohlo to dopadnou líp. ()

Proso

Začátek obstojný. Příběh je chytlavě vystavěn na několika velmi zajímavých záhadách, v druhé půlce se ale vše rozpadá. Už jen to, že se na dobrou půlku záhad dá odpovědět "no, vždyť ti mimozemšťani jsou přece všemocní", je samo o sobě zklamání, ale i samotné sci-fi nápady mě nechaly chladným. Je velmi tenká linie mezi tím, co je cool uvěřitelná sci-fi myšlenka a co je naprostá hovadina, pro niž si ale autor vždy dokáže najít nějaké chabé vysvětlení, a osobně tady na mě většina hlavních příběhových bodů spadla spíš do druhé skupiny. Prvních pár epizod mělo kromě obstojného budování i pár zajímavých dialogů, i to ale na konci odpadá a už se jen odškrtávají příběhové položky, které bylo nutné do adaptace dát. D&D si svou pověst nijak nevylepšují. ()

serdehelan

Na túto adaptáciu som bol hodne zvedavý, pretože knižka je vynikajúca, ale súčasne je tažké predstaviť si, ako ju dobre sfilmovať. Nakoniec to dopadlo dobre, všetky zásadné nápady a scény na ktoré som sa tešil vo fillme sú.  To že realie sú prenesné z Číny do Anglicka a postavy sú zhustené a pomenené považujem za správny prístup k tejto látke. Zaslúži si to vyššie hodnotenie ako momentálnych vlažných 70%. Ale z ostatných recenzií mi vychádza, že to negatívne hodnotili hlavne ortodoxní fanúškovia predlohy, ktorí čakali 1:1 otrocký prepis knihy, alebo ludia, ktorí čakali, že to bude nejaká sci-fi variácia GoT. Dúfam, že Netflix odklepne prachy na ďalšie série. ()

Easykill

Výjimečně jsem se nechal ukecat abych se do toho pustil, že to prej stojí za to. A stojí? Otázka za milion! (Spoiler alert!) Celý první díl jsem si říkal, že ne. Že to bude jen další tuctový netflpíčí nesmysl. Navíc mě to ničím nechytlo celých 45 minut, až posledních cca 5 bylo rozhodujících. Takže jsem to musel sjet celý a chyba to rozhodně nebyla! Teď mě bude každopádně srát to čekání na další 2 série. Knižní předlohy jsem nečetl a asi to není ani v plánu, ale věřím že jsou úplně jinde. Na seriálu mě baví dost věcí jako nápady, myšlenky, úvahy, forma (I když ne všechno je dokonalé). Několikrát jsem si říkal, že by bylo fajn to sledovat s Sheldonem Cooperem, dost by to pomohlo a navíc by to byla určitě prdel. Protože je tady spousta věcí, nad kterými když se člověk zamyslí tak nedávají moc smysl. Nevím jestli digikrev a střeva (a že jich není málo) brát jen jako bonus nebo rádoby přidanou hodnotu. Každopičopádně je to zpestření! Například takové řezání "lodičky" plné dětí nanovlákny bylo velice, velice poutavé! S obsazením to trošku pokulhává, ale žádná trága a evidentně stejně všichni chcípnou takže je to buřt. Snad bude druhá série brzo, jsem strašně zvědavej jestli zhmotní ten letící mraženej mozeček! ()

Draconian

Problém tří těles jsem kdysi četl (no celou trilogii Vzpomínky na Zemi) a tak seriál vlastně hodnotím ze dvou pohledů - jako adaptaci a jako seriál sám o sobě. Jako knižní adaptace mě to nenadchlo. Změn je příliš, hromada jiných postav nebo dokonce úplně zbytečných. Občas jsem měl pocit, že duo Benioff-Weiss jen scénáristicky masturbuje. Chyběla mi větší "vědeckost" předlohy a dovysvětlení věcí. Některé věci byly jen načrtnuté nebo nedodělané. At už historická linka z Číny nebo třeba postava vražedkyně, o které vlastně víme fň a je tu jen aby byla (samozřejmě v předloze není).  Naopak z pohledu jako na seriál jsem se vlastně dobře bavil a on i ten základ z knihy tu zůstal. Sice ořezaný na kost, ale poznával jsem ho. Někdy nechyběly příjemné a svěží filmařské nápady nebo i velice dobré dialogy. Či skvělé emoce...at už při scéně destrukce lodi nebo dějová linka s nemocným kamarádem. Velmi dobrá výprava, solidní hudba a rovněž většina herců se mi líbila. Naopak poslední díl byl vcelku zklamáním a jako vyvrcholení série to bylo slabé. Ale ve výsledku převládají pozitivní dojmy. Přál bych si, aby byl seriál dotočený. Ačkoliv jestli tohle bylo nákladné, tak třeba zfilmovat třetí knihu bude totál extrém. Ale fakt doufám, že to bude pokračovat, jinak Netflix udělal další nedodělek. Ono jak lze čekat masy diváků, když jde o vcelku pomalé sci-fi. A hlavně ten příběh pak roste do netušených výšin. No uvidíme. Nebo neuvidíme. 70% ()

kokofek

Klidně bych uvěřila,že Čína by byla něčeho takového schopna,ale s tím dodatkem,že hledají ve vesmíru další komunistické totality. S jinými by se nebavili. Doporučili by pak případným soudruhům,aby odebírali rozumy a případné produkty jen od nich. ()

PenelopaW

Netflix nám to tak dlouho cpal, až jsme si to pustili. Hned úvodní scéna prvního dílu není nic moc pro slabší povahy, ale vytrvala jsem. A když se seriál chýlil ke konci, kladla jsem si otázku, jak scénáristé zápletku vyřeší a jestli to vůbec stihnou. Teprve po zhlédnutí posledního dílu jsem zjistila, že existuje knižní předloha a že jde o trilogii. Nevím, nakolik se seriál drží knihy, tipuji, že nám zatím předložil pouze první díl série. Jistě, má to svoje mouchy a nesrovnalosti, a souhlasím i s tím, že mi nikdo z ústředních hrdinů moc k srdci nepřirostl (kromě Jacka, hm), ale celkově to bylo neotřelé sci-fi, zajímavý motiv a oslovilo mě to. Jelikož se ovšem Netflixu prý nelíbí nízká čísla sledovanosti (položená na misku vah s vysokým rozpočtem za jednotlivé díle), je otázkou, zda se divák v dohledné době dočká pokračování. Protože Thomas Wade v podání Liama Cunninghama se stal mým novým autoerotickým idolem, nezbývá mi než naklusat do knihovny přečíst si předlohu, abych zjistila, jak to s ním dopadne. ()

v.indruchova

Mě to tak nebaví řešit osobní problémy postav a už vůbec vážnou nemoc, seriál ve mě nedokázal vybudovat žádný vztah k postavám. Kdyby všichni větci zemřeli je mi to fuk. A to tak asi nemá být. Myšlenka/ y zajímavé. Co se týká intelektuální stránky  je to zajímavé, ale jinak psotavy mi nejsou sympatické až na afroameričana /ať jsme korektní/. Samozřejmě musíme mít multi kulti společnost a by někdo zase někoho nezažaloval. že? Fanatismus je mi odporný a tady je to všude, je to můj problém ale děsně mě to zlobí. Nejsmutnější je že kdyby bylo lidstvo v podobné situaci přesně blbě se spousta lidí zachová. Hra s helmou mě tase tak neoslnila. Vizuálek je dobrej. ()

Veruska.Kuru odpad!

Co tohle sakra bylo?? Čekala, jsem lepší bum Teda.. Už podle toho jak se to prezentovalo na ukázkách.. A ono ejhle nic moc.. No.. Prostě a jednoduše co to sakra bylo?!  ()

ghoston

TVL, tohle Netflix nemůže myslet vážně. Naposledy jsem se takhle kousal nudou u filmu Čičerin. Je to rozplyzlé a o hovně. Vypravěčský um nula. Rád bych ten čas, kdy jsem se na to díval vzal zpět. Cítím se zneužitý Netflixem. ()

JCS

V trilogii je vysvětleno velmi mnoho věcí, které pro člověka který knihu nečetl musí být extrémně zmatečné a celý seriál může působit chaoticky. Nicméně doporučení trilogii přečíst tu je, protože dalece přesahuje všechny i ty nejneuveritelnejsi představy. Ostatně, nezdály se Vám divoké představy o elektrických vozech, AI a dalších "nesmyslech" které dnes používáme jako běžnou součást našich životů? 😉 ()

flyer.nick

Velmi zdlouhavá a nezajímavá nuda, která ale vypadá hezky. Vcelku nic se tam neděje, není tam nic, co by člověka chytlo a nutilo ho se dívat dál. Něco se děje, něco, co nedává smysl a něco, co divákovi nic nedává. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)