Problém tří těles

• USA 3 Body Problem (viac)

pupopony

Naprosto dokonalé, inteligentní sci-fi. Kniha je daleko obsáhlejší, propracovanější ale taky hooodne dlouhá. Seriál je prostě špička sci-fi. ()

Ryorka

tak já musím oproti většině říct, že knihu jsem protrpěla. Té všelijaké fyziky a matematiky, politiky všeho tam bylo zbytečně moc a ne moc dobře podané. Postavy byly nudné a hlavně tak nějak splývaly v jedno, i díky čínským jménům. V seriálu má každej ksicht a na rozdíl od knihy i emoce. Jediné s čím se mohli mírnit byl slovník. Trochu mi vadila ta přemíra vulgarity. Ale za mě je výsledek na plnej počet. Mělo to všechno, co má dobrej seroš mít. Záhadu, napětí, emoce, filozofii a podané tak, že divák zapomene dýchat. ()

Pblashshs

Ach jo. Představte si Game of thrones, kde místo Neda Starka máme Číňanku Naděžu Sťa a Olomínu Pando ( protože 2 špatné postavy místo jedné správné dávají dokonalý smysl). Děj by probíhal asi nějak takto, místo postupného a tíživého budování atmosféry, by v prvním díle přilétl na drakovi ledový král a z prdele by mu sršely plameny. Naděža to vidí a s doutníkem v koutku povídá *skurvení zombíci* (nebo něco podobně cool).  Čekal jsem že dílo, které je prakticky nepřenosné do vizuální podoby, ztratí v tomto procesu něco ze svého půvabu a sofistikovanosti, ale doufal jsem, že přinejmenším dosáhne na úroveň kvality čínské verze. Možná právě proto že GoT se v prvních sériích velice věrně držela knižní předlohy... Existuje totiž nepsaný zákon kvality adaptací. *Pokud je předloha kvalitní a film či seriál se jí drží jako klíště, přičemž se snaží svůj model kopírovat tak blízce nakolik jim to prostor umožní, pak vznikne vynikající dílo. Pokud se ovšem začnou od předlohy vzdalovat, nebo ji z nějaké osobní tuposti úplně pohřbí a jdou si jaksi svou cestou, pak se zamotají do zmršeného paskvilu, který nedává ani smysl a už vůbec nedokáže prezentovat nosnou myšlenku původního díla.* Toto není ani plivnutí na původní verzi. Jedna hvězdička za snahu o jakousi "západní parodii" ()

BoziPravda

Dal jsem všech 8 dílů najednou, protože mě to bavilo. Ano, sem tam se najde něco, co by mohlo být natočeno trochu jinak, ale jde jenom o pár drobností. ()

Raid91

Knihu neznám ale čínská verze je prý hodně 1:1 knize a stalo se přesně co jsem očekával u Netflixu. Krasný visuál ale obsah vykastrovaný, urychlený, zjednodušený a místy matoucí. Jako ono shrnout 30 epizod první serie do 5 epizod bylo opravdu špatné rozhodnutí a též taky vynechání linky s ETO ala civil war a nasledkům mimozemštana co nás varoval a je toho mnohem ale mnohem více. Čekal jsem to horší ale za ty poslední 3 epizody, které byly snad podle knihy dám zatím opatrně 3* a jestli ne tak to budou 2* ()

KharDemon

Trilogii jsem četl. Už si přesně nepamatuji, kde končil první díl, ale adaptace se snaží jakž takž držet předlohy. Nebudu vypisovat co všechno je oproti knižní předloze jinak. Těšte se na druhou a třetí řadu... To by mělo být něco zcela jiného a tedy i mnohem lepšího :-) ()

ReichelTomas

Seriál vůbec nezačal špatně, prvních několik dílů bylo skvělých. Rychle se ale místo na vědu začal soustředit – jak už to tak dneska holt bývá – na mezilidské vztahy. ()

ChuckOnly odpad!

hloupá osekaná bastardizace geniální předlohy, která znalé naštve a neznalé zmate, navíc zretardovatělá pro amíky a prolezlá woke politickou korektností a netflixovskou neo-marxistickou agendou.... původní trilogie je geniální promakaná mnohovrstvá hard scifi a na to, že to psal číňan tam nijak moc té politické čínské propagandy není, to netflix si s tím vyhrál jinak a je z toho nelogický blábol, benioff a weiss prostě nemají talent, hotovo tečka. Každopádně všem doporučuji přečíst si knihy, rozhodně to není jen běžná alien invasion akce a spousta věcí je tam ve vědecké a filozofické rovině krásně rozvětvená a promyšlená + tam je ale pořád řada naprosto dechberoucích pasáží.... knihy jsou pro scifi to, co např. geniální malazská kniha padlých pro fantasy... ()

Johnysko

Dávám sice 4* ale za mě je to spíš 3,5* ale trojka mi přišla trochu nemilosrdná. Tohle dílo už jsem zavětřil logicky jako knižní trilogii. Strašně dlouho jsem zvažoval, že si ji pořídím protože téma mimozemšťanů mě baví. Bohužel už tolik ne Asie a vše co je s ní spjato a tak když jsem zjistil, že je to vlastně jen o ní plus ta stejně pro mě znějící jména tak jsem věděl, že knížky nebudou pro mě. O to víc jsem byl rád když jsem viděl, že Netflix dělá svoji seriálovou verzi. Samozřejmě nadšení vystřídal strach když jsem viděl ty dvě jména co to mají na starost :D Vlastně oni si sebou vzali některé herce z GOT a Djawadiho co dělal hudbu i v GOTu(to piano je tam slyšet). Není to úplně špatný ale asi to tak nějak koreluje s tou první knížkou, která je ze všech nejnudnější a nejkratší. Je potřeba vysvětlit spoustu věcí a těch hodně fyzikálních a technických asi přetvořit do něčeho pochopitelnějšího pro běžného diváka co není úplně sci-fi hltal. Kromě prvního a pátého dílu, kterej byl přesně podle mého gusta to však je takový plytký až někdy nudný. Vlastně i ty postavy na mě působí strašně nudně a nezajímavě jak z nějakýho teenage seriálu na Netflixu. Hlavní postava Jin je nezajímavá, Samwell Tarly z GOT tu hraje něco co mu prostě skoro nikdo nemůže věřit a jedinej kdo mi přišel aspoň trochu zajímavej byla Eiza Gonzalez. Nevím jak je to na tom kniha ale celý to bylo takový zmatený, někdy urychlený, bez náboje. Ještě se mi nestalo abych dokoukal první sérii a nebyl na tu další prostě nadrženej...tady se to stalo. Nic. Jako podívám se na ní protože to téma je velmi zajímavý ale zatím spíš lehkej nadprůměr a to se snažím být pozitivnější v těch hodnoceních a nehejtit zbytečně. ()

roabe

Tváří se to jako "inteligentní" scifi, ale tolik nesmyslů a nelogičností se v tomto žánru jen tak nevidí. Tvůrci zjevně míří na totálně dementní diváctvo, které za "vědu" pokládá jakoukoliv práci v jakékoliv kanceláři. To mi připomíná starý fór: Potká Fero kámoše Dezidera a ptá se ho: "Gdě robiš?" V kancelarii. "Oj, to si dobry. A čo tam robiš?" Murujem... ()

patto

za mna parada a zaujimave myslienky su tam - v pohode odporucam (nehladajte za tym kvalitu Interstelaru ale niecoho na jedno pozretie a budete spokojny) 77% a na podporu hodnotenia 5x* ()

MiMax

Po dlhej dobe aj na Netflix seriál s hlbším zmyslom. Je poznanie a veda pre civilizáciu spása, alebo záhuba?Jednoznačne veda je vždy len progres. Paralera totalitného režimu s inváziou  mimozemšťanov, poukazuje na to, že všeobecná ľudská zvedavosť, poznanie a veda, sú vždy nebezpečné, a to len pre samotných utláčateľov, pokiaľ nie su výhradne len v ich rukách, ako nástroj moci. Serial šikovne ukazuje  nezmyselnosť siekt a úsmevne poukazujú na zastrašujúci či mätúci zmysel, mnohých klasických detských rozprávok. Jasne dáva najavo, že sa ľudia nemôžu, len slepo spoliehať na vodcu, vyššie dobro, múdro  či spasiteľa z vesmíru. Svoje problémy si musí ľudstvo vyriešiť samo, a tak ako pri každom vedeckom pokuse by sa malo z každého omylu poučiť a neopakovať rovnaký postup s očakávaním iného výsledku.( Albert Einstein) Záver seriálu je pre diváka určitým sklamaním, ( neviem či aj kniha konči otvorená a bez odpovedí)a ako je na netflix zvykom vždy bez konca s množstvom nelogicky, nezodpovedaných či neukončených dejových liniek. ()

Mykie

Výborná adaptace, která toho hodně vynechává, ale zároveň na omezeném prostoru působivě představuje to nejdůležitější z knih. Hard sci-fi, které nedává divákovi nic zadarmo a nečtenář je ve značné nevýhodě. Kdo chce highlighty zamíří k seriálu, kdo chce víc do hloubky, pořád má k dispozici knihy. Natěšení na další sérii nemá strop. ()

lineker

Postupně si mne to získávalo. A to hlavně nelhostejným postavám a samozřejmě tomu morálnímu přesahu, dilematu, jak lidstvo naloží s tím co se současné generace vůbec netýka. Na Netflix dobře odvedená práce, tentokrát bez laciného pozlátka v touze zalíbit se za každou cenu. ()

mabej

Ale asi jo. Knížka se mi hodně líbila, i čínská adaptace, tak jsem byla zvědavá. V seriálu Netflixu je půlka děje a ještě k tomu předělaná. Scénáristi zrušili polovinu postav a vytvořili zcela jiné,  na které celý děj přesunuli. A vlastně mi to ani tak moc nevadí, přežiju i povinnou diverzitu a hlavní hrdinku místo hrdiny (jen jsem čekala, kam nacpou LGBT, naštěstí ho uklidili na nedůležitou postavu). Žádný zázrak, ale dalo se to. Jsem zvědavá na další sérii, ()

sun.eagle

Před lety jsem přečetl jedním dechem knižní trilogii, Problém tří těles, Temný les a Vzpomínka na Zemi, a považuji to za nejlepší sci-fi všech dob, naprosto geniální, ale upozorňuji že hardcore scifi, které nemá obdoby. Příběh rozprostírající se v rozmezí tisíců let, je nekompromisní, plný zvratů a dech beroucích rozuzlení. Na zfilmování jsem se těšil neskutečně, plný obav, aby tu náročnou látku Netflix nezvoral, a můžu mít desítky výhrad, ale jsem zatím po prvních 4 dílech spokojen. ()

Hansolo35

Když pominu ten děsný výběr hlavních postav a lá Netflix (líný, promiskuitní černoch... samozřejmě génius, ostýchavý, neduživý běloch co umře, asiatka, co miluje inda i toho bělocha, nějaká asi egypťanka...supergénius, bez kterého ostatní nedokážou rozjet už najetou výrobu nanovlákna...), tak seriál mě fakt zaujal. Hodně zaujal. První čtyři díly bomba! Pak se začnou kupit vyložené nesmysly,  paradoxy, přestane to dávat smysl. Konec to nemá, asi budou další epizody. Netflix fakt pomrví s tou LGBTQ+ multikulti propagandou úplně všechno. Shlédnout komplet celý, poměrně zajímavý seriál bez ztotožnění s jakoukoli postavou, je fakt kumšt. Všichni na obrazovce jsou vám dokonale ukradení, jejich emoce nesdílíte. Výjimku u mě tvořil Benedict Wong, jenž sice není hlavní postava, ale aspoň mě bavil a byl uvěřitelný. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)