Dva gentlemani Jack Worthing a Algernon Moncrieff měli skvělý plán! Aby si zpestřili svůj poklidný venkovský život a vnesli do něj trochu vzrušení, vymysleli si osobu, za kterou nutně musí cestovat. Jack si vytvořil imaginárního bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl jezdit do Londýna za půvabnou Gvendolínou. Algernon zase měl imaginárního přítele Banburyho, který je neustále nemocný a on ho musí naléhavě navštěvovat u nemocničního lůžka. Vše se začne hroutit ve chvíli, kdy si Moncrieff začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou chráněnku Cecílii na venkovském sídle. Když se oba gentlemani společně ocitnou pod jednou střechou – nastane ten pravý čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! Slavná komedie Oscara Wildea, patřící do klasického světového repertoáru, vám dovolí vychutnat duchaplné dialogy dvou mazaných kamarádů i jejich svérázné názory na ženění a vztah k ženám. Režisér Jiří Bělka ji natočil v roce 1979 s Josefem Abrhámem, Jaromírem Hanzlíkem, Libuší Šafránkovou a Naďou Konvalinkovou v hlavních rolích. (Česká televize)

Pete

Zde musím konečné hodnocení malinko přepálit, což se k této konverzační komedii poměrně hodí, nicméně nemohu jinak, zvláště s ohledem na roztomile geniální herectví všech zúčastněných, a to v těch velkých i menších rolích. Tradičně skvělá česká činohra. ()

Aniki

Divadelní představení s "živými" herci může jistě zprostředkovat spoustu energie, která však této tv inscenaci naprosto a zoufale schází, zvláště, když pak nezaujme v této podobě ani příběh ani výkony herců. Půvab Konvalinkové bohužel nestačil. ()

Flamik

Viděl sem nejdřív anglickou verzi a potom tuto. Rozdíl patrný už od začátku - prostředí, zde kulisy, jeden domek, přestřelené kostýmy. To je to proč mi nesedla. Herci v pohodě, dialogy výborný, ale to okolí nevěrohodný až hanba :( ()

Tsuki003

Páni. Moc pěkná komedie, je vidět, že už prověřená časem. Muselo by být moc fajn zhlédnout to jako divadelní inscenaci místo televizní, ale aspoň tímto způsobem se to zachovalo i pro mě. Přece jenom v době vzniku jsem ještě dááávno chodila po houbách. Výborné herecké výkony, k tomu nemám jedinou výtku a inteligentní dialogy. Až na jednu poznámku ohledně ženské odvahy... no, ale v době vzniku to tak asi bylo ještě normální :) ()

tulen

Prostě výborné. Neříkám, že bezchybné, ale nemám chuť ani důvod na tom hledat blechy, když je to tak pohodové a příjemné :) ()

Halloboys

V hlavních rolích Josef Abrhám, Jaromír Hanzlík, Libuška Šafránková a Naďa Konvalinková. K tomu přidáme ty nejlepší herce do vedlejších rolí a natočíme s nimi malou televizní komedii podle Oscara Wildea. A je z toho taková sranda a tak labužnický zážitek, že nechcete, aby ten film někdy skončil. ()

mořička

Tu hru zbožňuju, stylem dialogů mi trochu připomíná Plešatou zpěvačku od Ionesca. A myslim, že film nic zásadního nezkazil. Abrhám i Hanzlík super. Šafránková a Konvalinková krásně roztomilé. Málokdy se mi stává, že cituju hlášky divadelní hry, ale tahle k nim rozhodně patří. ()