Sir Robert Chiltern, úspěšný politik a dokonalý gentleman má vše, co si mohl přát. Spolu s milující manželkou představují dokonalý pár. Potíže však nastanou, když se v Londýně objeví paní Chieveley, která by mohla odhalit nebezpečné tajemství z jeho minulosti a tak ohrozit jeho kariéru i manželství. Nezbývá mu nic jiného než se obrátit na dlouholetého přítele lorda Goringa - sukničkáře a svůdce žen. Ten je tím však zatažen do pavučiny lží a je vážně ohrožen jeho rajský staromládenecký život... (oficiálny text distribútora)

Kingjiri

Filmy na motivy historickejch divadelních inscenací asi nebudou nikdy muj šálek čaje a nejspíš si příště budu hodně rozmejšlet, jestli si takovej biják pustim jen na základě pozitivních hodnocení. Kritizovat minimální výpravu nebo až otravný množství dialogů by asi vzhledem k námětu nebylo fér. Naopak se ale nezdráhám označit námět za nepříliš zábavnej nebo dokonce humornej. Tenhle styl humoru holt neni nic pro mě. Za mě velká nuda, který však musim k dobru příčíst dobovou atmosféru a solidní casting. ()

Pecival

Úžasná, konverzační komedie, kde jeden břitký dialog střídá další a tak vůbec nevadí lehce divadelní zpracování. Nejdokonalejší byly scény, když Minnie Driver koulela očima jak ni Rupert Everett házel balící pohledy. Ale ono celé obsazení je de luxe. Tento film ve mě navodil pohodový, velmi příjemný pocit a skvěle jsem se bavil. ()

togaf

Skvělé obsazení, Julianne Moore byla se svými rudými vlasy a rty dokonale chladnokrevná a ďábelská manipulátorka, jejím přesným opakem byla bledá a seriózní Cate Blanchett. A trojci osudových žen doplnila roztomilá a chytrá Minnie Driver. Stejně tak úžasně jsou obsazeny i mužské role. A Wildeovi hlášky umí prodat všichni z nich, navíc jim to v kostýmech konce 19. století ohromě sluší. ()

Maica

Příjemný film: příjemné prostředí, herci, humor, atmosféra. Začínám přicházet na chuť Oscaru Wildeovi. Trochu jsem nepochopila úplný konec, ale hlavně, že to tak dopadlo. :) Poznámka: vtipné je, že R. Everett hrál i v Jak je důležité míti Filipa, což napsal taky O. Wilde a na tuto hru byla ve filmu narážka. ()

Kroupa

Spíše nadprůměrnou adaptaci dělá z tohoto filmu umění členů ensemblu. Oproti české televizní verzi jsem se mnohem méně bavil, snímek je možná až příliš oděn do filmového roucha, přičemž předloha se (jako obvykle u divadla) soustředí na dialogy a kouzlo situace, které je hodně oslabeno bohatými interiéry. Tato verze má své přednosti, nicméně spád bych mezi ně nezařadil, celkové ladění mi připadalo příliš melancholické a moralistní. Výborný Everett, také Blanchett, Moore slabší. ()

• Manželé Chilternovi sledují představení „Jak je důležité míti Filipa“, které je stejně jako „Ideální manžel“ od Oscara Wilda. Obě tyto hry zfilmoval Oliver Parker a v obou hrál Rupert Everett. (sluppka)