Seriál odhaľuje tajomstvo desivého mesta, ktoré uväzní každého, kto do neho vstúpi. Zúfalí obyvatelia sa snažia viesť aspoň zdanlivo normálny život, zatiaľ čo hľadajú cestu von. Musia však čeliť hrozbám okolitého lesa vrátane hrôzostrašných netvorov. Tí sa vynárajú po západe slnka. (HBO Max)

Recenzie používateľa Ronkar k tomuto seriálu (5)

Cesta von (2022)

Jak jsem byl nadšený na začátku ze zajímavého set-upu, posléze jsem došel k názoru, že toto jsou opravu nový Lost = nic se nedozvíte, spousta otázek a žádné vysvětlení. Takhle se mystery story nedělá. Pokud přijdou otázky, musí být alespoň dílčí odpovědi na menší z nich, nebo dostatek nápověd, jak se věci mají. Tady se nedozvíme prakticky nic. Jen samé podivnosti a nabalování lore, který zatím nedává hlavu ani patu. Jestli to tvůrci nemají ani tentokrát vymyšlené a nezačne to v další sezóně dávat smysl, nemá smysl s tím ztrácet čas. Vymyslet zajímavý námět a nabalovat na to další události umí skoro každý, ale vybruslit z toho rozumně a smysluplně už tak lehké není. Pozitivum je taková ta příjemně mrazivá "kingovská atmoška". Především ze začátku + některé dějové linky a postavy jsou fajn. Ale můj celkový názor na to by se dal shrnout slovem: rozpačitost. Prostě tomu chybí lepší běh na branku. Doufám ve zlepšení, ale moc tomu nevěřím. ()

Cesta dlouhým dnem do noci (2022) (S01E01)

Výchozí zápletka připomene poměrně dost městečko Pines, jen je to víc hororové a brutalitou se nešetří. Originalitou to sice moc neoplývá, ale kašlat na to. Já mám tenhly mystery-hororový věci rád a From má do začátku slušnou atmosféru, vcelku funkční partičku herců a příjemně nadhazuje otázky kolem podivného městečka, kde v noci vylézají bubáci a kam když zavítáte, jen tak se ven nedostanete. Vlastně mi to dost připomíná knížky z portfolia Krále hororu (obzvlášť motiv, že bubákům musíte otevřít sami, jinak na vás nemohou - což je přesně stejný konstrukt jako použil King v Prokletí Salemu). Otázkou zůstává, jestli zůstane jen u toho, nebo dokážou tvůrci s tím námětem udělat něco zajímavého. Moji pozornost si každopádně do začátku získali, tak snad jim to vydrží. ()

Jak se teď věci mají (2022) (S01E02)

Ok. Vypadá to, že tady se pojede spíš na příběhy postav, než na ten horor. Napětí je cítit asi jen v jediné konverzační scéně, když mluví Donna, jinak nic moc. Celkově je episoda slabší než úvod, ale ještě to tvůrcům odpustím. Snaží se budovat podhoubí pro něco většího. Bohužel většina postav není zatím nijak zajímavá. V popředí je akorát šerif, který hraje asi nejlépe ze všech a zdravotní sestra (protože je to pěkná holka), zbytek mě moc nebaví. Jinak je zde další oblíbený motiv z Kingovek = dítko, která má narozdíl od ostatních jakési nadpřirozené schopnosti, takže vidí duchy i ve dne. Připouštím, že pohled na ty strnulé duchy, kteří se příjemně usmívají, zatímco člověk ví, jaká krvavá zvěrstva dělají, je příjemně mrazivý. Ale doufám ve zlepšení. ()

Siluety (2022) (S01E05)

Jsem rád, že tvůrci nechodí kolem horké kaše a jednu z teorií, která asi napadne každého už předložili zde. "Přežili jsme autonehodu?" Myslím, že za tím bude víc, protože tenhle koncept s mrtvými v jakémsi očistci je už tak vyčpělí a neoriginální, že nemůže v v 2022 obstát. Uvidíme, co bude dál. ()

Kniha 74 (2022) (S01E06)

Konečně začínám mít pocit, že se věci trochu hýbají vpřed. A postavy něco taky dělají pro to, aby situaci na divném místě vyřešili. A to hned na několika úrovních. Vysílačka. Hledání zdroje elektřiny. Hlasy, které vědí o postavách víc než by měly. Náramek z minulosti. Šerif, který chystá sebevražednou solo akci. Je tam toho hafec. Ano, otázky se zatím ještě furt nabalují a odpovědi nepřichází. Zatím mi to neva, pokud v druhé půli zodpoví alespoň něco. Celkově mám ale pocit natahovaní. Tahle episoda měla být v pořadí tak třetí, max čtvrtá, aby se věci hýbali vpřed. Je sice fajn poznávat charaktery, protože řada z nich je vcelku zajímavá, ale chci víc. ()