První příběh se odehrává v romantickém prostředí letní jihočeské krajiny, několik kilometrů proti proudu Vltavy nad Českým Krumlovem. Zde, jen kousek od vodáckého tábořiště, je nalezeno tělo mladé dívky. Leží v rybářské loďce, přivázané u břehu. Dívka je utopená, ale na prsou má i bodnou ránu. Na jejím těle je vyznačen keltský symbol. Vraždu vyšetřují kriminalisté z českobudějovické kriminálky. Šéf vyšetřovacího týmu Karel Dvořák (D. Novotný) na první pohled působí jako kliďas, který se vyhýbá fyzickým konfliktům. Zdání však klame. Udržuje se v kondici a má skvělý výcvik. Před nástupem k policii totiž sloužil u tajných služeb na zahraniční misi. Jeho tým doplňuje zkušený kriminalista Michal Hudec (L. Noha), krásná kapitánka Jana Šímová (J. Bárdos) a mladý operativec Petr Braun (F. Březina). Shodou okolností se právě celý tým nacházel jen kousek od místa činu na výjezdovém semináři, takže vyšetřování probíhá tak trochu v improvizovaných podmínkách. Keltský symbol na těle mrtvé dívky a její nalezení ráno, po oslavách pohanského svátku slunovratu, jsou závažné indicie. Jde snad o rituální vraždu, nebo někdo jen využívá okolností k zakrytí pravého motivu činu? (Česká televize)

Monyfik

Obsazení trestuhodné, až na Davidab Novotného. "čelovka-lebkounka" Elizaveta Maximová a Judit Bárdos tomu daly opět "korunu". ()

Kopty odpad!

Tohle je taková ubohost ze snad režisér a lidi kolem musí být na koksu nebo spíš toulenu... Urážka vsech kvalitních krimi..... ()

quokam

Zatim normanka, nic, co by bylo inovativni nebo nevidene jindy a jinak. Judit "neni ve sve kuzi," ve Svete pod hlavou se mi zdala prirozenejsi. Leosuv "drsny opovrzený výraz" vzbudil mirny usmev.  Potesil mladej Donutil a Elizaveta. 3/10 ()

steelspace odpad!

“Tenhle je tak podezřelej, že to určitě nebude on, ale bude to tahle”.  To je jasné cca po 5 minutách. Naprostá scénáristická zoufalost. Chudáci herci.  Specialistům na konkurenční TV aspoň ukradli kmenové buňky, na ČT ty mozkové. ()

moshe

Tak první díl se nepovedl, ale dejme tomu šanci, obvykle se seriály rozjíždějí pomalu ... zatím ale nuda o ničem a hlavně špatná režie, dialogy, scénář ... dobří herci, kteří ale nemají co hrát a tak nehrají ... 2/10 ()

Johny44

Za pár dní si už na nic z toho nevzpomenu. A není to tím, že bych měl Alzhaimera. Je to tím, že to bylo nudné, nezajímavé. pomalé. ()

Dobry_clovek

Po prvnich peti minutach jsem si, na zaklade velmi spatne napsanych dialogu, rekl, ze to bude ptakovina. Po patnacti minutach se to potvrdilo a v kombinaci s mizernymi hereckymi vykony vsech pritomnych jsem nejenze necitil “ mrazeni “ z nejake ritualni vrazdy, ale spis jsem mel pocit, ze sleduji parodii na kriminalku, kterou natocili studenti FAMU. Jak to dopadlo, nevim. Mozna bych to dokoukal, kdyby mi za to nekdo zaplatil, ale byly by to tezce vydelane penize. ()

Ziral odpad!

Trapárna nejvyššího stupně. Je vidět, že mladých heců je už přespříliš a není pro ně uplatnění, tak se využijí v nekonečných kriminálkách, které jsou až ostudné, prostě fialový hnus.  Zlatý major Zeman, nebo poručík Columbo !!! ()

ReisRyos odpad!

První díl byl vysloveně slabá slabota. Policie se chovala, jak banda amatérů, která o policejní práci nic netuší. To už by to snad lépe vyšetřili uklízečky z pomocné školy. ()

milos.bradik

Kritikové asi sledují Specialisty, ale v porovnání se životem tito kriminalisté a jejich způsob vyšetřování mají daleko blíž ke skutečnosti než ti policajti ze seriálů na Nově. Líbilo se mi to a bylo to ze života. Kriminalisté tady byli ukázáni jako normální lidé, kteří se občas opijí nebo dělají hloupé vtipy. ()

bratr_jezek

Tak první díl nové krimi vypadá a působí jako průměrné, lehce zapomenutelné dílo podobně jako jsou ti různí Specialisté, Odznaky, Mordparty, Andělé, Modravy a podobně. Někteří herci se na role policisty moc typově nehodí (Noha), vyšetřování působí trochu amatérsky a nikoho nenapadne, že vraždí asi ten, kdo měl největší motiv. Snaha okořenit to o Kelty nějak vyšuměla a nebo to bylo to, co zaujalo při výrobě seriálu, jak je s oblibou řečeno, je to inspirováno "skutečností" ()

yarca

Namlsala jsem se Případy 1. oddělení. A očekávala něco podobného i tady. A bohužel se toho nedočkala. Vlastně ani pořádně nevím, proč mě to nebavilo. Vcelku atraktivní námět, ale jinak... No, dám tomu ještě šanci. ()