Vražedná jazda

• Česko Jízda smrti (viac)

Matt Turner s tvárou Liama Neesona je úspešný americký bankár, ktorý buduje svoju kariéru v Berlíne a snaží sa zladiť náročnú prácu s rodinným životom. Veľmi sa mu to však nedarí. No práve dnes sľúbil manželke, že aspoň odvezie deti do školy. Počas cesty autom po rannom Berlíne mu zazvoní telefón a záhadný neznámy mu oznámi, že pod jeho sedadlom je bomba, ktorá vybuchne hneď, ako sa niekto pokúsi vystúpiť z auta. Ak rýchlo nevykoná požadované úlohy, on aj jeho deti vyletia do vzduchu. Ako dôkaz mu volajúci predvedie niekoľko výbuchov, ktorých obeťami sa stanú nevinní ľudia. Uväznený vo svojom aute a v plnej rýchlosti sa Matt vydáva na zbesilú jazdu mestom, počas ktorej musí plniť čoraz šialenejšie a nebezpečnejšie pokyny. Čoskoro má navyše v pätách políciu. Sám proti všetkým, proti času a proti tikajúcej bombe sa snaží zachrániť svoje deti a zistiť, kto s ním rozohral túto smrtiacu hru. Jediná cesta k vykúpeniu a odplate je tá na plný plyn... (Bontonfilm SK)

ReMusiCZ

Velký špatný. Nečekal bych, že mě zrovna Liam někdy takhle nezáživně připraví o hodinu a půl života. Snad nejslabší dílo, co jsem od něj dosud viděl... ()

Hexx

Ale no táák, tohle přeci není na odpad nebo jednu hvězdu ani náhodou! Vždyť to bylo poměrně zábavné poježdění autem skrz městečko s "koudelí u zádele". Lidi, neřešte filmové "kraviny", kterých je v tomto snímku jistě dostatek, a bavte se! Od toho taky filmy jsou, že. Nicméně auto za 2,5 mega a co? Ostřikovače nefungují! Min. půl filmu od jistého blízkého výbuchu auta jezdí s tak špinavým předním sklem, že to je až k nevíře! Rozhodně jsem se ale nenudil a celý film utekl poměrně rychle ani nevím jak. ()

Dannyss

Velký špatný! Jednotvárné, bez originální myšlenky, ale hlavně neskutečně prázdné. Bez smyslu dávající nekonečné konverzační pasáže, které by se daly zkrátit minimálně na třetinu a nic by se nestalo. Se zápletkou se zde moc nevyhrálo a ten závěr je téměř tragédie. Logika většiny scén se vytratila dřív, než se měla šanci vůbec objevit. To jsem si myslel, že to bude pecka, poněvadž trailer byl docela nabušený samou akcí a napětím, finální snímek jen klišé dialogy a podprůměrnou akcí v autech. Ze začátku tam sice bylo cítit napětí a bezvýchodnost situace, jenže následně se to vydalo cestou, která měla jedinou podmínku, a to být co nejvíce prostou a bez alespoň jednoho šokujícího zvratu. 4,5/10. ()

sml41 odpad!

dojala ma ta "střepina" v kolene .. ako sa tam dostala? ...aj to zaradenie rychlosti páčkou na stietače..hm? zaujimave ()

vsevidel

Jedna hvězdička z nostalgie k Liamovi, druhá hvězdička za realitu - žluté (rozuměj nevybělené) zuby Liama. Jako jo, je starej, seděl celou dobu v autě . Vzpomínám na jeho starý dobrý filmy. ()

Marrakech86

opět zajímavý nápad ze strany Liama, už tu byl de facto vlak, letadlo a nyní průser v autě :) když si člověk odmyslí opravdu pár blbostí, které v tomto filmu jsou, tak ve výsledku je to velmi dobrý film ()

JohnDark

Retribution, Akčný thriller, Francúzsko, Nemecko, USA, Španielsko 2023, R: Nimród Antal, H: Liam Neeson, Lilly Aspell, Jack Champion, Noma Dumezweni, Arian Moayed, Embeth Davidtz, Matthew Modine, Emily Kusche, Luca Márkus, 80% ()

Sazenic

Z mého pohledu ten film není úplně k zahození. Vlastně mě za celou dobu nenapadlo,že bych to vypnul nebo přetočil. Liama jsem poprvé viděl trošku uplakaného,ale zahrál to v pohodě. Stopáž je ideální film rychle uteče,resp. ujede a všechno zase dobře dopadne. Nenáročný film,který určitě neurazí. ()