Winston Scott, někdejší newyorské dítě ulice, má na dosah ruky existenci londýnského byznysmena. Je však odvlečen na Manhattan kvůli útoku svého bratra na Continental, hotel vedený sadistickým gangsterem. Aby Winston našel bratra, s pomocí spojenců vypracuje plán. V cestě mu však stojí armáda zabijáků Velké rady, která může plány zhatit. (Prime Video)

Dejvecd

Hm, nie. // Bol som zvedavý, bol som zvedavý ako sa niečo ako seriál zo sveta Johna Wicka vyvinie. Tak rok dozadu by som povedal, že lore Johna Wicka je vlastne dosť zaujímavý a rád by som z neho videl viac, avšak po nie príliš uspokojujúcom štvrtom diele, som si vlastne nebol úplne istý. No a moja neistota sa vlastne dosť vyplnila, a to som fakt chcel mať tento seriál rád. Ono to nie je katastrofa, ale "dobrým" by som to ani zďaleka nenazval. // Občas to vyzerá vizuálne fakt dobre, a občas to vyzerá ako lacný CGI bordel. Má to dobrú hudbu (80s rock), ktorá však absolútne nesedí do scén kde sa nachádza, alebo k nim vôbec nič nepridáva, takže vo finále pôsobí strašne divne. No a ešte nemôžem opomenúť fakt, že to má docela dobrých hercov, ktorý však hrajú absolútne nesympatické a nekonzistentné postavy, ktoré sa jednu chvíľu snažia pôsobiť cool, aby o niečo neskôr vyšli von ako absolútny dementi. Celkovo scenár je fakt zlý, kedy mňa osobne nezaujímalo prakticky nič (čo sa deja týka), pretože ani samotný seriál nič neponúka. Máme tu Winstona, ktorý sa vydáva na quest zachrániť svojho brata, pretože mu niekto povedal, že má malér. Máme tu jeho brata, ktorý niečo ukradol a preto ho teraz všetci hľadajú, a máme tu pár strong-ženských hrdiniek, aby sa seriál mal z čoho zaplatiť, tým pádom z toho vylezie priehľadná nuda. V jednu chvíľu nejaká postava o inej povie niečo v zmysle "nie je na neho spoľah", aby o päť sekúnd o tej istej postave povedala: "veril by som mu so svojím životom bez váhania." Aby som zasa moc nekrivdil, tak je tu pár reálne zaujímavých a dobre pôsobiacich momentiek, ale tie sú bohužiaľ rýchlo spláchnuté, absolútne hlúpo vyzerajúcimi blbosťami, na ktorých ma vyložene sralo ako moc sa snažia byť múdre. // Vo finále sa jedná o (pre mňa) dosť veľkú zívačku, ktorá má s Johnom Wickom spoločné asi len pár záberov na nočné mesto. A nie, fakt som nepotreboval vidieť jedného z mojich obľúbených John Wick charakterov (Winstona), mať sex s nejakou random londýnskou "ženou". 3/10 ()

johnsnow

Ide si to svojou vlastnou cestou a rozhodne si myslím, že to má čo do seba. Gibson je tu síce taký cameo tip, ale pôsobí fajn a možno dostane viac priestoru v ďalších dieloch. Akčný úvod aj záver podarený, mladý Winston a komorník síce zatiaľ nie tak cool ako súčasné verzie, ale inak na pohodu a uvidíme čo ´dalej. Dávam 5* proste mám tieto akčniariny rád. ()

kockodan

Sedumdesátkový špinavý a comicsově vystajlovaný New York jako Gotham City, slušná akce jak v 1on1 kombatu na nohou, tak v kár čejsech, a hlavně dobře zchoreografované strílečky až do alelujá! Dobře vychytané prostředí galerky té doby ve velkém městě, které vás vtáhne a už nepustí po celou hodinu a půl trvání prvního dílu. Psaní a režije dobrá, jelikož na konci se mi zdálo, že jsem právě zhlédnul jen běžnou epizodu běžného netflixového seriálu se stopáží okolo 49 - 52 minut! 75% ()

BIG.NINE.CF

Za mě krásnej vizuál, sound a atmoška ze které ty 70ky úplně čpí. Postavy jsou smrtelné, ne jak JW, kterej né a né zhebnout. První díl seznamovačka, takže trošku roztěkané. Každopádně škoda Frankieho, to byl velkej sympoš. ()

Raziel811

Svět Johna Wicka mám rád a mám rád i příběhové pozadí kolem hotelu Continental. Na tuto minisérii jsem se docela těšil, hlavně kvůli příjemnému dobovému vizuálu. A ten tu opravdu je. Nemusí se stydět při srovnání ani s velkofilmy odehrávající se v 70. letech. Pro mě, až nečekaně, se Colin Woodell skvěle hodí do role Winstona a svou úlohu zvládá s lehkostí. Rovněž potěší účast Petera Greena. Mel Gibson je průměr. Myslím, že kdokoli v jeho letech by roli zahrál stejně. Takové charisma zkrátka přijde samo, když je Vám 60+. Ve výsledku tedy žádné zklamání a jsme zvědavý jak se bude příběh dále vyvíjet. ()

funkyman

Takto ma vyzerat romanticky plnofarebny dialogovy vyukovy dokument o surodeneckej vypomoci, plny drobnokresby a situacnej dynamiky- oprosteny o intelektualny gyc a zauzivane stereotypy.Odporucam vsetkym priaznivcom charakteroveho herectva a starej “brakovej” vlny. Wonderfull…. ()

Polux

7/10 | Mytologie světa a zbraňový fetiš z Wicka se potkává s podsvětím a atmosférou z Gangs of London a časovým zasazením děje a stylovým hudebním doprovodem z videoherní trojky Mafie a je to radost sledovat. Historka o tom, jak Winston k hotelu přišel a kolik lidí při tom skončilo s kulkou v hlavě (nebo jiné, životně důležité části, těla:-)), v první epizodě předvádí solidní rozjezd. Jak se dalo s přesunem značky z plátna na obrazovku předem očekávat, akce tentokrát ustoupila do pozadí ve prospěch dialogových scén, vykreslení postav a vztahů mezi nimi a obecně příběhu. Akce a choreografie bitek sice nedosahuje kvalit jakékoliv potyčky z mateřské série, ale v rámci streamovací produkce jde o nadstandard a ani její množstevní zastoupení v ději není pouze symbolické. Neznámý casting je typově obsazený dokonale (bizarní sourozenecká dvojice zabijáků vládne:-)). Škoda, že se Gibson v ději moc neukáže, ale i na omezeném prostoru dokazuje, že styl a charisma stále neztratil. Pochvala za nečekaný závěr dílu, tematický OST plný dobových pecek a postavu zástupce zákona, čímž padá dosavadní teorie o neexistenci policejních složek v tomto univerzu:-). | PeZet ()