Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

Grandimir

Byl jsem rozhodnut tomu dát menší hodnocení, protože někde po hodině dvacet se pro mě film stal vážně nudným. Ale ten pocit, když jsem na konci konečně celý ten film pochopil a vyložil si ho... Nevím proč, ale původně mě tohle vysvětlení vůbec nenapadlo a konec mi ten film opět na ty čtyři hvězdičky zvednul. ()

Matysek1984

Tento film jsem viděl až nedávno. Dlouho jsem ho odkládal, i když má výborné hodnocení a doporučení. Nicméně jsem věděl, že si na něj musím "udělat" náladu. No, ve stručnosti - na 5 hvězd jsem to nevytáhl, něco mi tam chybělo. Samozřejmě jak všichni píší, herci byli skvělý, námět taky suprovej, jen jsem asi očekával opravdu víc, něco, co mě posadí na tu zmiňovanou prdel a já dám bez okolků 5*. Nicméně už 4 hvězdy znamenaj něco velmi velmi koukatelného. ()

Zumi

Dvaja excelentní herci, netradičný scenár, magická hudba, skvelá kamera,dej, ktorý drží v strehu, dialógy lahodiace duši. O ľudskosti, potrebe blízkosti, zamyslení sa nad zmyslom života. Skvelé je, že scenár ponúka viaceré možnosti toho, kto je Prot. Môj názor- Prot pochádza z planéty K-Pax. A všetko krásne do seba zapadá. ()

AshMorgan

Za sebe můžu říct, že krom Dokonalého triku, neznám lepší žánrovku, oba 5 stars. A to hlavně kvůli netradičnosti tohoto snímku. Kvůli tomu, že jsem nakonec uvěřil Protovi jeho rodnou planetu a po chvíli jsem byl zase sveden z cesty... Toto je daleko chytřejší sci-fi, než Počátek a hlavně si na nic nehraje! Skvělý výkon Spaceyho a Bridgese =) I really like it! ()

zimi

Naprosto genitalní film a koukám, že tu spousta lidí nepochopila konec, ale ten a celý film je úžasný a scela jasný!!!!! a velmi propracovaný, viděli jste to vůbec, mě připadá, že někteří ne!!!! a jaký lidský příběh? Jste blázni!!!!! Já doporučuju a děje se tam toho až až!!!!!! 9/10 ()

ErummeldeK

Vím, že film má vysoké hodnocení, ale mně prostě žádnou velkou myšlenku nepřinesl. Tedy žádnou novou, originální, kterou by (domnělý) mimozemšťan, který zná a viděl mnohem víc modelů života, než je ten náš, mohl přispět. Dialogy mezi pacientem a jeho psychiatrem jsou podle mě trochu prázdné, i když se snaží tvářit závažně. Příběh bude možná o to zajímavější, když budete chtít věřit, že Prot je psychicky nemocný člověk. Právě v této nejednoznačnosti filmu je jeho kouzlo - ale pro mě i slabina. ()

dominick123

Svět podle Prota mě opravdu dostal, už od první scény na nádraží jsem přišel na to že to nebude jen tak obyčejný film. prostě kolem hlavní postavy kterou skvěle zahrál Kevin Spacey bylo takové to tajemno, které asi chtěli tvůrci filmu vytvořit a povedlo se jim to velmi dobře. Navíc když Prot navštěvuje psychiatra tak vás musí napadnout, že je zde všudypřítomná otázka kdo vlastně léčí koho... Navíc jsem nečekal, že bych dnes mohl ještě vidět nějaký film který by nějakým způsobem překopal mojí oblíbenou řekněme TOP 10, ale Protovi se to povedlo, A poslední scéna kde se Jeff Bridges setkává se synem a Prot k tomu promlouvá jako K-Paxan, mně úplně dostala a dá se říci že ze mně udělala i lepšího člověka, Parádní a bohužel mnohdy opomíjený snímek. ()

BR23

Jeden z mojích najobľúbenejších filmov... čítal som aj knihu a pokračovanie ktoré sú, ak sa to dá, tak ešte lepšie. Film medzi top 20 (ktoré som kedy videl), kniha medzi top 5 (ktoré som kedy čítal). ()

Saintmalins

Obvykle nemám rád otevřené konce. Takové ty, kde je nejasné, co se vlastně stalo nebo jestli se něco vůbec stalo. Tady bych ale udělal výjimku. Dokonce jsem přesvědčen, že lepší konec už ani vymyslet nemohli. Samozřejmě se stoprocentně přikláním k Protově verzi o jeho životě na K-PAXu, ale ať si každý udělá vlastní konec sám. Já se smál se slzami v očích a víc od filmu nepotřebuju. Plus excelentní herecké výkony, já už nemám co říct. ()

hypperbola

Nakonec Prot svého přítele zachránil, alespoň jeho schránku. Neuvěřitelně silný a hluboký film. Tak jako v Pulp Fictionu lítá jedna hláška za druhou, tak tento film nám přinesl také spoustu hlášek, životních mouder, nad kterými by se mělo opravdu přemýšlet. Bez mrknutí oka 100%. ()

defender110

Úžasný film, který ve vás zůstane ještě hodnou chvíli po titulcích. Herecké výkony Kevina i Jeffa jsou naprosto perfektní a film tímto získává další přidanou hodnotu. Hudba vše skvěle dokresluje, a rozuzlení je na každém z nás. Velká ale velmi velká pohodovka, u které nebudete litovat času s ní stráveného. Takže všichni na K-PAX. :D. Za mě 89%. ()

LordLaser

Tento film je proste úžasný. Podľa popisu, plagátov a traileru ho môžete ľahko odsúdiť, ako aj učinilo pár ľudí, avšak keď si človek nájde chvíľu vnímať atmosféru aj z pohľadu Prota, tento film zanechá isté stopy. ()

Fixa

Tento film jsem dlouho přehlížel. Když jsem se konečně na něj po hodně dlouhé době a několika kladných doporučeních podíval, byl jsem lehce zklamán. Film je zbytečně natočen tak, aby každý debil pochopil o co jde. Každému je polopaticky předkládáno, co je na světě důležité. Přátelství, láska, milosrdenství......bla, bla, bla......Jsem možná cynik, ale zpočátku mě film bavil, tedy hlavně Prot, svými odpověďmi na všetečné otázky. Jenomže když přišlo na hypnózu, byla to parodie sama na sebe. Scénárista (nebo sám Brewer-bohužel jsem knihu nečetl) se snažili smontovat všechno dohromady a potřebovali vymyslet, jak se doktůrek k záhadě Porterovo minulosti dostane. Já neříkám ne, vtělení "K-Paxana" do člověka poznamenaného nešťastnou událostí, není špatná myšlenka, ale nějak mi do toho nesedí ten celý obal. Vše se nese v takovém tom americkém duchu, kdy si jako člověk má uvědomit, díky mimozemšťanovi, co je to láska, přátelství, mír......no už jsem u toho zase. Hippiesáci by byli asi nadšení. Jo, jinak ti dva , jsou dobří herci a drží celou tuhle sladkobolnou a povrchní.....film pohromadě. ()

uberblix

Film jsem viděl až v roce 2012 po zhruba čtyřletém odkládání na dvd a musím podotknout, že mne velmi mile překvapil. Skvělý herecký výkon Kevina Spaceyho, který je navíc podtržen působivým dějem. Scénář Charlese Leavitta je opět, stejně jako v Krvavém diamantu velmi dobrý. V průběhu celého filmu je divák nucen přemýšlet, zda je Prot skutečně mimozemštan z dest tisíc světelných let vzdálené galaxie či nikoli. Mne osobně přesvědčila scéna z planetária (hvězdárny chcete-li) a nemusel jsem čekat ani na závěr :). Film musí každý milovník sci-fi vidět. Hodnotím 95% a tedy 5* ()

ladislav.p

To je přesně to k čemu byl vynalezený film. krásný neskutečný příbeh co nechává prostor fantazii . a ještě k tomu ta příjemná vlezlá hudba . doporučuji ()

phoenix9

Ja by som tomu dal ako popis : psycho-sci-fi , a áno veĺmi sa mi to páčilo , ako celý dej ,hudba(síce jej nie je tak veľa) tak herecké výkony dua Spacey-Bridges. 85% ()

DavidAAAA

Moc zvláštní příběh. Pocity po skončení titulků jsou nepopsatelné a nevím, co si myslet. Jak to vlastně skončilo? Tak jak to bylo ve filmu naznačeno, nebo tak, jak bych si přál já? Film mi vložil do mysli docela dost otázek, na který se skoro bojím si sám odpovědět. Nádherný příběh o lidech podaný pohledem zvenčí i zevnitř, bez patosu. Úchvatné herecké výkony Kevina Spaceyho i Jeffa Bridgese, ale vlastně i všech ostatních. Prostě - o tomhle budu dlouho přemýšlet a stejně nevím, co si myslet. Hlavně o sobě. 90% ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)