Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

Scaevola

(spoiler) Mám trochu obavu, že jsem udělal chybu přistoupiv k tomuto snímku s očekáváním geeka. Vývoj příběhu pro mne totiž byl od druhé poloviny nutným zklamáním přes dobré výkony všech zůčasněných i přes - značně proamerické - myšlenkové poselství. Objektivně tedy není možné filmu téměř nic vytknout, pouze je nutno trefit se do osobního vkusu a předpochopení na základě žánru. ()

unclejack

Vcelku striedme sci-fi, ktoré vsadilo na divákovu trpezlivosť. Treba však povedať, že istá nepríliš príjemná atmosféra sa snímky drží od začiatku do konca a koniec samotný je vynikajúci. Nádherne nejednoznačný film vedie osobnosť Kevina Spaceyho a hoci ani Jeff Bridges nie je zlý, je to Spacey, ktorého herecký výkon pripútava diváka k sedadlu. ()

StanaB

Ačkoli Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese zrovna nemusím, tak jsem si Prota pustila a klobou dolů. Kevin je tu báječný. Nebyla jsem vnitřně přesvědčená, že by se mi film mohl líbit, ale o to větší to pro mě bylo překvapení, příjemné samozřejmě. ()

blezg

Člověka který přemýšlí o životě přenáší film až na práh rozjímání o životě velmi ladnou, nenásilnou formou. Zejména v první půli je množství odkazů filozofie nenásilí - soustředění, pozornosti, naslouchání, sdílení - že se pocit ze sledování blíží meditaci. Opravdu výjimečný snímek. ()

jessic

Příjemné konverzační drama s chytrými dialogy a skvělým Kevinem Spaceym v roli psychiatrického pacienta a mimozemšťana. První polovina v podstatě sci-fi, v druhé půlce se film překlopí v podstatě výhradně do psychologického dramatu a závěr nechává na divákovi, aby si vybral sám. Potěšila mě absence sentimentu a vlezlého kalkulu. ()

Rust_Francis

Nenápadný snímek s nápadně výbornými hereckými výkony. Spacey jako vždy excelentní. Jeden z oblíbených snímků s trochou toho příjemného tajemna. Pěkné koukání. ()

aannemer

Kevin Spacey asi tuctovou roli ve filmu nevezme. A to je moc dobře. K jeho nevšednímu charizmatu by mi ani jiná role než zvláštní neseděla. Film sám o sobě skvělý po všech stránkách. Dlouho mi unikal a jeho sledování jsem stále donekonečna odkládal. Po jeho shlédnutí jej směle zařadím mezi svých soukromých TOP 30. ()

987Castiel

Tiež som bol trochu sklamaný ako sa po polovici filmu zmenilo sústredenie deju na opačný smer ale po prečítaní mnohých vysvetlení som si vybral svoje v ktorom všetko krásne zapadá do seba a dáva zmysel. Jediný dôvod nedať plné hodnotenie vidím len v neúplnom pochopení. Nádherné dielo na ktoré nehodlám nikdy zabudnúť. Jeden z klenotov "psychiatrických liečební". ()

Kakofon

Pro tento film mám zvláštní slabost. Nelze všechno v tomto světě pochopit a uchopit rozumem. Svět má svá tajemství. Život je jedno velké tajemství. Vynikající Spacey i Bridges. 100% ()

krt7236826

príbeh je zaujímavý ale hranie najmúdrejšieho medzi ľuďmi Kevinovi nevyšlo, slabé dialógy ktorými sa snažil ohúriť sa ale nepodarili pretože práve vtedy bol najmenej zaujímavý príčom všetci okolo neho otvárali papule od úžasu.niektoré dialógy tak boli doslova trápne. a áno beriem aj ohľad na to že film má 15 rokov. ()

lyzbeth

Jak mi tohle mohlo tak dlouho unikat...moc příjemná záležitost... Celou dobu jsem byla v lehkém napětí...čekala co se stane, nestane...odletí? Na K-PAXu musí být opravdu krásně a já věřím, že se tam Prot má dobře! ()

Sharlis

Ako tu píše mnoho príspevkov... škoda toho zvratu v deji filmu. Nuž zase... ak som do prvej polovice hľadal riešenie, tak niečo takéto ma napadlo. Síce niežeby to bolo teraz zrazu špatné to určite nie, ale zobralo to celé tajomstvo filmu, ktoré nás dovtedy držalo v napätí a hlavne to ubralo Protovú suverenitu, ktorá dovtedy ťahala film. Potom to už bola len dohra príbehu. Ale potom zase potešil dobrý koniec, ktorý opäť napravil dojem, lebo takýto som ozaj nečakal a narovinu... potešil ma :-) ()

Vlasek

Takový milý, citlivý film o lidskosti, soucitu, přátelství a křehkosti bytí. V životě to asi chodí jinak a realita je poněkud drsnější. Ale takové filmy jsou potřeba. Myšlenka je zajímavá a já myslím, že ten konec nemusí být tak úplně pozemský. Záleží na každém, čemu bude chtít věřit. ()

Hvězdář

Má to potenciál špičkového filmu do top žebříčků, ale něco tomu ještě chybí. Snad cosi, co by to více "vypointovalo"... nebo co by to tomu dodalo na závažnosti, těžko říct. ()

Bananik123

Odvážny postoj režiséra k tomuto snímku viedol k nemálemu rozpočtu aj keď síce osobne nechápem na čo. Úžasný Kevin Spacey opäť presadil svojú hereckú rolu. V skratke film, ktorý nie je vhodný pre každého no určite stojí za pozretie. ()

meda2016

Podle knihy, kterou si přečtu (už přečetl)! Příznačný je široký subjektivní rozsah hodnocení. Abyste věděli O ČEM to je, nečtěte vůbec synopsi. Jděte do toho. A hlavně nevnímat to jako sci-fi. Odehrává se to na Zemi a v nás. Jak je vedena kamera, světlo-stín, exteriér, gradace, .....vnímám jen periferně pro jejich přirozenost; a stává se nepodstatným, pokud "prožiju" tenhle příběh. Dobrý cz dabing (aspoň já měl). Neumím vysvětlit proč, tento film já prostě mohu pořád. Pochopíte až při druhém shlédnutí, až budou téměř všichni křičet "modrý pták, modrý pták!" ()

Danny Nolander

Toto je film, který tak trochu vybočuje. Obsahuje totiž řadu různých názorů a myšlenek, se kterými se diváci nemusí plně ztotožňovat. Já osobně jsem se ale ve snímku ''našel''. Co se týče hlavního protagonisty, Kevin Spacey byl super, bavil mě po celou dobu. Musím ale uznat, že závěr filmu mě poměrně zmátl. Čekal jsem ledasco, ale toto ne. Alespoň mě to donutilo se na film podívat znovu. Doporučuji! ()

kokofek

Krásné sci-fi ! A to myslím doslova.Byla bych ráda,kdyby se i v našich psychiatrických léčebnách či jak je dnes přejmenovali nemocnicích objevovali lékaři s takovým smyslem pro lidské a zdravě nadšené chování k pacientům! A to je zase naše sci-fi. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)