Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

adriane9

Nepamatuju kdy jsem se víc nudila u filmu.. Dle hodnocení stouplo mé snažení u toho vydžet,leč nezdařilo se. Svět podle Prota je pro mě totální fiasko a ač Kevinovi Spaceymu fandím tady sem to po dvaceti minutách vzdala. Necitlivý snímek plný divných řečí o cestování rychlejším než nikdy. Nuda šeď šeď. ()

ProfesorJJ

"Marku , chci vám něco říct , něco co ještě nevíte , ale my K-PAXani jsme tu už dost dlouho na to , abychom to zjístili. Vesmír se roztáhne , pak se smrští do sebe a pak zase roztáhne. To se opakuje do nekonečna. Co však nevíte , že když se vesmír opět roztáhne , všechno bude uplně stejné jako je ted. Každou chybu , kterou ted uděláte , prožijete znovu. Každou chybu , kterou uděláte ...... budete prožívat ...... znovu a znova , na věky. Moje rada je abyste to pochopil ted hned , protože přítomnost ...... je to jediné co máte." ()

Bozvav

Naprostá lahůdka. Dokonalý herecký koncert Kevin Spacey a Jeffa Bridgese. Emocemi nabitý příběh, velmi chytré dialogy i nosná myšlenka celého příběhu.Krásná hudba. Kevina měli nechat hrát, ať už je sexuální predátor, nebo ne. Je to geniální herec. Za mne 1000%. ()

mls

Scenárista tohto filmu sa asi bál, že mu už nikdy nebude umožnené napísať scenár a tak všetky svoje myšlienky(alebo čo to chcelo byť) natlačil do jedného filmu, až sme plné znenie ani jednej nemohli v úplnosti pochopiť. Aspoň taký názor mám na film ktorého pointu, ktorá by aspoň trošku súvisela s tým koncom som dlho hľadal - a nakoniec som ju nenašiel. Film ináč obrazovo veľmi krásny - ako je už v poslednej dobe od Kevina Spaceyho zvykom. ()

#47

Jedná se o poměrně zajímavý a příjemný film, který ale po velmi slibné první polovině značně ztrácí tempo a začíná nudit. Co se týče hereckých výkonů - Kevin Spacey vynikající (jako vždy) a Jeff Bridges taktéž, ale scénář má bohužel sestupnou tendenci...a navíc mě tyhle "člověčinky" nikdy moc nebraly. Takže 3 ***. ()

binsladin

dvacet minut je supr, ale vysosat z dvaceti minut dvě hodiny je fakt síla. sorry kevine (můžu ti tykat, že jo?), ale brzy jsi mě přestal bavit... ()

Prolog

Film který sem hltal s otevřenou pusou. A ten konec! Přemýšlel sem nad tím ještě dlouho :D Trošku mě jen mrzí, že mi občas názvy těch nejlepších filmů vypadávají a já je musím složitě hledat. Takže jsem dvojnásob rád, že sem Svět podle Prota našel :) ()

PDcz

4**** body ,Tak jsem si ujasnil, jestli budeme udělovat body nebo hvězdičky :-) A teď ale k filmu.. Během sledování nám došlo, že jsme ho už jednou viděli, ale dabovaný a evidetně nás moc nezaujal. Skoukli jsme ho tedy znovu v originálním znění. V průběhu jsme dali jednu pauzu, pračka nedala pokoj a pořád pískala, že doprala. Potvora. [X] Minus 1* bod Máme ještě v paměti nedávno viděný film Man from Earth a ten nás zaujal o malinko víc. Bod dolu je i za to, že jsme si moc nepamatovali první, byť dabované koukání. [X] Někdy si jako mimozemšťan připadám taky. Teda často, ale možná je divné okolí :-D ()

Aldebaran

Nádherný film, který se pomalu line kupředu. Ale kam vlastně?.....To je právě to, co divák do poslední chvíle neví. Každá scéna nabízí spousty možností dalšího vývoje příběhu a vy jen s napětím čekáte, kterou si tvůrci vyberou. Během celého filmu jsem se nemohl zbavit myšlenek na Exupéryho Malého prince:-) ()

Filmárik

Spacey a Bridges sú ako zvyčajne bezchybní no zvyšok filmu nie. Cením si nápad s mužom z oného sveta čím sa dostáva do scenáristovích rúk obrovská zbraň s ktorou môže bez problémov regulovať myšlienky diváka. Prot je ako postava obzvlášť diskutabilná, charizmou ovplyvňuje konanie spolupacientov ústiace niekedy do katastrofy aby sa z neho nakoniec vykľul zbožňovaný spasiteľ a vykupiteľ? K-pax je určite zaujímavý film stojaci za zhliadnutie ale skôr ako by mal zanechať posolstvo vám do hlavy nasadí poriadneho chrobáka. ()

JirKrato

Krásné sci-fi drama na pozadí příběhu je spousta otevřených otázek, které člověku zůstanou v hlavě ještě dlouho po závěrečných titulcích. ( Hodnotím 80% ) ()

*Colorado

Snímek, který si jde svým vlastním tempem a nezapomene vás přitom pohltit. Jednoznačně příjemná podívaná s bravurními výkony dua Spacey / Bridges. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)