Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

Sdoom

Ani nevím, jestli tenhle film můžu objektivně hodnotit, když tam hraje Kevin Spacey. S ním by i sebevětší hovadina začínala na 3 hvězdičkách, protože on je prostě dokonalý. Nejinak je tomu v K-PAXu, kde ho vidíme v trošku jiné poloze než obvykle. Každopádně zejména první polovina je naprosto dokonalá a říkal jsem si, že to je kandidát na osobní topku. Neskutečně lidský, milý a inspirativní příběh, který donutí diváka přemýšlet o sobě a o světě. Ve druhé polovině se příběh stočil malinko jinam, než jsem předpokládal a originalita šla trošku dolů. Nicméně i tak ve mě Prot zanechal velmi pozitivní dojmy a pocit, že tohle musím ještě vidět v budoucnu několikrát. Hodně, hodně silné 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Circumscriptor

Už veľakrát som túto frázu použil, ale k tomuto filmu sa to hodí pravdepodobne najviac - toto ma dočista rozsekalo. A to som si myslel, že Pozemšťana už nič neprekoná. Podobne dojatý, plný emócií a rôznych prapodivných otázok som bol pri filme Harold a Maude, aj keď je z celkom inej kinematografickej sféry. Svet podľa Prota je naozaj neuveriteľne jednoduchý a napriek tomu filozofický film, ktorého posolstvo by sa dalo znekonečnonásobiť ako pri lete svetelnou rýchlosťou a stále by dosahovalo prvotnej úrovne (relativizovanie samotnej Einsteinovej teórie relativity - kto videl, pochopí). Vo všeobecnosti sa môj myšlienkový pochod ohľadom tohto filmu zhoduje s obsahom komentára kolegu Millera. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že po zhliadnutí tohto filmu mi stále chýba nejaký hlbší podnet, ktorý by ale paradoxne narušil celý môj dojem z tohto celku. Tak sa teda v tom už nebudem rýpať a zmierim sa s tým, že film sám o sebe už dokonalejší nemôže byť. Musím povedať, že som za celú tú dobu pána Spaceyho trochu dosť podceňoval a práve rolou Prota sa vyšplhal na môj rebríček desiatich najobľúbenejších hercov. Samozrejme, nemôžem krivdiť ani Jeffovi Bridgesovi. Celkovo je vskutku pozoruhodné, ako takéto subtilné dejové okolnosti v podaní dvoch výborných hercov dokážu vytvoriť krásne dokonalý film. ()

darwin

Krásný, inteligentní snímek. Nemá to být nějaké sci-fi, film je spíše zamyšlením nad lidskou rasou a lidskou existencí. Vynikající výkon předvádí Kevin Spacey, ani Jeff Bridges není vůbec špatný. Celý film jsem byl okouzlen tou zvláštní atmosférou, která z filmu přímo sálala. Tajemný závěr pouze umocnil celý zážitek. ()

!Borec!

Jak jsem pročítal názory, tak spousta z vás odsuzuje obrátky o 180°. Mě naopak přišlo skvěle načasované, jak se film odebral do jiného nečekaného stylu. Navíc Spaceyho můžu i kdyby hrál v tom největším braku. Dokonale mu konkuroval Bridges, tak co si přát víc. A konec vynikající. (MOŽNÝ SPOILER) 100% jsme se nedozvěděli jestli nakonec je K-Paxan a o to víc se mi to zamlouvalo. Každý si tak může udělat svůj vlastní obrázek a nechat tak Prota na Zemi nebo ho poslat zpátky na K-PAX. ()

casioa....

Tento nádherný film ma rozhodne pozitívne ovplyvnil. Nemám tým na mysli to, že by som uveril na cestovanie v paprskoch slnečných lúčov....či začal papať banany aj so šupkou...ale..určite viete...ako som to myslel :) ()

Lenarek

Kevin Spacey v kůži inteligentního mimozemšťana z K-Paxu. To byla roole pro něj :-) Hrál velmi přesvědčivě, až jsem si chvílema myslela, že je doopravdy "jiný". Dvě hodiny mně uběhly jako voda a navíc jsem se vyžívala v těch krásných záběrech (například, když jeli v autě) a pod kůži se mi dostával i úžasný sci-fi soundtrack. Není co vytknout. O moc okázalejší nástroj na psaní! :-) ()

Rudinsky

Už len začiatočný záber, kedy sa na stanici zjaví vysmiaty Kevin Spacey za pochodu skvelého klavíra ovenčený trblietajúcim sa prachom naznačuje, že sa bude tlačiť na city. Dej a scenár je trošku neekvivalentný, avšak prekvapivý a podľa mňa film nenarušoval. Soundtrack, výkony Kevina Spaceyho a Bridgesa skvelé, réžia citlivá, dialógy inteligentné. Nič pre komerčného transformeristu s tým, že si zrejme divák film vysvetlí po svojom. ()

Pollock

V Americké kráse jedinečný a vtipný, zde záhadný a totálně vyklidněný. Kevin Spacey ve spojení s Jeffem Bridgersem se řadí mezi špičku dvojic ve smyslu "psychologXpacient" . FIlm má skvělý spád od prvního momentu bez zbytečných prostojů. Označení drama/sci-fi/rodiný bych spíše přehodnotil na mysteriózní/sci-fi/komedie/s prvky dramatu. Tento film mi velmi evokuje Čas probuzení a Přelet nad kukaččím hnízdem, ale asi je to díky prostředí, výborné hudbě a předvším skvělým hereckým výkonům. ()

Herráček

Výborně natočeno, výborně sehráno a.... A nic... Nechápu, kde se vzaly doktorovy výjevy na usedlosti, nechápu proč se tam mluví o tom, jak kde kdo vypadá, když to nakonec skončí tak, jak to skončí, nechápu, v čem je tohle drama... No... Dost už, koukalo se na to vcelku dobře... ()

Cracker

Od Prota by som mohol počúvať o K-PAXe celé hodiny. Vynikajúco vymyslené - už len za to dám 5*. Je pravda že film sa niekde v strede trocha vlečie ale to len zvyšuje napätie. Na konci mi bolo ľúto Prota (Kevin Spacey to zahral fakt skvele) a čo sa vlastne stalo s Bess??Žeby ozaj odletela na K-PAX?:) ()

bari68

Kevin Spacey znovu na plátne kraľuje, Jeff Bridges mu zasa skvelo sekunduje.Sci-fi pointa po ktorej pátrame celý film je vo finále oživená celkom vkusným nápadom u ktorého máme vysvetlenie ale istota ostáva stále ešte otvorená. ()

Benedygtus

Opet vynikajici snimek, myslim si ze to je dost specificky film a rozhodne velmi originalni! Skvela myslenka, skvele stvarneni, proste pro me film bez chybicky. ()

Wally

Tento film si mne zcela získal a přijde mi absolutně skvělej...nevím jestli příběh je originální nebo to scénárista od něčeho obšlehl, ale já jsem přes počáteční nedůvěru v blázna K. Spaceyho nakonec i věřil tomu, že tím mimozemšťanem opravdu byl a přiznám se, že i po několikátém shlédnutí si stále nejsem jistý, jak to teda bylo... :-) ()

los.negros

miluju scifi, fakt že jo. Ze začátku filmu jsem byl z toho děje vážně odvařenej, řikal jsem si, jakej to může mít konec?? Přemejšlel jsem nad tim, jak vypadal k-pax, jakej tam může bejt život a jak asi on vypadá ve svojí skutečný podobě. Jenže pak se všechno uplně změnilo, od poloviny filmu, kdy došlo na hypnozy, jakoby se změnil scénarista a celej děj se najednou začal odvíjet uplně jinym směrem, což už mi moc jako scifi nepřišlo....bohužel :( Proto jen 3*. Kdyby i druhou polovinu filmu dojeli v duchu té první, mohl to být vážně špičkový sfici příběh. ()

Lisabellla

Od první věty jsem hltala plnými doušky, až jsem se téměř zalkla. Až do druhé poloviny filmu. Tam mi Prot přestával chutnat. Až jsem přestala hltat. Než byl film u konce, jen lehce jsem už usrkávala. Konec mne tak zklamal, jako máloco. Snad proto, že se mi netrefili do chuťových pohárků, snad proto, že jsem od toho čekala přespříliš .. Já se klaním k verzi, že právě monstrózní začátek, ten gigantický úvod, sliboval velkolepou pointu, závěr .. Čím méně čekáte, tím méně můžete být zklamaní a tím spíše vás něco příjemně překvapí .. Čím více čekáte .... ale to už asi víte :) ()

Mistickzz

Parádny film hneď od začiatku. Malo to príbeh, atmosféru ale hlavne skvelé hlavné postavy v podaní excelentného Kevina Spaceyho a výborného Jeffa Bridgesa. Svet podľa Prota je výborná emocionálna dráma s myšlienkou. 86% ()

Jaccobos

Začíná to oloupením postarší ženy na letišti, které podá ruku muž v černých brýlích, který je po policejním výslechu odvezen na psychiatrii, protože tvrdí, že je mimozemšťan pocházející z planety K-PAX. V ústavu se však ukáže, že jeho argumenty, znalosti a vůbec veškeré chování je tak trošku úžasně mimozemské a divák i hlavní psychiatr se ocitají na půdě, kdy mohou buď nezodpovědně stanovit diagnózu, nebo mu naslouchat a jeho výpovědi si ověřit. Toto drama se opravdu rozvíjí velmi sugestivně a já jsem byl vtažen do tohoto mysteriózního díla. ()

simbaslon

Tento snímek pro mne byl velmi milým překvapením, byl jsem zaujat hlavně emočně poutavým příběhem a dokonalým Kevinem Spaceym, který mě naprosto přesvědčil o jeho mimozemském původu. K tomu všemu originální hudba a nakonec překvapivé finále. U mě dobrý! ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)