Raz budem spievať s Karlom Gottom! Iveta je dievča z Frenštátu pod Radhoštěm, ktoré chce byť slávne. Najskôr ale musí presvedčiť vlastných rodičov, aby jej vôbec umožnili spievať. A to ešte nevedia, že jej čoskoro vstúpi do života láska... (TV Markíza)

milwaukee

Hlavní hrdinka je dobrá, ale Iveta byla jenom jedna, tu nikdo napodobit nedokáže. Křenková, jako že ji normálně nemusím, tak tady aspoň trochu bodovala. Přece jenom nějaké mimické svaly má (asi dva) ;-). No a Mikluš, to je šílenej pedofil. Chmela a jeho účes, u toho jsem téměř uchcával. Komunistickej manager jak vyšitej. Akorát si nějak nedokážu zpětně vybavit, jestli Habera za mlada nosil kníra. Spíš si ho pamatuju v kraťasech, ze kterých mu téměř lezly vejce. Dávám čtyři hvězdy a myslím, že je prostor i na pět. ()

oldy

Docela dobrý začatek miniserie o Ivetě. Škoda jen,že neukažou vic z Frenštatu. Město ukažou jen mlhavě. Jde vidět,že to tam netočili,škoda. Místni by to potěšilo. Jinak je to povinost pro fanoušky Ivety. Jen nechapu jak tomu někdo da hned odpad! ještě před tím než to vyjde. Asi je to baví a není to první připad.... ()

Anianna

Úvodní díl mi připadá plochý, spíše než o příběh jde o popis děje. Nejprve tohle, pak sbor, pak Jihlava, pak tohle a tohle. Iveta působí v té své zaťatosti černobíle, jako by jí ani nic než hudba nezajímalo. Zatímco její sestra je psychologicky propracovanější, názorově vyspělejší. Křenková ani pipku zahrát neumí, takže dobrá volba. Líbí se mi i role otce, který se samozřejmě o dceru bojí, a chová se přesně tak jako tátové té doby. Seriál začíná v osmdesátých letech, v době mé puberty. A ano, souhlasím, že na nás mámy šily. Ale já jsem nosila úplně něco jiného, než dívky v seriálu. Že by se ve Frenštátu nešilo podle Burdy? A ty účesy! U nás na západě vládla trvalá nebo dlouhé vlasy s čelenkami. Stejně tak interiér bytu Bartošových tou dobou nedýchá. Napadá mě srovnání s epizodou Paní, vy jste vdova! (jiný seriál z doby totalitní). Náhodou zde také hrála Křenková. Reálie interiérů mnohem více odpovídaly. U Ivety bych na základě kostýmů nebo scény vůbec nevěděla, o jakou dobu jde. Po vizuální stránce zklamání. Herecké výkony zatím průměrné. ()

JosefTomas

Zatím si mě Iveta moc neomotala (och, to jsem ale vtipálek). Po technické stránce ale jsem nadmíru spokojený, dokonce jsem si zvykl i na ten retro look (u něhož mi z počátku vadila ta přepálená dávka světel) a hudebně mile překvapen (Brzobohatý). Herecky také dokonalý casting, ale chybí mi tam krapet lepší dialogy, které téměř vždy šustí papírem a to není dobrá vizitka. Ale Iveta neřekla poslední slovo a navnadila, takže jsem zvědavý. ()

janahorova

Provedením mě seriál docela chytl a příběh zaujal, zklamání přišlo až při prohledání youtube a zjištění, že je příběh dost zdramatizovaný. Například Iveta vypadá jako holka, co zpívá jen v církevním sboru a nesmí jít kamkoli sama, ačkoli už v té době vystupovala na zábavách a měla kapelu? Nebo situace kdy vyrazí do Prahy úplně poprvé a ráno už někde vystupuje? Doufala jsem ve větší přesnost a bohužel momenty, které mě přiměly hledat, jak to bylo, zklamaly. ()

nula87

Překvapivě civilní, bez snahy o bulvár. Jasně, snaží se to lehkou pohádkovou stylizaci (jak vizuálně, tak příběhově), ale jako začátek se na to rozhodně dá podívat. Slušný průměr. 60% ()

fafejt001

Anna  se  toho  zhostila  velice dobře . Více  mohlo být  z  té  soutěže  roku 1983  a  celkově  kolem  toho . Rodiče  dobře  zvoleni  a  sestra  Ivana  asi  také , i  když  zrovna  Křenková nepatří  zrovna  mezi  mé  oblíbené  hééérečky . A  Pagáčová  také  ne . Úvodní   díl  se  povedl . Byl  bez  patosu  , zbytečné  nostalgie  a  také  politiky . Což  je  jenom  ku  prospěchu  celé  minisérie .   Těším  se  na  další dva  díly ,  o  citlivé talentované , čisté   a  vnímavé  holce  z  Frenštátu . ()

Kropajda1

Z mého pohledu byl první díl nudný. Pokud je Anna Fialová největší hvězdou současnosti, pak není laťka moc vysoko. Hvězdičku dávám za dobové kostýmy, to je pecka a druhou Elišce Křenkové, která je svěží a její role rozhodně zábavná, na rozdíl od ztrápené Ivety. Zábavná byla i Mihulová s tím drnem na hlavě. Iveta musela mít neuvěřitelné štěstí na lidi kolem sebe, když začínala. Nebyla vůbec průbojná a stylem "kam ji ráno postavíš, tam ji večer najdeš", by se sama neprosadila. Dnes by si ani neškrtla. Tedy pokud by si nenašla nějaké strejdu. ()

Anife

Když jsem poprvé slyšela, že Nova chystá seriál o Ivetě Bartošové, tak jsem si zaťukala na čelo. Po tom, co jsem ale viděla velice povedený trailer, tak jsem se začala i těšit. Život Ivety mě sice nějak extra nezajímá, ale pro Annu Fialovou mám slabost. První díl teda ale zatím nuda. Nejnapínavější scéna je ta s řízkem, podivná kamera dost ruší a celou epizodu táhne výborný Miroslav Hanuš v roli Ivetina otce. Ten se povedl. I když jsem se teda nudila, tak konec je udělaný tak, že chcete vidět i další epizodu. ()

Sfaxia

Anna Fialová...... nemá ani stín podoby a půvabu Bartošové a vosková figurína Křenková.... herečka která hraje všechno s přinasraným, kamenným ksichtem, jiný výraz neumí, je totál sáhnutí vedle. Zatím za 3. Doufám, že z Ivety neudělají svatou, jak je v našem rybníčku zvykem, kdo jí znal věděl, co to bylo za prezenta. ()

Honza__St.

Tahle část Ivetiných začátků mi přijde asi nejvěrnější. Samozřejmě pořád to není úplně tak, jak by to mělo být. Všechno nemůže být do posledního detailu přesné, ale že si tvůrci nepohlídali takové snadno zjistitelné věci, jako že tenkrát tam s rodinou žili ještě babička a dědeček (jsou vidět např. v dokumentu Návštěva u Zlaté Slavice z přelomu let 1987 a 88), nikde není vidět Ivetin bratr,... I začátky Ivety jsou popsány trochu jinak - žádné vystupování s kapelou Dianthus, žádná soutěž v Novém Jičíně, prostě si učitelka po letech zničehonic všimne Ivety jako trenér Mickey Rockyho a doporučí ji na Mladou Píseň Jihlava, a po ní se ukáže neznámý producent Krejza (ten má být obdoba koho? Pavla Vaculíka, Tomáše Gottlieba, nebo mix obou dvou?) s Petrem Sepešim, a Ivetina cesta k velké slávě začíná. Další věc je, že aby byl příběh poutavější, tak se z něj dělá až moc velký doják. Já samozřejmě nebyl v roce 83 u rodiny Bartošových, ale řekl bych, že až tak moc emocionálních situací jak vystřižených z Ordinace v Růžové zahradě tam teda nebylo (zejmén se mi nechce věřit tomu, jak popisovali jejího otce - mimochodem ten opravdový byl větší fešák :D). A co jsem teda naprosto nepochopil, je ten vojáček s jeho přítelkyní. V pozdějším příběhu se z nich třeba stanou důležité postavy, ale to na zbytečnosti jejich scén v prvním díle nic nemění. Co chválím je, že si (většinou) tvůrci dali dobrý pozor na dobové reálie, a tak tam aspoň podle toho co jsem viděl není plno očividných bot (velký problém naší kinematografie minimálně od Honzy Zemana po Kajínka). Ve výsledku to není nic hroznýho, a taky se to nevyžívá v navážení se do té doby a k antikomunistické propagandě, ale i tak je vidět, že (stejně jako u Roubala a Devadesátek) jde víc o popularitu a přízeň diváků, než o autentický portrét Ivety Bartošové. ()

boudiccaw

Tak po přečtení recenzí od kritiků, jsem příliš nadějí na "dobrej biják" neměla :) ale jak jsem tedy byla mile překvapená....perfektní herecké výkony absolutně všech, příběh zpracován tak, že to hltáte ani nevíte jak a spousta citlivých momentů.....podtržených dokonalou hudbou a trošku přehnanými dekoracemi - to je přesně Iveta, jakou si ji pamatuji.....moc děkuji všem, pro mně je to životopisný šperk, který tu asi nemá obdoby....***** ()

hdraf

60% po 1.dílu - trailer mě až moc namlsal, tak jsem čekal více. Rodiče Ivety a Boušková to hrají výborně! Zbytek tak kolem 60%. Nejvíce mě štvala kamera těsně přilepená na zpěvačku. Blíž už to opravdu nešlo...Doufám, že další díly to zvednou. ()

natykarb

První díl mne velmi příjemně překvapil. Myslím, že si Iveta Bartošová po to všem, čím si s médii prošla takový seriál o své cestě za slávou zaslouží. Snad další dva díly udrží s prvním krok :) Jen doufám, že seriál opět nerozvíří kalné vody hnusného bulváru:( ()

mikroslar

Musím se přiznat, že nemám moc rád rádoby "životopisní" dramata týkající se umělců a byl jsem k sérii vcelku skeptický. O to víc mne překvapil první díl. Jde o profesně (zejména scénáristicky) dobře odvedenou práci. Myslím, že docela zdárně mapuje nejen první kroky Ivety Bartošové směrem k "Showbyznisu" (lze li o něčem takovém v podmínkách budování vrcholního socialismu mluvit), ale docela přijatelně představuje svou dobu z pohledu obyčejného individuálního osudu hlavní aktérky (tedy odhlédnouc od politicko-společenských akcentů, které by pro dnešního většinového diváka byly stejně nepochopitelné a zbytečně by ho odváděli od hlavní dějové linie).  Nečekal jsem moc a dostal jsem tedy víc než jsem očekával. Vcelku střídmý a střízlivý pohled na jedinečný příběh, dokonce s občasným situačním humorem (nevtíravým a nenápadným -"My jsme měli řízek", "Třeba taková švadlena, jaké je to důležité povolání").  Autoři se vyhli glorifikaci, i prezentování "heroizmu" hlavní postavy a také zbytečným ozvláštňujícím efektům (za jejich střídmost je musím ještě jednou pochválit) a dostali do děje i několik dramatických prvků, které ho posouvají a současně odhalují charakter a motivace hlavní postavy (soupeření se sestrou, zdánlivé propadnutí v talentové soutěži,, dilema poslušnosti vůči otci a možnosti vykročit jinam) - což v moderní televizní tvorbě nebývá samozřejmostí.  Jistě, vyskytují se tu i drobné anachronizmy a dobově ne úplně přesné detaily, ale tomu se dílo nikdy nemůže tak docela vyhnout. ()