Annaroz

Zatímco Vojtěch Vodochodský byl dost uvěřitelný, tak Anna Fialová se mi vůbec nelíbila. Když by neměla na hlavě ty hrůzné paruky, tak I.B. nepřipomíná ani vzdáleně. Navíc mi přišlo, že až moc přehrávala roli vyplašené chudinky. Jinak docela ucházející minisérie. ()

lucij68ee14

První sérii hodnotím pozitivně, ale čekala jsem asi víc. Strašně mě zajímalo, jak si Anička Fialová poradí se ztvárněním mladičké, naivní Ivety, která vstoupí do velkého světa a jak bude prezentován její rodinný život. A povedlo se. Je to nenásilné a s absencí bulvárního pojetí. Musím taky poznamenat to, že mě občas postava Petra Sepéšiho neskutečně štvala. Vojtěch Vodochodský si za to zaslouží medaili. Zajímalo by mě, jestli byl Petr opravdu tak extrémní šílenec, dříč i ve skutečnosti. Celkově se mi to ale líbilo. Na konci i slzička ukápla. Moc se těším na další sérii. Jsem zvědavá, jak pojmou tvůrci dobu, kdy byla Iveta na vrcholu slávy. Tu už si totiž pamatujeme skoro všichni. ()

motyka52

Nechápu dvě věci - proč se to jmenuje Iveta a ne Petr? Co měla doprdele znamenat ta linka s vojákem a Pagáčovou? Bartošová zřejmě byla zajímavá osobnost s filmovým osudem, ale tahle série to teda prodat neumí. Hybatelem děje je jednoznačně Sepeši. Jinak je to bez problémů koukatelné, nečekal jsem vznášení palčivých politických otázek nebo stoprocentní věrnost historickým reáliím (ale ten dramatický skok do roku 1988, kdy už měla Bartošová slavíka a dávno bylo venku "Málo mě znáš", které ji tady Štaidl slavnostně přehrává do telefonu, ten mi připadá úplně zbytečný), ovšem bude-li druhá série, pak prosím více hlavní hrdinky. Aby si to pro sebe neukradl Štaidl, nebo nedejbože Pomeje, Rychtář a Macura. ()

JB001

První sérii jsem zkoukl s manželkou krátce po životopisném snímku o Whitney Houston. To byla mnohem lepší zpěvačka, ale byla taky hodně naivní a doplatila na to. Nicméně retro telenovela o Ivetě mne bavila víc než I wanna dance with somebody ()

NikiVai

Ivetu Bartošovou jsem měla jako zpěvačku moc ráda. Přesto bych si seriál asi sama nikdy nepustila, nevím, nejspíš za to může ten její osobní život a bulvár, který byl v jejích posledních letech jak hyena lovící kořist. Říkala jsem si, proč ji nenechají v klidu odpočívat a ještě o ní točí seriály. No, ale tak, když už to pustili do televize, tak jsem tomu šanci dala.  No, první série, zaměřená na její kariérní začátky mi přišla celkem citlivě natočená. Ale nějak jsem se s Aničkou jako Ivetou nedokázala ztotožnit, takže jsem ani neměla pocit, že sleduji životopisný seriál, což vlastně pro mě bylo fajn, myslím, že o to víc jsem si to užila. Tři hvězdy si to určitě zaslouží. ()

pallok

Rozhodne stálo za to obetovať 3 hodiny trojnásobnej slávici, ktorú jej fanúšici titulovali ako princezná popu v Československu. Predpokladám, že príbeh bude pokračovať, že prvá miniséria ktorá okrem iného odprezentovala nielen prvú pieseň ale aj prvý pich naivnej dievčiny bude pokračovať príbehom úspešnej hviezdy hodenej do veľkej mláky šowbiznisu - Matičky Prahy. ()

SATUR.

ΣΣ IB jako reklamní artikl Voyo DEMAGOG PSEUDO-BIOPIC: Celý TV seriál (vypovídající, umělecké hodnoty garbage-stream) vágně, chaoticky vaří z vody zoufalou glam, glitter lichou páru, prázdné řeči, stojí na písku jak obsahově, informačně, tak uměleckým filmovým jazykem. A to samozřejmě nemá nic společného s autonomní autorskou licencí tvůrce, ani subjektivní optikou IB.  Za dvě série narace divák žel stále fakticky neví jaká doopravdy vlastně je Iveta Bartošová, hlavní osoby, proč byla taková jak se chovala v reálném životě a ani nemá pravdivou (svévolné faktograficky silné odklony) představu o jejím uměleckém životě, prostředí. ∞ dějová linka s fanouškouským párem, ani bisexual, biolamp lighting, či herecké obsazení kvalitu také nezachrání. Celkový obraz zobrazovaných osob je zde ve výsledku ještě MÉNĚ pravdivý, přesný, kvalitní než z minulých, současných, budoucích bulvárních médií, literatury. Co určitě VADÍ v daném zpracování umělecky senzitivním VNÍMAVÝM divákům EXTRÉMNĚ, je nekvalitní a absolutně neúčelné nové nazpívání tvorby IB. Jak unikátně dokázala IB vystupovat je pro připomenutí ukázano např. zde  https://www.youtube.com/watch?v=71eYB4JNu5Q . Vizuální, technické prostředky, prvky (barevnost, světlo, rekvizity,...), které zde režisér často schematicky rutinně, STEREOTYPNĚ aplikuje (zatím nejvíce, nejintenzivněji v sérii č.2) jsou postupy zejména v současné veškeré AV velice populární, frekventované a často i triviální. Zrovna v AV díle, kterého námětem je originální, nevšední, atypická (umělecky, psychologicky) ústřední osobnost (Iveta Bartošová i další souvis. osobnosti) a mentální zdraví hypersenzitivního člověka by si určitě zasloužilo důmyslnější filmovou řeč. Aplikovanými postupy se tvůrce snaží LACINĚ substituovat to co ve skutečnosti celému projektu chybí a to je správné, pravdivé, NEDEFORMOVANÉ zobrazení reálné (velmi složité) IDENTITY hlavních postav a jejich života v (propracovaném, promyšleném) silném filmovém konceptu (scénář, dramaturgie, režie). Jinak filmový produkt má dost ahistorických, dizajnových chyb, ale to je další ztráta času popisovat. Celkový exploatační předekorovaný produkt=1.cena-stupidologie. ====================================================================== Showbyz konzumní TV NOVA + team, který se podílí na DEZINFORMAČNÍM spotřebním produktu IVETA 2022 - 2024: Český slavík 2005 Ondřej Gregor Brzobohatý v 56-58 min večera cynicky veřejně útočí na lékové+alk. závislosti nepřítomné, nemocné Ivety Bartošové: https://www.youtube.com/watch?v=lBcHeic-ALY&t=6s  ====================================================================== To, že se tvůrce rozhodl spolupracovat na daném kýčovitém projektu (ztvárňující život skutečné ULTRAtragické postavy celebrity) právě se ZÁBAVNÍ SHOW TV Nova mluví samo za sebe. Záměr = především jasná sebe-propaganda, zviditelnění tržní služby VOYO a tvůrců. ======================================================================= 1. série má mírně propracovanější (zejména figura Petra Sepešiho) scénář, dramaturgii než 2. série. Takže proto zde hodnocení = 1,5*. ====================================================================== Filmový producent a manažer (3/2008 - 8/2009?) Ivety Bartošové Pavel Pásek hodnotí TV seriál Voyo IVETA viz. od 1:30min: video062023    () (menej) (viac)

Vlasak900

Po shlédnutí první série mohu říci, že jsem nečekal, jak tvůrci celkem kvalitně pojmou Ivetin příběh. Z jiných recenzí nebudu hodnotit kvalitu kostýmů apod. V té době jsem nežil a tak nedovedu posoudit. Při duetu knoflíky lásky jsem si pustil originální klip souběžně se seriálem. Tak věrná kopie se snad lépe podařit nemohla. Prostředí a obraz celé série se odehrává jakoby v mlze. Nevím co tím tvůrci zamýšleli. Dále jsem nepochopil dějovou linku s vojákem a jeho nevěstou. Doteď nevím, proč to tam bylo. Herecké výkony matadorů jako Igor Chmela nebo Miroslav Hanuš netřeba komentovat. Zejména Miroslav Hanuš se zhostil otce Ivety a Ivany na jedničku. Chvílemi jsem skutečně myslel, že je to fakt jejich otec. Ondřej Brzobohatý jako Ladislav Štaidl také výtečný. Podoba neskutečná. To nejlepší nakonec. Duo Fialová Vodochodský k sobě pasuje, věříte jim všechny dialogy a scény. Neměl bych hodnotit, když jsem neviděl další dvě série, ale jsem přesvědčen o tom, že tohle bude jedna z životních rolí Anny Fialové. Něco jako Langmajer a sv. Kouba nebo Polívka jako Bohuš. Anička je výtečná herečka a tvůrci nejenže se trefili vzhledem, ale i barvou hlasu. Zatím nenacházím tak významné zápory abych nedal 5 hvězd. ()

Radeck

Pro mne seriál Iveta je hodně velké překvapení. Placenou službu Voyo nemám tak jsem si musel na seriál počkat nějaký ten rok. Maličkou recenzi bych vlastně ani nepsal ale pro ty někdy až dojemné chvilky s písničkama a hlavně upřímně milou jakoby poctu Ivetce kterou naprosto parádně zahrála snad nová doufaje česká vycházející hvězda Anička Fialová tak někdy prostě jsem se pří sledování úplně ztratil a neubránil dojmu v okamžicích jako by v záři reflektorů byla snad samotná Iveta Bartošová. Smekám taky hlavně před herci co hrají rodiče naší české zpívající Pop princezny. Tři hvězdy by byly málo pro tak po dlouhé době dobrý seriál, tak čtyři + jasně svítící  hvězdičky Iveta si právem zaslouží. ()