Zpátky do divočiny

• Austrália Back to the Outback (viac)

Na první pohled z nich jde sice strach, ale ve skutečnosti mají srdce ze zlata. Právě utekli ze zajetí a hledají domov. (Netflix)

Víteček

Úplně pohodová podívaná cílená hlavně na mladší publikum. I tak dokázala ale občas docela pobavit. Hraje to dost na jistotu a nepřináší to nic speciálního ani objevného, ale zabaví to dobře. Dost to kopíruje jiné filmy, hlavně samozřejmě Madagascar, ale v některých případech to zvládal lépe, než vykrádaná předloha. Konec byl příjemně sladký. ()

ModryPlamen

[spoilery] V animáku pôvodom z Austrálie, o jedovatých austrálskych zvieratách, by som očakával, že sa tu bude dávať dôraz na ich ochranu, a na ochranu jedinečnej austrálskej prírody. Preto som ostal v šoku, keď hlavní hrdinovia vypustili z klietky invázne druhy, konkrétne zamilovaný pár ropúch obrovských, pod zámienkou „V klietke nemôže byť nikto šťastný“. A teraz v tom, prosím, nehľadajte rasizmus / xenofóbiu / whatever, ide mi len o ochranu prírody. Každý rok dáva Austrália nemalé financie na zastavenie šírenia, či odchyt inváznych druhov, či už ide o králiky, líšky alebo práve ropuchy. Ropuchy sú škodlivé v tom, že čokoľvek, čo ich ochutná, uhynie (ich pokožka je kokteil toxínov), čím dochádza k vymieraniu pôvodných austrálskych predátorov. Zo záverečnej scény, kde naši hrdinovia zažívajú kopec srandy s obrovským potomstvom vypustených ropúch, bude naozastný milovník austrálskej fauny akurát krútiť hlavou. A z nechutného francuzáka zamilovaných ropúch (samec a samica keby niečo) mi bolo doslova na vracanie. Teraz k postavám. Hlavná štvorica had + škorpión + jašterica + pavúk je síce v pohode, no animáku to nepomôže. K našej štvorici na nechcene pridá koala. Ten disponuje snáď všetkými negatívnymi vlastnosťami, aké môže človek mať, a sú dohnané do takého extrému, že by ste tú koalu pri prvej príležitosti poslali na onen svet. Dokonca ani jeden z našich hrdinov to nevydrží, no nemá to fatálne následky. Gratulujem, po Rey zo sequelu SW najviac nesympatická postava, na akú som vo filmovom svete narazil. To, že časom zmení charakter, môj názor nezmení. Samotný príbeh začína tím, že sú naše zvieratká prezentované v ZOO Sydney ako monštrá, beštie, netvory, proste bulvár. To dostane našu hadiu hrdinku do depresie, a tak sa rozhodnú utiecť. A potom je to už len presun od bodu A do bodu B, tam im niekto pomôže / poradí, potom presun do bodu C atď., pričom ich prenasleduje chovateľ jedovatých tvorov zo ZOO. Zaujala ma reakcia ľudí na prítomnosť jedovatých tvorov, ktorá bola absolútne neprirodzená. Miesto úteku s krikom na našich hrdinov nebojácne útočia kabelkami, kusmi dreva, kabátmi, ... Ďalej si tvorcovia neodpustili fekálie, síce len jedna scéna, no absolútne nechutná. Záverečné odhalenie, že im celú dobu mimo záber pomáhala pani krokodílová zo ZOO (mená si nepamätám) pôsobí vzhľadom na to, čo som videl, absolútne nedôveryhodne. Na záver, ak ste milovníkom austrálskej fauny, tento film si rozhodne nepúšťajte. Zatiaľ čo Pripojení ma bavili, tak z tohto som bol znechutený. ()

Trajektt

Tak tohle byla nuda po australsku anebo néé? Tvůrci si vzali na paškál stokrát ohrané klišé, kdy se nespokojení obyvatelé australské ZOO rozhodnou změnit své stereotypní životy útěkem do divočiny o které vůbec nic nevědí, jelikož odmalička vyrůstají v klecích, tedy v těchto případech spíš v teráriích. Vidíme zde mnoho podobností a vykrádaček z jiných animáků jako jsou Hledá se Nemo, Rango anebo Madagaskar. Sice nevím, co bylo prvotním záměrem tvúrců, ale jestli to bylo seznámení australské fauny těm nejmenším, tak to se nepovedlo, jelikož i já jsem tápal u některých živočišných druhů, co jsou vlastně zač. Anebo to také mohlo být polidšťování zvířátek, které jsou nejnebezpečnější na naší planetě a tvůrci jim dali lepší vlastnosti než které mají, aniž by brali ohled na realitu. Protože, když se v reálu potkáte s roztomilým hadem tajpanem, kterej má bezmála tři metry a je nejjedovatějším hadem světa, tak vaše šance na přežití je nulová. Anebo se tvůrci snažili ukázat hlavně těm nejmenším, že nesuď vnitřek podle obalu a to myslím hlavně tím, že co je ošklivé bývá většinou hodné a néé zlé a bez komplexů. Což samozřejmě také není pravda, jelikož se stačí podívat do politiky, kolik tam sedí zakomplexovaných tajpanů a molochů, kteří si vybíjejí svou zlost na ostatních anebo se stačí podívat do historie, kolik zakomplexovaných ošklivých většinou knírkatých pánů rozjelo svou pomstu proti společnosti. Jediným kladným a hlavně krásným hrdinou tohoto animáku byl koalí samec přezdívaný Hezounek, který má naopak ty nejhorší lidské vlastnosti a to včetně narcisismu, arogance, pýchy ad. Jednoduchý a předem průhledný příběh, který přesvědčí hlavně ty nejmenší diváky, že i had zabiják je přítel. No prostě, tohle převracení reality musí začínat už od kolébky a tak, když se nejedná o barvu kůže anebo rovnost pohlaví, tak ten mozeček vymyjem už těm nejmenším aspoň tím, že jim budem ukazovat, že to, co je nebezpečné a čeho by se měli obávat je vlastně hodné a že to jsou jen předsudky zlých a povrchních lidí jako jsem já a proto pozdravuji budoucí plavce, kteří se půjdou zaplavat bez bázně a hany mezi hejno přátelských krokodýlů. Takže i když mám rád animované filmy a jsem schopnej překousnout skoro všechno, tak tohle prostě néé a proto dávám 50% a to s odřenejma ušima. ()

oveckaoa

Hadice, molochyně (nevím jak se píše samička od molocha tak to zkusím takhle), škorpion a pavouk utíkají ze zoo do divočiny a po cestě přiberou teplou a metrosexuální koalu .    Snaží se je chytit chlápek ze zoo s jeho synem a to je celý film.  Bohužel je to krátké a chybí tomu humor i hlášky. jedna z mála je vtipných je koleso hovínek se roztočilo.  80 procent ()

chrispe

Za mě to byla kapku nuda a popravdě ani děti nevydržely. U mladší to není překvapení, starší už u filmu vydrží, když ji zaujme. Příběh je slabší, nepřináší nic nového, medvídek koala strašně otravnej. Animace dobrá, ale to dnes beru jako standard. O opakovaný puštění nebyl v naší domácnosti zájem. 2,5* ()

• Postava Chaze Hunta (Eric Bana) je z velké části vzhledem i profesním zaměřením inspirována známým australským lovcem krokodýlů Stevem Irwinem. Ten se zde ve své animované verzi dokonce objeví. (ArsenalEagle)