Niekto klope na dvere

• Česko Někdo klepe na dveře (viac)

Rodinná dovolenka na chate uprostred lesa, ďaleko od akejkoľvek civilizácie, začala dobre, až do momentu, kedy sa na prahu domu objavia ,,oni štyria“,. Vyzerajú ako členovia šialenej náboženskej sekty, ktorí sa snažia úbohým dovolenkárom vysvetliť, že svet, tak ako ho poznajú, sa skončí, ak ho nezachránia. V skutočnosti od nich nežiadajú nič zložité. Stačí, ak spomedzi seba vyberú jedného dobrovoľníka, ktorý sa obetuje pre spásu planéty. Znie to bláznivo, však? A keď k tomu pridáte skutočnosť, že štyria zvestovatelia sa správajú ako úplní blázni, ktorí sa okrem argumentov sem-tam uchýlia aj k násiliu, keď živo vykresľujú najrôznejšie apokalyptické vízie, je jasné, že každý, kto im uverí, musí byť rovnako bláznivý ako oni. No hoci spočiatku v členoch terorizovanej rodiny nie je ani semienko pochybností, udalosti postupne naberú taký spád, že otázka “Čo ak je to pravda?” je čoraz aktuálnejšia. Nájdu silu zvládnuť nemožné? Pokúsia sa oklamať osud? Alebo sa už aj z nich stávajú šialenci, ako samozvaní jazdci apokalypsy? Z týchto otázok behá mráz po chrbte. A pripravte sa na to, že z odpovedí vám bude ešte mrazivejšie. (Cinemart SK)

Sebule

Zajímavý nápad, který pro mě nedopadl tak dobře, jak jsem doufal. Shyamalan nám představil nový film, který je takové psychologické drama, má to něco do sebe, ale je to hrozně zdlouhavé, pomalé a z velké části nudné. První půl hodina skvělá, to jsem se bavil, potom to šlo dolů a dolů. Herecky dobrý a za mě velké překvapení Bautista, do role se vžil a zahrál fakt dobře. Místy film nedává moc smysl nebo je tam nějaká nelogická věc, která by se podle mě neměla moc stávat, když se film odehrává v jedné chatce. V tomto filmu se nikdo nebaví s duchy, nemá 20 osobností a ani nestárne na pláži, prostě jedna osvícená skupinka normálních lidí (v rámci možností) se snaží přemluvit rodinku, aby učinila jedno rozhodnutí, které se zdá býti nemožné. Mohlo to být lepší, ale dalo se na to dívat. Hodnocení: 5,8/10 ()

JannieMc

Hola Guys! =') Well, sometimes...by bylo pro nás všechny fajn, kdybychom dokázali uvěřit, že klepe někdo, koho je potřeba si poslechnout. Žádný předsudky, otevřená mysl. A instinkty by se měly poslouchat. Myšlenka nadevše. Tohle bylo dobré, Shyamalane. ()

blazma

Podle ukázek jsem vůbec neměl tušení co si o tomto filmu mám myslet. Hodně dlouho jsem se mu vyhýbal, protože jsem myslel, že to bude blbost. Nevěřil jsem, že Bautista dokáže film utáhnout sám jako hlavní role. Nakonec jsem nebyl vyloženě daleko od pravdy. Nebyla to úplná blbost, rozhodně to mělo nakonec daleko víc zajímavější příběh než jsem čekal. Ukázka, že jde vytvořit apokalyptický film i trochu z jiného pohledu. Víc to tlačí na emoce, rozhodování a dopad určitého rozhodnutí. Jakože rozhodně ten příběh byl zajímavější než jsem si původně myslel a hodně mě to překvapilo. ()

jokino

No, z môjho pohľadu, úplný krok vedľa. "4 jazdci apokalypsy", za čo zrejme mali byť považovaní "narušitelia / návštevníci / zvestovatelia, či proste len 4 úplne neznámi ľudia", vlastne nimi vôbec neboli, nulové charaktery postáv, dejová linka hádam napísaná za 1 noc niekde na podobnej chate (aj keď to niekedy vyjde).. Atmoška taktiež žiadna, bolo mi úplne jedno, čo sa komu stane a ako to celé dopadne. Scenár už byť viac deravejší hádam ani nemohol. Pre mňa, škoda času. ()

J.Mayen

Dalsi z nabozenskych posahanych agitek, tentokrat s teplym oderem. Nevim co mi vadilo vic, jestli protlacovani teplyho rodicovstvi (nic proti gayum, ale tohle vnucovani cehosi LGTB spis uskodi nez neco prinese) nebo fanaticka nabozenska agitka. Tohle bylo ve vsech smerech velmi spatne. Jedna hvezda za krumpac do hlavy. ()

Scanerior

O tomto filmu jsem věděl jen málo, ale čekal jsem, že to bude dlouhou dobu už jen o samotném vloupání se do chaty, tak tomu však nebylo a my jsme dostali poměrně úderný začátek. Netrvalo dlouho a byla také odhalena hlavní zápletka filmu, která mě nutno říci moc neupoutala a přišla mi až dosti absurdní. Film měl jinak poklidné tempo a je fajn, že dosti budoval na rozhovorech, nicméně když se došlo na konec filmu, tak jsem měl pocit jako by viděl tak 30 minutový snímek, ve kterém se skoro nic nestalo, protože celý film byl možná až moc "klidný" a repetitivní. Celkově mě tento film nechal celkem chladným a společně s pro mě absurdní zápletkou a nevýrazným dějem i postavami je to zklamání, nicméně režijně fajn a pořád to bylo lepší než jen nějaká obyčejná hororová vyvražďovačka. ()

david141474

No po odchodu z kina cítím celkem zklamání. Celkem jsem se na to těšil od doby kdy vyšel první trailer, kterej mě opravdu nabudil a druhej jsem neviděl. Nakonec jsem celkem zklamaný z výsledného filmu. Nápad byl celkem zajímavej, jenomže to provedení bylo už o něco horší. Film se neuvěřitelně táhne a chvilkama u filmu usínáte a to se mi u hororu ještě nestalo, teda když nepočítám Halloween z roku 2007. Film trvá hodinu a 40 minut a mě přišlo, že má film tak 2 a půl hodiny. Stopáž by mohla být kratší. Herecky to nebylo špatný a nejvíc vyčnívá Dave Bautista na kterýho jsem se v tomhle filmu těšil a můžu říct, že mě nezklamal, zahrál roli parádně, ale Rupert Grint by tady mohl dostat více prostoru, jenomže ono se nestalo proto je tady jenom krátce. No a finální scéna filmu kdy se musí rozhodnout sice byla zajímavá, ale byla hrozně natočená a zahraná. Atmosféra tu chvilkama cítit byla, ale nebylo jí moc. A konec světa nebyl špatně natočen , právě naopak tyto scény považuju za jedny z nejlepších z celého filmu. A soundtrack pomalu ani nezazněl. 6,5/10 Jsem z toho zklamaný, ale Dave Bautista podal skvělej výkon. (Olympia - 2.2.2023) ()

Los_Angelos

Shyamalanův sešup dolů. Hodně to připomíná jeho další blbost, Stalo se. Tohle je vlastně stejný. Stalo se (nebo spíš stane se) něco, o čem ví jen ti nejpovolanější ... ale platí to, co řekl jeden z tátů: "Jste jenom magoři, co se dali dohromady na internetu". ....  Už jsem tu hůl nad M.N.S. zlomil, na další film se netěším.  P.S. Ty detaily obličeje přes celý plátno byly zajímavý jen chvíli, pak už jenom otravný ...  Viděno v kině, nepomohlo. 35%. ()

FilmFaktor

Nie sú to Znamenia, nie je to Vyvolený ani Osada a našťastie ani Happening. Je to však kus fakt poctivej dobrej filmárčiny.. na tak malom priestore super vyrozprávané s fajn hudbou. Dávam takých 71%. ps. už vidím, jak tu bude zase väčšina mňaučať... ()

Kushina

Ten film se zdál být jako totální sračka v rámci naprostých fanatiků, když vám jsou ale dávány jasné důkazy v TV live, říkáte si, že to je pořád jen bouda, nevěříte něčemu napřirozenému, ale když už začnou padat letadla i kolem vás, tak se ve vás něco pohne, říkáte si, že tolik náhod prostě existovat nemůže... A pak učíníte rozhodnutí, o kterém jste si mysleli, že ho nikdy v životě nebudete muset učinit. 60% ()

veverysiak

K štvrtej hviezde tomu niečo málo chýba, možno viac presvedčivosti v konaní a výrazoch dvoch homopartnerov, možno slabšia gradácia napätia, ničmenej Shy znova potvrdil, že je vo svojej kategórii frajer a na jeho nové kúsky sa bude odborná aj laická verejnosť vždy nedočkavo tešiť, nech dopadnú akokoľvek, mne na ňom hrozne imponuje to, že v niektorých svojich výplodoch udržiava obecenstvo v šteklivom napätí, či sa ich predpoklady finálneho rozuzlenia naplnia, alebo ich Shy ešte viac domoce, ani tu nemôžem povedať, že sa mi všetko otvorilo a vysvetlilo, ale preto ho mám rád, takže 70%. ()

Siki10 odpad!

Klasická novodobá americká sračka ve který musi hrát homouši,černí,žlutí už mi to leze ušima tento trend,ale co od amíků čekat...Shyamalane jdi s tím svým kolektivem točit animáky !! ()

Dr_Berry

Někdo klepe na dveře...a odpovědi to určitě nejsou. Skromný film s velkým potenciálem, který nebyl využit. Aspoň tak mi to přijde. Dave Bautista jako velký pokérovaný fanatik v brejličkách je skvělý a mrazivý. Bohužel to je jediný velký plus na tomhle filmu. Začátek se rozjíždí pomalu a solidně. Začinají se vyskytovat otázky co, kdo, jak, proč. Film by měl začít gradovat, ale nic se neděje. Odpovědi nepřicházejí. Zvraty jsou mdlé a nezajimavé. Závěr se utápí ve své snaze předat poselství se kterým neví jak naložit a pořádného mindfucku se nedočkáme. M. Night Shyamalan se proměnil v režiséra, který ze zajímavých látek točí nezajímavé filmy. Škoda. P.S. Bylo fajn vidět Ruperta Grinta jinak než jako Rona Weasleyho. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)