Strach v priamom prenose

• Česko Strach v přímém přenosu (viac)
Thriller / Horor / Mysteriózny
Veľká Británia / USA / Francúzsko / Kanada, 2002, 92 min

Pět mladých nadějných lidí má šanci stát se součástí soutěže, kterou sledují miliony diváků. ODMĚNA: 1 milion dolarů pro každého. MOTIVACE: Peníze, sláva, noví přátelé. ÚKOL: Všechno, co musí udělat, je zůstat v jednom domě. Uprostřed ničeho. Šest měsíců. Ať se děje, co se děje. Nebo všichni prohrají. VÝSLEDEK: Něco se začíná dít... Pohledy z více úhlů kamery, záběry děsivých noční vizí a mrazivá přesvědčivost dělá z filmu STRACH V PŘÍMÉM PŘENOSU skutečnou noční můru. (oficiálny text distribútora)

kajas

"Nejhrůznější film od "Vymítače ďábla" (citace DVD obalu)? Ale jděte. Padesát minut sledujete pět nesympatických tragédů, kteří se baví maximálně o vlastní nadrženosti, zbytek času pak čekáte, kdy a jak se mezi sebou povraždí. Přiznám se ale, že jedna z vražd na mě docela zapůsobila, navíc mě velmi pobavila přítomnost Bradleyho Coopera v tak diletantské blbosti. Doporučit tento snímek ale rozhodně nemohu. ()

honajz2

Když já nevím. Námět se mi líbil hodně, proto jsem ten film sháněl všude možně, a když jsem zjistil, že nikde není ke stažení (nechápu proč), tak jsem sháněl DVD. A to jsem sehnal a modlil se ke všem Svatým, aby to za ty prachy stálo. No, těch peněz nelituju, nestala se z toho brutální nuda jako u 9 hráčů se smrtí, ale i tak ten film má chyby. Líbí se mi, že se snaží o atmosféru, snaží se o ni fakt hodně, ale vyjde mu to jen občas, nikoliv po celý film. Podobně je to i s napětím, ačkoli tady toho je víc, protože mě prostě zajímalo, co se tam děje a co z toho vypadne. A ono se to nevyvíjí nejhůř jsou zde nějaké zvláštní náznaky, želbohu to je na konci nedořešené. Ono to finále samo o sobě špatné úplně nebylo, jsem rád, že to neskončilo nějakým duchem, ale i tak. Proč jim třeba v jednom balíčku přišly cihly? No, jdeme dál, pak se ten film snaží o nějakou psychologii, ta je tu ale tak strašně jednoduchá, že nemá šanci nějak přesvědčit. Co mi zde ale sedlo byla kamera. Jednak celkem dobře a hlavně logicky využívá found footage (celý film je natočený z kamer rozmístěných po domě, co hlavní hrdiny sledují) a taky i navazuje pocit realističnosti. Postavy jsou ale nijaké, nic moc o nich nevíme, žádný extra vztah se k nim udělat asi ani nedá, což je další škoda. Celkově ten film není špatný, je tam znát, o co se režisér snažil, ale ještě na tom šlo mnohem líp zamakat, hlavně na charakterech postav. Slabé 3* ()

Fox Mulder

Filmaři chtěli natočit děsivý thriller ve stylu reality show, ale kapičku se jim to nepovedlo. Už ty dva slogany („Děsivé. Velmi děsivé“ a „Nejděsivější film od Vymítače ďábla“) na obalu k filmu mě měli varovat. Režisér se snažil lehce vybarvit komorní atmosféru, ale to se mu také nepovedlo. Přišlo mě to celé takové laciné a odfláknuté. Jedinou snad věcí se tento thriller může pyšnit a to nápad s natáčení přes noční vidění. Ale inu už to také nebylo tak originální, protože natáčení přes noční vidění už použil John Mcteirnan ve svém propadáku Rollerball. A pointa?. Je pravda, že asi filmaři hodně sázely na závěrečnou a šokující pointu, ale ta se jim tak moc nepovedla. Tedy aspoň já jsem moc nebyl šokován. ()

Sfinkter

Mišmaš Ptáků, REC, Blair Witch, Mlčení jehňátek a bůhví čeho ještě, ale pouze co se týče jednotlivých sekvencí. Celkově totiž Strach výborně pracuje s divákem a originálním vyvrcholením vyplňuje jakousi zvrhlou díru na hororovém trhu. Nás diváky krev stále přitahuje a tento film Vás o zážitek neochudí. ()

lennyd

Velice originálně natočený a zároveň hodně drsný horror. Partička teenegerů zavřena v jednom domě (to samo o sobě moc originální není) -- pokud by nebyli natáčeni na každém kroku, a natáčení nebylo vysíláno online po internetu. Ponorková nemoc, hlad začínají působit .. a navíc nikdo není takový, jak se tváří ... ()

Tomes83 odpad!

Autora textu na přední straně dvd obalu: "Děsivé. Velmi děsivé." "Nejhrůznější film od Vymítače ďábla" tvrdě potrestat!!!!! ()

Jacob23

u filmu sem se zas tak nebal,ale napeti co ze za tim vsim jakoze stoji me docela bavilo..misty sem se docela nudil,herecke vykony nijak neoslnily..kazdopadne za zajimavy napad a zajimave pojeti 50% ()

pfa

Napětí v tomto filmu určitě nechybí, atmosféra uzavření v jednom baráku s kamerou na každém rohu je tíživá, ale s poměrně dobrým začátkem to postupně začíná být otupělý. Bohužel nepříliš přesvědčivé, ale určitě na to koukněte, něco "svýho" to každopádně má. [6/1O] ()

Anticque

Poté co mi kámoš Kerion pověděl o tomhle snímku, nevěděl jsem co z toho mám vyvodit. Nic jsem o tom nevěděl, tak mi nedalo abych se nepodíval. Už od začátku byl film takový neslaný a nemastný, nic člověka nepřekvapilo, děj byl snadno předvídatelný, prostřihy z kamer, to mi akorát připomnělo Blair Witch. Film je napůl thriller a napůl horor. Atmosféra zde prakticky neexistuje, herci jsou nějaký začátečníci, neboť je to hrůza. Film má hodinu třicet, z toho hodinu deset se zde kromě jednoho nevinného oběšení nic neděje. Je to prostě taková reality show ,,Vyvolení v trochu drsnějším kabátě. Budu se snažit na tenhle snímek celkem s radostí zapomenout. Dávám 35%. ()

aLPaC

Ne originální, ale ne nezajímavý amatérský pokus, určitě lepší než ze stejného roku pokračování slavného Halloweenu. Atmosféra zajímavá jen to dojíždí na špatné obsazení (teda vyjma tehdy ještě neznámého Bradleyho Coopera, který se tu bohužel objeví asi jen na 10 minut, během kterých ale stihne upoutat pozornost a obtáhnout hlavní hrdinku). ()

dezert

Docela špatná věc, která nemá napětí, atmosféru, lekačky (teda je jich tam asi 5, ale jsou to lekačky spíš jako "Aah!" než jako "Uaah!"), bez pořádnejch herců, z nichž už si velká část po tomhle filmu ani neškrtla. A nedivím se. Zajímavej nápad, kterej zabíjí scénář, kterej je úplně na nic, včetně pointy. Jediný plus je Kris Lemche v roli Rexe. To byl jedinej zajímavej herec a prvek v celým tomhle jebu. ()

fisus

Jsem hodně zklamaný.Překvapil mě tu Bradley Cooper,v době vzniku tohoto filmu ještě neznámý herec.Atmosféru to má dobrou,pár povedených lekaček,ale celkově jsem čekal mnohem víc. ()

Leoric odpad!

Další ze série zbytečných hororů.. Nicneříkající vyvražďovačka se špatnými herci, nulovou gradací příběhu a naprosto předvídatelnou pointou. Není víc co říct :) ()

CharlieSs odpad!

Nápad špatný vůbec nebyl, ale to provedení, obraz, zvuk, herci, ztvárnění, prostředí... To bylo tak otřesné, že jsem to chtěla vypnout... Achjo, bože. ()

Dudackoo

Príjemné prekvapenie, pri pozerani tohto filmu mi behal mraz po chrbte a pri konci som ani nedýchal, naozaj velmi atmosferický horor...takto nejako ma vyzerať hororový thriller... ()

Dr.Loomis

Film začíná celkem slibně seznámíte se z hrdiny a... najednou to umře...Pak se to rozjede až v polovině filmu a začíná to být lepší a lepší i ten konec se povedl.Kokut se na to dá,není to zas tak špatný film. Za mě 65% ()

Cechyno4

Další reality show. Bavil jsem se u ní ovšem parádně. Mé vysoké hodnocení je i z toho důvodu, protože to je první hororová reality show jakou jsem viděl. Práce s kamerou dobrá, atmosféra výborná ! ()