Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

SAINTS

Pačila sa mi pochmúrna jesenna nálada ktoru serial má.Serialu chýbalo väčšie napätie a tempo bolo až príliš pomale,ale svoje kvality tento serial rozhodne má.Tento serial neprinaša nič nové v tomto subžánri. ()

Arkagas1989

Skvělý! Knihu jsem četla a byť severský krimi a thrillery fakt můžu (kromě Nesba, kterej mě strašně nudí a nebaví), tak Kaštánek měl za mě jako kniha skvěle našlápnuto, ale odvařená jsem z ní nebyla. To co Netflix dokázal z téhle brutální krimi záležitosti vytáhnout je super. Je to rychlý, brutální, místy nechutný, dost to hraje na city a do rozuzlení fakt nevíte kdo je vrah, což je skvostný a málokdy se to povede.   6 dílů je formát, který naprosto stačí. Aneb Kaštánku, kaštánku.... Do Dánska se někdy fakt chci podívat už jen kvůli té přírodě, která je skvostná. ()

Loreleis

Pekne a napínave do posledního okamziku. Jen si obcas rikam,jestli pro ty obeti zneužívání a tyrani nemuzeme udelat vic,nez je vsude vykreslovat jako šílence,kteri jen cekaji na pravou chvili,aby zmasakrovali pulku mesta a to jeste co nejbrutalnejsim způsobem. Jinak klasicky severský serial. Dobří herci , krásné zabery na krajinu , chladní policisté a brutalni vrahoun s temnou minulosti . ()

Pete

Etalon severských krimi, který však chvílemi sklouzává do thrilleru amerického střihu s jeho klady i s jeho neduhy v podobě nižší intelektuální úrovně scénáře, což se projevuje zejména v chování postav, a je to trochu škoda. To bude asi vina předlohy, a Kaštan sice obsahuje spoustu klišé, ale nadprůměrnou kvalitu v rámci žánru si drží. Líbilo se mi, že se tu řeší vztahové problémy, zanedbávání dětí a vůbec rodinného života ve prospěch práce nebo "koníčků", přitom venku pobíhá poměrně nerušeně zvýšené množství pošuků včetně jednoho sériového vraha. To už tak prostě v té ponuré filmové Skandinávii chodí. Ještěže u nás na zahradě máme jen jedlé kaštánky. ()

DJ Kritik

Od začiatku je jasné, že je tu pred divákom skrytá podstatná vec a to je pre príbeh príťažou. Ale má to v sebe nádych tajomna a severských príbehov. ()

nula87

Sice solidní, ale rozhodně ne dechberoucí skandinávská krimi. Prostě něco tomu chybí, i když asi úplně přesně nevím co přesně. 65% ()

mkee

Kvalitný nordic noir seriál je presne to, čo dokonalá jeseň nesúca sa v duchu útulného dánskeho hygge konceptu potrebuje, a čo Netflix dodáva. Tento šesťdielny seriál sa zameriava na pátranie po brutálnom sériovom vrahovi, ktorý sa sústreďuje na zdanlivo nedbanlivé, ľahkomyseľné matky a na mieste činu zanecháva figúrku „kaštánka“. Prípad je od samého začiatku zamotaný s historickou linkou introdukujúcou kaštánka a so simultánnou linkou života političky, ktorej pred sériou vyšetrovaných vrážd uniesli dieťa. Seriál vo výsledku predstavuje vysoko kvalitný počin, v ktorom minimálne do jeho polovice nebudete ani len tušiť vraha, a v rámci ktorého nenudí ani len jedna epizóda. Naopak, seriál je veľmi slušne napínavý, s démonicky mámivou úvodnou znelkou. Hodnotím ho veľmi silnými 4 hviezdičkami – nejde o počin typu prvej série True Detective - rozhodne však nemá žiadne výrazné negatíva, zaslúžene sa šplhá v rebríčku aktuálnych svetových noviniek a ja len naďalej ostávam váhať nad 5 hviezdičkami. ()

Mamutol

Bohužel poslední díl tento celkem povedený seriál dost zabil. Tolik nelogických přešlapů se jen tak hnedka nevidí. Např. osoba politá hořlavinou (asi benzínem) prostě nechytne plamenem ani ve velmi těsné blízkosti požáru a ještě si skrz plameny dojde pro pistoli, nebo týpek řídí auto, aby se při následné bouračce záhadným způsobem proletěl asi 8 metrů vzduchem a napíchl na velmi tlustou starou tupou větev ? Kudy se z toho auta jako dostal a jak se to proboha stalo a jak to, že ještě chvíli žil, když prakticky přišel o srdce ? Spoutaná policajtka je každou chvíli spoutaná jinak a ve finále tak, aby se mohla osvobodit ? ()

madam.art

Kaštánek je namixovaný podle již osvědčených a dobře fungujících prvků, které od severského filmu čekáme od legendárních Mužů, kteří nenávidí ženy. Z mého pohledu prvoplánovité, očekávané a příkladně zvrhlé. Motivace nedostatečná. Jde o celkem krátkodechý seriál na jednu (tuto) sezónu. ()

Quentin10

Hodně drsný seriál, ale fakt dobrý.. Nenechte se vyděsit začátkem, postupně vás děj pohltí. Jedíné co mi vadilo byla vyšetřovatelka..možná taky poznáte proč :-D ()

a0001

Presne moja šálka kávy, kazia to iba niektoré nezmyselné, nelogické scény, demencia polície a blbý, za vlasy pritiahnutý záver. Potenciál bol obrovský, no scenár je miestami klišoidne blbý. ()

holka218

Kdybych před zhlédnutím seriálu nečetla knihu a neměla s čím srovnávat, pak by moje hodnocení bylo určitě méně kritické než teď. Knížka byla skvělá a to samé jsem čekala i od seriálu. Udělat z jedné knihy seriál o délce 5-6 hodin je docela risk. Měla jsem pocit, že se seriál v určitých fázích docela táhne a klidně bych dva díly ubrala. Postavy byly takové zvláštní, trochu nijaké. Naopak prostředí je udělané hezky a navozuje stejný pocit jako v knize. Celkově ale seriálu podle mě chybí ta správná atmosféra, která je v knize. Seriál mě moc nenutil dívat se pořád dál. Ale to bude tím, že jsem asi znala konec z knihy. Seriál se bude podle mě líbit těm, kdo knihu nečetl. Pokud jste ji četli, radši bych na seriál nekoukala. Trochu to kazí celkový dojem. ()

Ironhead

Mělo to potenciál, dobrou znělku a správně depresivní atmosféru po většinu času, jak u severských krimi čekáme. A dokonce mě to i většinu času bavilo. Jenže, bylo tam (hlavně ke konci) tolik kravin, nelogičností a oslích můstků, že to prostě bolelo. Ze všeho toho sem si odnes nejvíc asi to, že dánský policejní sbor nechodí na střelby nebo mají všichni zablokovanou spoušť u služební pistole, aneb zbraň v rukou policisty tu znamená, že bude brzo bez jediného výstřelu přemožen a omráčen... naprosto vždy!  A zadruhé, že jsou tamní policisté pěkní čuníci, neb za čas kdy jiné postavě v nemocnici přišijí napůl odřezanou ruku a propustí ji do domácího ošetření + čas potřebný k cestě z Dánska přes půl Německa, si tihle čuníci nestihli ani omýt obličej, třeba i jen na WC cestou u pumpy :_) Taky sem se těšil na to, až bude mít kaštánek křídla, že se stane něco opravdu šíleného a překvapivého... no a nic, ani vysvětlení, co to mělo znamenat... :_( To, že postava má v jedné scéně spoutané ruce kobercovkou za zády a v následující je má spoutané před sebou, aby si lepenková pouta mohla dramaticky zkoušet rozdrásat o vodovodní baterii, to už nemá asi smysl vypichovat. Prostě konec (poslední díl) tohle dost zabil. ()

hony23

Parádní dánská krimi, jakou umí jen na severu. Hlavní dvojice detektivů mě od začátku hned nenadchla, ale postupem času jsem jí přišel na chuť. Sledujeme pátrání po vrahovi, který na místě činu nechává figurky z kaštanů a od počátku dosti komplikovaná zápletka dává tušit, že motiv vražd nějak souvisí se starším případem, jehož obětí se stala dcera vlivné političky. 6 dílů jsem uvládnul za 2 večery, za mně naprostá spokojenost ()

bonovox

Ponurá severská detektívka, ktorá dokazuje že severania takéto príbehy dokonale vedia podať divákovi. Výborná gradacia deja, odhaľovanie tajomstiev z minulosti, kvalitne napísané postavy kriminalistov, prekvapivý páchateľ. K dokonalosti napr. Mostu chýba málo. ()

VLADEK

První a druhá epizoda jako něco co má diváka uvést do děje, seznámit s postavami je tenhle seriál naprosto zpackaná věc. Taky je zpackaný výběr hereckého představitele vraha, to už mu rovnou mohli na čelo vypáli Kainovo znamení. Knihu jsem nečetl, ale co mě zaujalo, že velká část čtenářů na https://www.databazeknih.cz/knihy/kastanek-406585?orderBy=new&str=3 si stěžovala na kostrbaté vyprávění a nebyla si jista, zda to není špatným překladem. Já měl stejný pocit u seriálu, takže to překladem asi není. Jednoznačně ten z horších dánských krimi seriálů. A geniální je pak věta, která padá i na filmové zpracování: "Tým profesionálních vyšetřovatelů je tak uhranutý pajduláky z kaštanů, že opomene jejich podrobnou analýzu..." ()

CallisCZ

Nudná severská detektivka, s nejvíc nezajímavou hl. dvojicí, kterou sem kdy viděl. Policajti ze severu chodí sami na ty nejvíc debilní místa a podstatné informace zásadně nikomu nesdělují a když už je řeknou tak stejně nikoho nezajímaj. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD