DaweForeman

Tentokrát tu nemáme isekai, ale čistokrevný fantasy o jedinci, který byl vyhnán z hrdinské party a tak začal žít běžný pohodový život. I když se snaží žít pohodlně, tak přesto se tu objevují určité výzvy, dobrodružství a nečekané události. Bohužel si to ale podle mě nedrží tu samou napínavost, co jsem viděl v manze, která mi přišla o kousek lepší, kdy v některých místech se určité části liší. Obecně bych tohle bral jako takovou pohodovku na jedno shlédnutí, když člověk nemá co sledovat, u které si může odpočinout a nemusí u toho složitě přemýšlet. Na druhou stránku, pro náročnější je to silně nedostatkové po mnoha stránkách. Po animační stránce je to průměrné, kdy tam není moc smysl pro detail (navíc mně osobně se více líbí design z mangy) a po hudební stránce je to stejně jako atmosféra oddychové, vesnické. ()

Elerrina

(původní text ze 7.1.2023) Ubíjejícím způsobem natahované a ukecané antifantasy, jehož jediným smyslem je zřejmě dekonstrukce hrdinského konceptu opírajícího se o předurčení. Za tím účelem propagandisticky adoruje obyčejný život obyčejných lidí (ve fantasy světě!), což znamená přesně to, že se tam půlku seriálu v podstatě vůbec nic neděje. A když se tedy konečně něco dít začne, vyústí to celé do tak šíleně dementního finále, že by bylo bývalo lepší, kdyby se i nadále raději nic nedělo. Ty dvě hvězdy dávám pouze a výhradně za nesmírně sympatického a neobvykle dospěle se chovajícího hlavního hrdinu, kterého bych velmi ráda viděla v nějakém úplně jiném příběhu. ()

gumbo

Mělo to své světlé momenty, ale taky hromadu problémů. Paradoxně asi nejlépe fungovala ta naivní romantická linka mezi ústřední dvojicí. Ale to tempo, hlavně na začátku je to strašně utahané, ale ty ubíjející momenty se tam projevují i později. Pak je tu scénáristická tragičnost, kdy se postavy často chovají, psychoticky a nelogicky, někdy se pohybují na stejném místě aniž by na sebe interagovali nebo se viděli a celé to hrdinské konání a zvraty kolem nějak naprosto postrádá elementární logiku. Nemastné, neslané i když někdy to mělo ty dobré momenty, tak to nikdy nevystoupilo do nadprůměru. 50% ()

Jeoffrey

Fantasy, které si tak napůl hraje na slice of life, do toho rozjíždí docela uvěřitelnou romantiku, ale nějak atmosférou, stylem vyprávění a vším kolem, i přes spoustu docela dobrých nápadů, nijak extra nefunguje. Námět se mi líbil, stejně tak celé to uvažování kolem předurčení a jejich významu v rozporu se svobodnou vůlí, jenže i když anime vědělo co chce říct, neukazovalo to dostatečně působivě ani zajímavě. Nějak se asi nepodařilo nakombinovat ten poklidný život na vesnici s rádoby spletitým příběhem na pozadí (hlavně s jeho gradací) a ani úspěšně předat myšlenku o tom, že něčemu prostě neutečeš. Navíc všechna ta shledání působila tak nějak divně, příběh celkově byl takový hodně mělký, a to vzhledem k faktu, jaký potenciál tam byl, docela zamrzí. Prostě si myslím, že v mnoha ohledech se z toho dalo vyždímat víc, lépe to rozvést. Jsou tu jisté zajímavé náznaky, že v dalším pokračování by tam nějaké to větší propracování mohlo být, přeci jen tu máme zvláštní ruiny a některé ne úplně uzavřené linky na kterých by se dalo obstojně stavět, ale díky tomu vlažnému přístupu k vyprávění (a i k samotnému finále, které mi hlavou jen prošumělo), si nejsem jistý, jestli bych se díval. I když spíš asi jo, protože já tam ten potenciál pořád podvědomě vidím… 5,5/10 ()