Šin no nakama dža nai to júša no Party wo oidasareta node, henkjó de Slow Life suru koto ni šimašita

• Japonsko Shin no nakama ja nai to yuusha no Party wo oidasareta node, henkyou de Slow Life suru koto ni shimashita (viac)
Japonsko, (2021–2024), 10 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Zappon (kniha)

Rjóta Suzuki, Kanon Takao, Taku Jaširo, Kenta Mijake, Naomi Ózora, Jú Serizawa, Aja Učida, Rie Kugimija, Sora Amamija, Kóhei Amasaki, Kentaró Tone (viac)

Pán démonů Taraxon vládne říši Avalon se svojí magickou mocí již celé 3 roky. Čtyři kontinenty byly zničeny a polovina světa byla zotročena démony. Přesto lidi neopustila naděje, protože se zformovala skupina hrdinů v čele s mocnou válečnicí Ruti, aby se démonům postavila v boji. Tito hrdinové spolu se svou vůdkyní dosáhli mnoha úspěchů a získali si slávu, jednoho dne však jeden z hrdinů skupinu opustil. Gideon Ragnason byl členem hrdinské party, ovšem nikdy plně nepochopil, co je jeho božskou ochranou, tedy darem z hůry, díky kterému mohou mágové kouzlit, válečníci lépe bojovat, průzkumníci být rychlí a tiší. Po jedné výměně názorů s dalším členem party Aresem, který Gideonovi řekl, že jeho údělem bylo pouze být průvodcem jejich vůdkyni a tento úděl se nyní vyčerpal, a proto by měl zmizet, se mladík opravdu rozhodl odejít, protože by pro ostatní byl nyní pouze přítěží…
Hluboko na hranicích lidského království, nedaleko mohutných hor, schovaná před válkou a démony, se tyčí malá vesnička Zoltan, kam se uchylují nejrůznější zločinci a vyděděnci společnosti, aby v této malebné krajině našli svou druhou šanci. Právě sem přišel mladík jménem Red, který se tu živí sběrem bylinek a sní o tom, že si tu založí lékárnu. Většina místních ho má ráda, protože v nouzi ostatním vždy pomůže, ovšem o některých jeho činech panují jisté pochybnosti. Jak se dokázal mladík dostat skrze hořící les a běsnící nestvůru k bylinkám, aby zachránil malého chlapce? Proč je jeho vystupování a oblečení tak uhlazené? Red se snaží před ostatními utajit svou minulost, ovšem to bude nyní, když konečně otevřel svou lékárnu a do města přišla mladá hrdinka Rit, která mladíka velmi dobře zná, neskutečně těžké… (Jeoffrey)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2021) (S01)

Tentokrát tu nemáme isekai, ale čistokrevný fantasy o jedinci, který byl vyhnán z hrdinské party a tak začal žít běžný pohodový život. I když se snaží žít pohodlně, tak přesto se tu objevují určité výzvy, dobrodružství a nečekané události. Bohužel si to ale podle mě nedrží tu samou napínavost, co jsem viděl v manze, která mi přišla o kousek lepší, kdy v některých místech se určité části liší. Obecně bych tohle bral jako takovou pohodovku na jedno shlédnutí, když člověk nemá co sledovat, u které si může odpočinout a nemusí u toho složitě přemýšlet. Na druhou stránku, pro náročnější je to silně nedostatkové po mnoha stránkách. Po animační stránce je to průměrné, kdy tam není moc smysl pro detail (navíc mně osobně se více líbí design z mangy) a po hudební stránce je to stejně jako atmosféra oddychové, vesnické. ()

Season 2 (2024) (S02)

Tak druhá série je za námi a nevidím bohužel nikde zlepšení a asi už i neuvidím, protože mi to přišlo jako konečná bez dalšího pokračování (nevím jestli to má ještě další pokračování nebo je to věrné předloze, protože jsem se tak daleko nedostal). Tentokrát se to více zaměřuje na poklidnější život, kdy malá sestřička hlavní postavy se snaží tak nějak začlenit do každodenního života vedle svého brášky. Do toho se pak přidá dramatičtější stránka v podobě nového hrdiny, který je naprostý náboženský fanatik a nedokáže tak přehlédnout sebemenší odklonění od jeho hodnot. První část má tak pohodovější průběh a druhá už je dramatičtější. Trochu se dočkáme také prohlubování vztahu mezi hlavní postavou a jeho vyvolené a tím je to tak nějak všechno. Obecně to nepotěší, protože jakýkoliv zajímavější potenciál, který je tu naznačen, tu vůbec není rozveden a dal by tomu příběhu úplně jiný nádech - především mám na mysli nedokončený boj s démony, ony starověké ruiny a hlavně pak tajemství ohledně jednotlivých požehnání. Po animační a hudební stránce se to drží svého. ()