Seriál se snaží dětem vysvětlit, proč právě zkoumané věci fungují tak, jak je všichni znají. Děti se spolu s moderátorskou dvojicí můžou podívat například na palubu letadla, do mrakodrapu, zoo, ale můžou vidět i práci policie a dalších záchranných sborů. Ale moderátoři dokáží snadno vysvětlit i elektrický proud a mnoho dalšího. (MsWampir)

herr_carter

Pravidelně sledováno, takový "McGyver pro mladé" :-) Kdo by to byl řekl, že z Elishy vyroste taková šťabajzna................... moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Red Meat

Už kvůli Elishe Cuthbert mě to dost bavilo :-) No a když si k tomu připočtu fakt, že se děcka něco zajímavýho dozví, tak si to pěkný hodnocení zaslouží... ()

Wishkah

Na tohle dílo se člověk, jak už sám název napovídá, nemůže dívat dospělýma očima. Jak dítě sem si nenechal uniknout jediný díl a i dnes musím jako dospělý uznat, že tenhle seriál pomáhá objasnit spoustu věcí a dělá to dětsky roztomile vtipným způsobem. Tenhle seriál bych dětem asi do třinácti velmi doporučil ()

PetkaW.

Na rozdíl od Brainiacu se tu člověk vážně něco zábavnou formou dozví. Jako malá jsem se na tenhle pořád ráda dívala. Pobavil, skvěle se tím zabil čas a když rodiče nadávali, že koukáte na televizi, tak jste mohli říct, že se vlastně vzděláváte. Pochopitelně se tu našly blbosti, které nikdy k ničemu nebyly a nebudou, ale vesměs jde o obstojný pořad, který má něco do sebe. ()

Emzet

Důraz byl tedy kladen především na slovo "populární" - často šlo spíš o pobavení a senzaci ("jak upéct cvrčky s čokoládou"?), ale přiznávám, že jsem se na to kvůli Elishe a Vanesse díval. Jako asi každý... ()

bambusacek

Dávám 5*, protože tento pořad sem naposledy viděl tak ve dvanácti letech a nyní si ho již pouštět nebudu protože moje hodnocení by se rapidně snížilo, protože teď už chápu jak to funguje ;) Kdysi jsem tím ovšem byl fascinován, toužil jsem si téměř vše vyzkoušet a zažít ten pocit který tam byl nastiňován. Skvělý pořad a dětem ( max do 15 let) mohu jen doporučit). ()

RadimFišer

Je to podle mě jeden z nejlepších průzkumných programů, nebo seriálů. Dokonalá souhra dvou uvaděčů, zábava a zajímavosti. Téměř nic nudného. Chytí vás od začátku do konce. Neuvěřitelné zkoušky předmětů, které můžete vyzkoušet doma a jen tak se prostě bavit. 5 hvězd a s úsměvem. ()

salamandrr

výborný pořad,který přišel o hvězdičku jen proto,že jsem neměl dost času ho sledovat,ale recept na to jak udělat umělé smrkance mě fakt dostal ()

Drom

Populárně-naučný seriál pro mladší diváky, s bohužel až příliš velkou úlitbou komerci. I přes to se divák něco může dozvědět o fungování věcí na světě a to je vždycky plus. Samozřejmě nemohu opomenout sladkou a dospívající Elishu Cuthbert, která je jen o málo mladší, než já a která pro mě jako staršího mimo cílovou skupinu diváků byla lákavým tahákem. Smutné je, že tento dětský formát pořadu je dnes bezostyšně předkládán i dospělému divákovi jako nějaká populární mechanika pro velké. ()

Dlo'h-osh

Tenhle seriál se mi nelíbil, ale některé díly byly zajímavé a poučné. Ani ta Elisha se mi tolik nelíbila abych mohl dát 3 hvězdićky. 38%.. ()

Renie42

Když to dávali v televizi, tak jsem se dívala na každý díl a když byl nějaký pokus, který by šel hned udělat doma, tak jsem neváhala a dělala ho taky. Věda podaná dětskýma očima může zaručit na nějakou chvíli zábavu pro každýho bez ohledu na věk. ()