Americký kňaz žije v Mexiku a je privolaný k žene posadnutej démonom. Napriek tomu, že s exorcismom nemá mnoho skúseností, podarí sa mu démona vyhnať a stane sa miestnym hrdinom. Po osemnástich rokoch je opäť privolaný k posadnutej žene v miestnom väzení. Zisťuje, že démon nikdy neodišiel a bude sa mu musieť opäť postaviť tvárou v tvár. (Marceloo)

brasek

Absolútne podpriemerný film, bez príbehu, žiadna práca s napätím, žiadna atmosféra, založené iba na nezmyselných lakačkách. Začiatok slušný a zbytok otrasný. ()

uhlerado

Z tejto kategorie sa už pár podobnych kuskov natocilo, vzdy si spomeniem na priekopnickeho Exorcistu alebo Exorcizmus Emílie Ružičkovej a tento novy EOG nebol vobec zly. Vizualne na 5 hviezd, pribehovo sem tam pokulhava, ale zaujme a vystrasi, je to dost temne a so zaujimavym vyvrcholenim. Nemam preco hodnotit zle, azda len sme trosku presyteni tymto zanrom, no tu sa aspon snazil byt originalny. ()

vinducha

Pár infarktovek tam bylo , za mě nejhezčí scény jsou s tím Ježíškem , to mě 2x pěkně zamrazilo. Že rejža atmosféru budovat umí , to ukázal už ve své prvotině. ()

Accuphose

Ono by to nebylo špatné(nápad chválím), kdyby se nerežírovala špatná telenovela. Kostra scénáře mimo, casting herců taky mimo(u hlavní role jsem trpěl, ten černoch to zahrál mnohem lépe), dramaturgie, dialogy... kamera. Jediné co fungovalo, byly masky. A proto poprávu uděluji jednu hvězdu za vizuál některých scén. Na závěr chci říct, že pokud by se autoři nesnažili neustále vyvrátit z kloubů víru, logiku a zejména náboženská paradigmata (kdo je dobrej, zlej a proč někdo umře či koho spasíme), mohl by se natočit kvalitní exorcistický film, který tu citelně chybí... Jenže to chce propracovaný nápad a trochu toho tajemna, aby divák netušil, se kterými kartami se hraje. Bohužel poslední film splňující částečně dané požadavky, je akční snímek Konec světa s Arniem v hlavní roli (a je starší 20-ti let...). EDIT: pardon, ještě jsem zapomněl na Constantine, ale to je o několik levelů vejš, a není to klasickej exorcismus. ()

Baru.Class

Todle celkem příjemně překvapilo! Po dlouhý době sem měla při koukání na horor pocit, že budu srát magi. Téma bylo hodně dobrý, kromě klasického vymítání trošku "naopak" se mi líbilo, že se tu řeší i následky posednutí aka prasárnička všedních dní, za pochvalu určitě stojí i pár lekaček z temných zákoutí. Pasáž z věznice byla taky celkem nevšedně hororově pozitivní. Nejedná se o bůhví jakou tvorbu hodnou Oscara, nicméně můžu s čistým svědomím říct, že to za skouknutí rozhodně stálo! ()

DyingAngel

Téma exorcizmu v hororčekoch už za mňa nemá čo nové ponúknuť. Možno by sa to dalo zachrániť pochmúrne vybudovanou atmosférou, čo sa o tomto čude nedá povedať. Celé ubečané. A tá úvodná scéna, ktorá sa snažila vybrakovať excelentnú klasiku, vyznela pateticky, ale ako jediná sa dala ako-tak dopozerať... ()

KarlN

Musím přiznat, že ačkoliv se jedná samozřejmě o nesčetněkrát zpracované téma, je to v tomto případě pojato i přesto velmi dobře a nechybí ani originální nápady či práce s kamerou. Žádné přejezdy, přeostřování detailů, v podstatě statické záběry, ale vůbec to snímku neubírá...naopak, trošku odklon od šablonovitých postupů užívaných v posledních letech poměrně často.Takže mohu jen doporučit. Velmi mě potěšil už samotný úvod, kdy přechody mezi stavy smíchu a děsivých výkřiků posedlé ženy, či samotný obřad vymítání, opravdu stojí za pozornost. A neméně pak snové scény kněze s posedlým Ježíšem (ten vyloženě nadchne), nebo ve vězení...velmi povedené masky atd. opravdu parádní. Jednu hvězdu dolů, ačkoliv jsem dlouho váhal, za zdlouhavou scénu s biskupem, teatrální až lehce fraškovitý závěr i finální slovní ping pong mezi dobrem a zlem. Ale jinak, skvělé! ()

Fibonacci

Stratená existencia tento kňaz. ⚰️Tak on získa podporu OD KOSTOLA NAJSVÄTEJŠIEHO SRDCA a zlyhá ako parodia na človeka. velmi až telenovelovsky niekedy pôsobili sceny, ako džejnuľka správne poznamenala - ako z klipu majkla džeksna, potom ako z tom & jerry jak tam vyťaval kríze z ponožky, nuž nebol to zapamätateľný počin.🍿 ()

lineker

Takže Balban, démon přetvářky. Jak příhodné zrovna k těm, kteří si hrají na svaté a Bohem zaštiťují své životy. Horor o vymitání naopak. Jde o to dostat boha do démona a vše bude vyřešeno. Ta filmová cesta, kterou tvůrci zvolili je chvílemi až úsměvná. Ale najde se i pár momentu, které snesou přísnější hororové měřítko a asi dvakrát jsem se pořádně lekl. Takže celkově tahle americko-mexická vymítana zas takovým průserem nebyla. ()