Velká premiéra

• Česko Šnajdr (pracovný názov) (viac)

Pro herce Šnajdra (Pavel Šimčík) je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta (Klára Melíšková) je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa (Jakub Žáček). Šnajdr raději mizí do Olomouce, kde se chytá své první režijní příležitosti, ve které chce zazářit se svou babičkou (Iva Janžurová). Oba totiž milují improvizaci. Tu překvapivě dokáže tvořit i babiččina pečovatelka Mikina (Iva Pazderková), což Šnajdra oslní. Kariérista Grunt (Miroslav Krobot), který šéfuje divadlu, doufá, že představení bude událostí sezóny. To se nakonec stane, ale jinak, než si představoval. Sám je totiž, aniž by chtěl, vtažen Šnajdrem do hry. (Falcon)

Slepejsek

Typická krobotovština. Málo slov, hodně mlčení (případně mlžení). V podstatě banální dějová linka nahlížená přes deformující zrcadlo (něco jako bludiště s různě vypouklými zrcadly?) Co nám chtěl autor říci? Bojím se, že to všechno je jen okouzlená hra, kde samy prostředky jsou cílem a jen se čeká, co všechno z toho vyzírá divák... ()

jarynzlesa odpad!

Přehlídka trapnosti ze které běhá mráz po zádech. Otřesně špatná vrcholná trapnost, ale hlavně ubohost. Shlédnout celé přináší pocity trvalého upatlaného hnusu. ()

ssarka

chjo, Šimčík je sice výborný herec, ale kde není obsah, forma to nezachrání....jako povídka by to bylo výborný, jako film nuda nuda šed šed ()

vinducha

Za mě spokojenost . Pražákova soukromá válka v Olomouci v provedení P. Šimčíka . Spolu s I. Janžurovou to utáhli úplně v pohodě. Jinak zde jsem si poprvé všiml jak mají K. Melíšková a I .Pazderková velice podobný projev . No a J. Boková je pjostě loštěnka. ()

kojot.name

Komorní tragikomedie plně v intencích československé a české tradice, nepřinášející nic zásadně nového, ale nenudící. Líbilo se mi to napětí mezi realitou a mystifikací v podání hlavního hrdiny a jeho babičky. Zahrané pěkně. 90 minut tak akorát! Nemám, co vytknout. ()

Cesty timem

Krobot se mi líbí, když je nasranej. Zrovna tak vtipnej jsem furt já. Už míň jako herec, čímž se být necítím. A vůbec ne jako režisér, kterým já být nemůžu. Tak co odborníci? Co z toho kdo vyvozuje? Z toho mého textu výše. ()

sandrakr

Slabe, takova dalsi Dira u Hanusovic. Film postaveny na jednom herci, ktery zrovna nezaujme a leckdy pusobi, jak kdyby si do filmu odskocil z nakupu. Krobotovsky humor dobry, Iva Janzurova, ktera mluvi vulgarne, nevim. Celkove me film nezaujal. ()

jaara

Včerejší předpremiéra v Zábřeze, narvané kino a parádní film. Mám rád humor obou scénáristů a byl jsem po gardenpárty v letním vedru příjemně osvěžen a o to přece jde. ()

Klik odpad!

Tu věc jsem měl možnost vidět ve Varech na Festivalu. Stále nedokážu pochopit, proč v české kinematografii z 95% převažují díla odjinud. Nefilmové. Na jedné straně jsou to televizní filmy, detektivky nebo inscenace, které patří do vysílání České televize, dokonce každý nedělní večer je možné jedno zhlédnout. Častokrát ve velmi dobré televizní kvalitě. Proto se nikdo nepodivuje na tom, že takovéto dílo do kinosálu moc diváků nepřiláká.  A tento kus je zase kusem divadelním, patřící na prkna... , než na plátno kin. A tomu si myslím, bude zase odpovídat i návštěvnost, se obávám. Ale co to koho trápí, divák. Určitě se 100% peněz na natočení povedlo získat v grantech a v České televizi nebo jiné televizi.  To, že si najme divadelní režisér skvělého filmového kameramana, to řeší pramálo. Klik ()

Bohaatstvo

Nejsem si jistý, jestli je to nadprůměrný film (v mém žebříčku), ale nakonec dávám nadprůměrné čtyři hvězdy. Člověk si na styl humoru musí chvíli zvykat, ale jelikož to u mě nebyl první film od režiséra Krobota, který jsem od něj viděl, tak já jsem se docela bavil. Je to artový snímek, ale to není na škodu. Dovoluji si dokonce říci, že je to nejživější snímek od Miroslava Krobota. Hravost a osobitost zatím v nejradikálnější podobě. ()

Reyer

Omlouvám se, ale asi nejsem dost kulturne vyzrala osoba. Ale pouze a jenom můj názor. Komedie tam skoro není cítit. Občas lehce. ()

Itanek

Kdo má rád dejvické divadlo a tento styl humoru, asi si tam něco najde a O.K. Za mne roztahané, nespojité, nezáživné, vysoce trapné, povrchní zápletka. A hlavně pitomé. Ikdyž ono kde nic není ani smrt nebere. Byla by to pěkná bakalářská povídka na půlhodinu do televize. ()

Tomgunses

Nevtipný, trapný, nekoukatelný. Je to divný, ale nakonec jsem přesto po očku dožil konce. Krobota, jako herce, můžu a normálně ho dokonce obdivuji, ale toto proč? 45 % Zbytečný film. ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (viac)

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa