Pozvánka pro nezvané

• Írsko Let the Wrong One In

Když mladý zaměstnanec supermarketu Matt zjistí, že se jeho starší, odcizený bratr Deco proměnil v upíra, stojí před dilematem: má riskovat život, aby sourozenci pomohl, protože krev není voda? Nebo ho raději zabít dřív, než rozšíří infekci? Ve filmu hrají začínající irské talenty Karl Rice a Eoin Duffy a také Anthony Head, hvězda seriálu Buffy, přemožitelka upírů, v roli taxikáře Henryho, jehož koníčkem je lov upírů. (Cinemax)

Little_Sawy

Presne ten štýl poloamatérskeho filmu ktorý je zárukou kvalitného smiechu, celkom vtipných masiek, humoru a šialenosti kde bolo vidieť ako si to herci užívali. Mladší súrodenec pomôže staršiemu vyvrhelovi ktorého ich matka nenávidí, znemožňuje v každej príležitosti, ale ja som si Decovu matku s hláškami celkom obľúbil. Hlavne taxikár bol vo výcviku celkom zručný, a mega hlášky, chválim. ()

Johnny.ARN

To sú presne tie skoro až poloamatérske filmy, ktoré vám natrhnú prdel a vyvolajú vo vás emóciu. Esencia čírej šialenosti, od strihu, cez príbeh až po hercov a masky. Vidieť tam tú snahu ale hlavne to, ako ich celá realizácia bavila. Skoro bez hluchého miesta, sršalo to vtipom, podprahovkami, na krvi sa nešetrilo a tak presne to máme radi. A pritom to začína úplne nevinne. Kľudne by som si to vedel pozrieť znova. 4 z 5 ()

pornogrind

Režisér Conor McMahon už si mě jednou získal a to svým snímkem Stitches(2012). A i tohle byl(sice né tak vydařenej) celkem sympatickej počin. Let the Wrong One In je hororovou komedií u který se sice divák nebude válet smíchy ale myslím si, že každej si tam pár vtipnejch momentů a scén najde. Dokážu si představit, že se na to klidně za pár let kouknu znovu. Slabší 3 hvězdy. ()

kingik

V Irsku se přemnožili upíři. Když se jednoho dne po letech za Mattem vrátí jeho starší bratr Deco, jsou na něm patrné jisté změny. Je prudce alergický na světlo, nevoní mu česnek, není vidět jeho odraz v zrcadle a v ústech se mu skví dva ostré špičáky. Není pochyb, že je z něj upír. Situace začne být alarmující. Matt svého bratra schová v domě, ale absolutně si neví rady, jak dál postupovat. Je záhy přivolán postarší falešný doktor, který je ve skutečnosti upírobijec. A velký bláznivý mumraj se započne. Tahle hororová komedie má povícero devíz: disponuje zvýšeným tempem, má svůj bláznivý rozměr a nemá problém stříkat krev na všechny strany. Herecky je také zdařilá. Irské ksichty Karl Rice a Eoin Duffy jsou naprosto spolehlivými tahouny. A vhodně je přišel doplnit Anthony Head, který je nejznámější jmennou položkou na hereckém seznamu. Zaujme i dámské osazenstvo - Lisa Haskins jako Decova přítelkyně nebo Mary Murray jako vůdkyně upírů. Zplozencům temnoty se ovšem nedostalo příliš kvalitního produkčního zázemí. Nedostatek financí je znát v mnoha oblastech. Povětšinou se děj odehrává v jednom domě a v jeho bezprostřední blízkosti. Efekty a masky jsou téměř tristní. Hlavně to bolí, když je zabit nějaký upír a ten se začne následně posmrtně rozpadat. Dobře nevypadá ani když se upíři vydají  za denního světla do ulic a vybaví se deštníky, aby se chránili před slunečními paprsky. A když film podnikne vzdálit se od domu, tak  následná výprava má obří nádech velmi levných kulis. Většina speciálních efektů je takříkajíc dělaná na koleně. Komu to nevadí, bude nadšen. Je třeba ocenit i nějaký ten nenadálý nápad. Upír se dokáže změnit v netopýra, což nemělo až tak urážlivé technické provedení. Režisér Conor McMahon za pár peněz natočil hororovou komedii o upírech, co je dostatečně legrační a i tak trochu krvavá. Mě ale nepřimělo ji vpálit vyšší známky navzdory snaživému průběhu. Ta výše zmíněná nekvalita hodnocení sráží směrem dolů. 6/10 ()

Marceloo

Po tom, čo ho na zábave pohrýzla do krku neznáma žena, sa Deco vracia domov. Jeho bratovi je jasné, že s ním niečo nie je v poriadku, pretože nevydrží ani chvílku na dennom svetle a jeho odraz v zrkadle taktiež nevidno. Preto rýchlo privolá lekársku pomoc. Tá bude ale v tomto prípade bezmocná. - Od režiséra, ktorý u hororu debutoval už osemnásť rokov dozadu, čakám ovela viac. A radšej ani nebudem rozoberať to, že sa názov priživuje na jednom z najlepších Vampire hororov vôbec. Milujem komediálne Splattery a je mi jedno, či sú v nich zombíci alebo upíri, ale táto zlátanina odpudivých digitálnych a praktických efektov s vrcholne nesympatickým hereckým obsadením mi vôbec nesadla. Sklamal Michael Conlan, sklamal You Are Not My Mother, sklamal Let the Wrong One In, pokial ma koncom mesiaca sklame ešte aj Katie Taylor, tak s Írskom nadobro končím. ()