Nikdo nevyvázne živý

• Veľká Británia No One Gets Out Alive (viac)
všetky plagáty

Zoufalá Mexičanka bez dokladů se nastěhuje do zchátralého penzionu v Clevelandu. Jenže to, co tam zaslechne a uvidí, ji rozhodně neuklidní. (Netflix)

petikacka

Jejda...to se nepovedlo. Zřejmě to měla být alegorie na ubohé latinos co neustále prchají do severikános a tam jim pořád ubližujú. Nejenom, že jim vykrádajú jejich kulturu, teď jim ještě kradnú jejich životy a připravujú je o prácu. A to celé zabalujú do hnusného baráku pro zoufalce, kde se dějú různé bubuhrátky. Celé je to úplně blbé a konec je úplně nejblbější. Za mě 25% ()

Flopik

Prvých 5 minút bolo skvelých a ja som sa potešil, že uvidím kvalitnú ducharinu. Hotel nevyzeral najhoršie, duchovia so svetielkujúcimi očami v tme tiež v pohode, film sa však videl odlišnou, nudnejšou cestou. Pravdou je, že veľkú časť sa nič nedeje a vďaka tomu film aj napriek krátkej dĺžke dokázal väčšinu času nudiť. Záverečné rozuzlenie nebolo najhoršie, príšerka vyzerala celkom podarene, využitá ale bola extrémne málo. Čo to bolo , prečo to bolo,  nič sa nedozvieme. Po hororovej stránke teda stojí za reč max začiatok. U mňa 2*. ()

PanTumnus

Nevillův Rituál byl metaforou toxické maskulinity, Nikdo nevyvázne živý tématizuje, bohužel, skutečné únosy a mučení žen (to že je hlavní hrdinka z Mexika není náhoda). Film si udržuje neskutečně nepříjemnou atmosféru po celou dobu stopáže, jump scary jsou použity velmi decentně a žánry se zde mixují zdatně. Původně jsem dal tři hvězdičky, ale snímek mi prostě zůstal v hlavě a to je dobré znamení. Plus těch 51% je opravdu podhodnocených. Více takových filmů. Jinak musím říct že tenhle rok horory opravdu válí... Candyman, The Night House, Malignant a teď tohle. (V zajetí démonů 3 budeme ignorovat) ()

Aurus

No za mě no není tak moc špatný ale nějaký zázrak no není. Příběh je podle mě velmi dobrý, povedený a zábavný, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféra a napětí jsou zde docela časté a i docela povedené, kamera filmu je docela dobrá a lokace jsou zajímavé. No za mě kdyby to bylo o kousek děsivější tak by to bylo lepší ale tak špatný to není. Za mě 5,5/10. ()

tyna97

Zase nějaká mimóza, která za mě zůstáva nepochopena. Co ten příběh? Co ta „příšera“? Co ten barák, co má být děsivý, ale není? Co ta matka? Co ten závěr? Jeden velký otazník. ()

BOURQUE

Vo svojom prvom filme, Santiago Menghini sa snaží predovšetkým vyvážene mixovať prvky hororu a thrilleru. K tomu potom podáva trochu z ingrediencie „mysteriózny“. Výsledok však nie je celkom vyhovujúci. Hlavný dej sa odohráva v penzióne, ostatné vonkajšie lokality (až na jednu výnimku) nemajú väčšiu váhu. Vytvorená atmosféra v penzióne, z pohľadu daného žánru príbehu, je na priemernejšej úrovni. Jednotlivé scény (všetko, čo je pred záverom) nestrašia tak, akoby mali – hra so svetlom a „halucináciami“ je z hľadiska počtu prehnaná. Cristina Rodlo v roli „zúfalej Mexičanky“ je v pohode, ako aj David Figlioli v roli psychicky narušeného Beckera. Záveru chýba ráznejší úder. Tuctová záležitosť, postrácajúca lepšiu kompaktnosť. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

pumpkinqueen

Ona by to nebyla vůbec špatná podívaná, ale mně u současných hororových filmů neskutečně vadí jedna věc - strašně často nejsou dotažené do konce. Atmosféru to mělo fajn, dokonce i tempo bylo příjemné. Ale příběh byl strašně osekaný. Kde jsou ty horory, kde se dostatečně seznámíme s postavami, načneme zápletku; následuje akce, odhalení záporáků a jejich životů včetně minulosti, a k finálnímu rozuzlení se dozvíme i detaily toho, CO se děje a PROČ se to děje. Všechny ty horory dříve byly zkrátka dotažené do detailu, i v případě že jejich příběh třeba zrovna nestál za nic. Dnes je strašně těžké na takový kousek narazit. Tisíckrát radši budu vzpomínat na vyvražďovačky typu Dům voskových figurín z roku 2005, než na tuhle nedomrlou duchařinu. Tady se vlastně jednalo o duchařskou klasiku zaobalenou v trochu jiném kabátku, který by mohl na příležitostné hororové diváky fungovat svými mrazivými i lekavými scénkami. My trénovanější asi na mráz běhající po zádech můžeme zapomenout, ale jako jednohubka to posloužilo, jenže zase tomu chybělo nějaké pořádné CO, PROČ a JAK. SPOILER - Vzhledem k neobvyklé kreatuře by se to zrovna tady šiklo dvakrát tolik! ()

phoenixer

Achjo. Dva bráchové se záhadným barakem a až nápadně malým nájmem. Ten konec je suchej jak kašel tuberáka. Divno monstrum z krabičky co vypada jak gejša slimák. Jakože wtf?! ()

Maximilianus

Atmosféra bola celkom dobra, ale iba priemerná, v podstate tam nebolo nič strašidelné,  viacero vecí bolo nelogických a aj ten záver som nejako očakával. Nie úplne zlé,  ale slabé, nestrašidelné a neoriginálne. 6/10 ()

Solverino

Tak to bylo opravdu milé překvapení v dnešní sračkoidní době! Wow! To se mi líbilo, i s tím koncem- Příšerka z krabice byla rozhodně zajímavá a hodnotím pozitivně! Vřele doporučuji! ()

Hemlock

Tak závěrečná rekapitulace amerického snu má jedno východisko - pokud jsi samička indiánského původu s dobráckými sklony, lez přes hranice jedině tehdy, pokud se naučíš nevěřícně kroutit očima a veškeré cennosti uschováš v konečníku. V opačném případě tě pojebe samička saracéna, šéf vykořisťovatel, domovník a dokonce i kunda z bedny, která hlavy v porodních bolestech netlačí ven, ale s grandiózním apetítem je polyká… Snímek určitě neovlivní migrační vlnu a jako horor moc neosloví - slabých 30% a dvě hvězdy dávám pouze za príma bráchu a solidní atmosféru. ()

Mamlas odpad!

Komparz mexiko baba být v barák. Barák být starý a s můry. Baba být a koukat a chodit v barák tam a tam. Taky duchy být tam a krabice těžká s obr hladový. Nedobrý velký chlap umřít pak dobré asi. Hotovo, to prodat do kino, že horor ultimatně dobrá ty vidět tam. | Ty jo, to byla zase vypatlaná chujovina, stejně dobrá, jak spisovný je můj komentář. (7%) ()

Ivec

Super atmosféra. To sa nedá poprieť. Možno aj hudba, či herectvo. Ok. Ale ten príbeh? Ako keď si objednáte päť druhov pizze a nemáte ani na to, aby ste otvorili hubu. A nie to ešte na to, aby ste strávili obsah. Na rovinu. Vidieť to bez počutia dialógov, bolo by to skvostné... Pri konci zavrieť oči a vymyslieť si vlastný príbeh... Veľmi slabé... Koniec zabil všetko. Smutné. ()

Rooseman

Nuda. No One Gets Out Alive se tváří jako něco, co má hlubší smysl. Jestli tam někde je, nedostatečně ho však divákovi vysvětluje a proto působí jen zmatečně. Akce je až na závěr málo, všechny lidské postavy jsou nesympatické a závěr vás do říše fantazie rozhodně neodstřelí. Drhne to, dře to, bolí to. ()