Mike trávi s Iris pokojný deň na chate, netušiac o problémoch v meste. (SkyShowtime)

warrenur

Uuuu...druhy namakany diel, tlakovy hrniec konecne vybuchol, a sposob akym rozsekal vsetko naokolo mi skoro zabranil vsimnut si nahodicky pritomnosti inteligentneho hajzlika Milo-a pri premyslenom..."spustaci". Ano, mierna provplanovost, avsak sedela a v konecnom dosledku posunie pribeh tam, kam tvorcovia chcu. ()

castor

Když se spolu baví konkurenční vězni, zřejmě něco kují směrem k dozorcům. Zatímco Mike chystá snídani, Kyle si má před prací a „řešením nepořádku svého bratra“ vybrat rodinu. Jenže právě teď ho čeká pár minut vězeňské byrokracie a následně převoz jednoho vězně. Ovšem pobyt se mu nepěkně protáhne a Kyle pozná vězeňský areál, ve kterém tiše kypí nejrůznější problémy, z trochu jiné stránky. Nebudu úplně rýpat, jak dozorci muklům mnohé ve velkém usnadní, ale nevšimnout si toho opravdu nejde. Už teď je patrné, že nás čeká druhá série. Otázkou ovšem zůstává, jestli je tématika zhroucení důvěry a komunikace mezi vězením a vnějším světem dostatečně nosná. ()

Necrotongue

Jo, pochopil jsem to posledně správně hlavně proto, že Taylor Sheridan vyslal v závěru minulého dílu jasné signály. Devátá epizoda byla vybavena vším potřebným; znovu jsem se dočkal skvělé, tísnivé atmosféry, s dobře zvládnutou akcí se vrátilo i tempo a tvůrci tentokrát nevynechali ani kvalitně stupňované napětí. No, a jako kontrast nasadili uklidňující a svým obsahem zároveň ne zrovna pohodové scény z Mikeovy chaty, díky nimž si člověk znovu uvědomí, že je Porsche sakra drahé auto. Takže ano, chvíli to nepříjemně drkotalo, ale v předposlední epizodě jsem se znovu dočkal nové asfaltky (když už jsem začal s těmi auty). / Poučení: "Nechoďte s tyčemi do přestřelky." S lepším poučením než Milo Baelish bych nepřišel. ()