24 tváří Billyho Milligana

• USA Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan
USA, 2021, 4 h 3 min (Minutáž: 59–64 min)

Réžia:

Olivier Megaton

Hudba:

David Menke

Billy Milligan (a.z.)

Koncem 70. let tvrdí muž obviněný ze série znásilnění, že za všechno může jeho porucha osobnosti. Začne tak soudní tahanice, která nedá spát celé Americe. (Netflix)

Warhorr

Měli natočit film, který mohl být opravdu zajímavý než tahle čtyřhodinová muka. Vážně me fascinuje, jak se dokument tváří ze začátku záhadně, tajemně a místy i drsně. Nakonec vlastně všichni zjistíme to, co jsme od začátku tušili a vygraduje to takovým paskvilem, že se dotyčný začne kamarádíčkovat s Schwarzeneggerem, Cameronem anebo hraje maty v Las Vegas. Nejzajímavější a nejkoukatelnější byl druhý díl kde vidíme, jak to bylo s Billyho dětstvím. Jinak je to drtivou většinu jen dohadování lékařů a psychiatrů. Nuda. Jeden z nejhorších true crime od Netflixu v tomto roce. Pokud mohu doporučit něco ohledně změny identity/přivlastnění identity, raději mrkněte na Podvodník (2012) ()

Arsenal83

Veľmi nudné a naťahované. Tie krimi dokumenty na Netflixe bývali jedny z mála programov, ktoré sa tam dali pozerať, ale čím viac ich tvoria, tým viac sa zamotávajú do nepresvedčivého podania, ktoré je v záujme sledovanosti rozdelené do viacerých častí, pričom niektoré zábery a fakty sa opakujú, alebo dej neposúvajú vôbec. A všade musí byť zmienka, ako niekto ublížil alebo neprávom obvinil niekoho z menšiny. Ani tento dokument nebol výnimkou. Z krimi hľadiska nechápem, prečo sa nerobí s takýmito ľuďmi rázny proces. mne je u prdele či je alebo nie je psychicky chorý. Ak koná trestnú činnosť a dokonca vraždy, má visieť. Takýto človek je spoločnosti celkom na nič, či zdravý, či nemocný. ()

flyer.nick

Netflixu kriminální dokumenty nejdou. Čučet čtyři hodiny na mluvící hlavy v rádobyzajímavém prostředí je děsná nuda. Být to možná 90-120 minut dlouhý dokumentární film, asi by to šlo, ale takhle se to táhne neskutečně. Kdyby radši udělali sérii, kde by každý díl byl o jiném "monstru", ne z každého jednoho zkoušet vyždímat XY hodin. ()

Pavlínka9

Určité info jsem o Milliganovi měla, nicméně myslím si, že i postupem času v tomto dokumentu ostatní začínají určitým způsobem "pochybovat", jak to tedy bylo a je to pravda? Bylo to nové, neprozkoumané, neznámé...Hezký dokument, který mi dal odpvěd - myslím si, že ty osobnosti měl - ale těch prvních cca 10 - ty zbylé tam podle mě nebyli a i ten dokument mi na to odpověděl.. ()

chrispe

Druhé dva díly zaostávají oproti prvním dvěma v mnoha ohledech, o tom žádná. Taky mi během dokumentu šly myslí celkem zásadní otázky, které nebyly zodpovězeny, chyběl tam pohled několika lidí  (i když chápu, že občas to z mnoha důvodů nejde) a mám tak pocit nedokončenosti, přestože končíme tam, kam jednoho dne musíme všichni. 3,5* ()