Buko

• Česko Buko

Jarmila sa po strate muža ocitne na životnej križovatke, kedy sa musí rozhodnúť, či zvyšok života už len trpezlivo „prečká“, alebo sa vzoprie osudu a vrhne sa do dobrodružstva s neistým koncom. Napriek dobre mieneným radám svojich dospelých detí si zvolí druhú možnosť. Tou je život na chalupe v romantickej divočine uprostred Máchovho kraja, kde to mal rád predovšetkým jej muž. Ten jej navyše v závete odkázal vyslúžilého cirkusového koňa Buka, ktorý jej život obráti kompletne naruby. S pomocou susedov sa rozhodne vzniknutej situácii postaviť čelom a čoskoro zisťuje, že aj keď to tak spočiatku nevyzeralo, práve s týmto koňom by sa jej do života mohlo vrátiť šťastie. (Cinemart SK)

Erutan_Revol

Nemyslel jsem si, že by se mi mohl líbit český film o koni, ale stalo se. Herecky naprosto uvěřitelné. Práce s koněm perfektně zvládnutá, protože i jeho hraní je úžasné. Svižný scénář a krásné hudební montáže posouvající děj jsou hezkou ukázkou řemeslné práce. Nakonec sympatická hlavní postava, která ve stylu Braking Bad začne konečně žít svůj život podle sebe a přestane se jen přizpůsobovat okolí a podléhat strachu 8/10 ()

Miss123

Velmi pěkně odvyprávěný rodinný film. Technicky bezchybný, skvěle bezchybně zahraný a celkově povedeně zpracovaný. Chyby však nastávají v samotném příběhu a jeho dramaturgií, kdy film působí tak pohodově až postrádá jakýkoliv konec se závěrečným rozuzlením. ()

5tipes

Laskavý, úsměvný, ale zbytečné dlouhý film s jemnými dějovými zvraty, lehce otevřeným scénářem a decentní režií. Určitě se jedná o velmi povedené dílo s méně známou herečkou v hlavní roli, která nabídne zase trochu jiné herectví, než na které jsme v "rodinných" filmech zvyklí. ()

holtis

Řekl bych, že nebyl moc filmařky náročný  film...ale o to víc jsem se bavil. Stárnoucí žena, která žije v manželově odkazu. Nechybí ani humor a poselství. Ode mne 70%. ()

PORTER44

Pro mě osobně nuda,koukat se skoro celý film na starou dámu který umře muž a odkáže jí koně a ona se s ním snaží skamarádit,škoda že tam měl Krobot takoví štěk mohla to být větší zábava,pobavila trochu retardovaná Issová zahrála to dobře. ()

Cacorka_eliz

Příjemný film se skutečnými postavami a přirozeně uchopeným příběhem. Byť není scénář plný velkých dramatických zlomů, tak se u filmu nenudíte, protože je velmi pravdivý. ()

StaryMech

V pravém horním rohu televizní obrazovky stálo "15+" - za přiměřenější bych považoval "-15", navzdory pokročilému věku hlavní hrdinky. Anebo "70+"; obojí s dodatkem "Pozor: kýč!"  Dvě hvězdičky jsou ažaž, Goldbeater vysvětluje proč. ()

mach333

Alice Nellis umí takový reálný, poetický vyprávění. Všechny herecký výkony mi přišly bezva, takže z toho byl film, který nám zpříjemnil nedělní večer. Díky ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)