Pojďte pane, budeme si hrát - Série 1 (1965) (séria)

Potkali se u Kolína (S01E01)

(epizóda)
  • angličtina How They Met at Kolin

Hlavní hrdinové jsou plyšové loutky, konkrétně dva mědvědi. Ten větší a chytřejší si říká Velký Medvěd, a ten menší a roztomilejší se jmenuje Malý Medvěd. Vystupují zde i jiné postavičky a všechny mají tu schopnost, že se dokáží proměnit od auta přes semafor až po míč nebo houkací kačenku. Koho že naši dva plyšoví medvědi na cestě potkali? Například ubrečený klobouk, zakletou princeznu, proradného kozla Breburdu a samozřejmě mnoho dalších. (Džejkop)

christiene

Jak to tak vypadá, tak jsem asi jediná, kdo dává míň než 4 hvězdičky... Ale nemůžu prostě jinak - tato animovaná pohádka se mi jako malé nikdy moc nelíbila a ani teď, když jsem se na ni párkrát dívala s mladším bratrem, ve mně nezanechává nic... Nevím no, málo barev, dva podivní medvědi... ()

Benjo

Nevím jak hodnotit...je to krásně a šikovně natočené, roztomilé, hravé, ale je to asi nejkrutější dětský příběh z večerníčků....ano takový svět dětí je, ale nemám na to nervy......je to tak udělaný aby se děti vcítily do obětí šikany a nemučiliy své kamarády? ()

naiva

Řekl bych, že medvědi se budou dnes a do budoucna líbit asi už jen úplně malým dětem, pro které vlastně tyto příběhy nejsou. Děti malounko větší, které by vstřebaly všechnu tu vypečenost většího mědvěda a byly s to vnímat humor pana Pojara, možná ohrnou nos. Ale s tím se nedá nic dělat, nejen Potkali se u Kolína, ale všechny příběhy medvědů už jsou hrozně staré... Hlavně to svým dětem nevnucujte, jinak nám sem později napíší "odpad" :o) Mám pocit, že jsem v dětství medvědy od Kolína taky nevyhledával (pamatuji si, že je promítali na akcích pořádaných ROH, kde také rozdávali vánoční kolekce), ale dneska je mám rád. Staré filmy Břetislava Pojara, Jiřího Trnky, Karla Zemana nebo Hermíny Týrlové byly původně sice pro děti / mládež / celou rodinu, ale dneska už jsou hlavně pro dospělé. ()

pesbara

Česká věc světové kvality. Nadčasová stejně jako Zahrada, krteček, Maxipes Fík, Mach a Šebestová... je toho hodně. Tady je to ještě umocněnou tou Pojarovou kurvárnou, ky se snažil vymazat ze světa autorský podíl Štěpánka, prostě je v tom zrcadlena celá ta naše krásná společnost:o) ()

pecicomix

todle je jednoznačně nejlepší seriál pro malé děti co sem kdy viděl! Ti dva si umějí pohrát tak zábavně, že to i po několikátém sledování baví celou rodinu. a to jak našeho nejmenšího (3) tak i naši babičku (snad si nemyslíte, že řeknu její věk:)) ... prostě todle je krásný !český! komunisty nepoznamený seriál. a o to je pro mně krásnější. ()

A.ZziK

Jedinečný příklad české animované tvorby. Skvěle vizuálně zpracované, vtipné nadčasové příběhy, perfektně namluvené. Naprostá klasika, na který nevidím absolutně žádnou chybu. Už se těším, až to budu sledovat s dětma. ()