Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. (Netflix)

safixxx

Velká kvalitka od Oriola, s ohledem na celkovu délku překvapivě děj nenudí a oceňuji, jak si hraje s divákem a nepředvídatelným koncem. **** ()

Muf911

OK, přiznám se. Celou dobu se to tvářilo záhadně a byl jsem žádostiv, jakou kulišárnu na mě autoři připravili. Bohužel jsem to ale celé jaksi nepochopil. Takže film považuju za ztrátu skoro tří hodin svého času. Ano, občas to bylo příjemné pokoukání, občas ale i dost otravné, scény z ponurého blázince nejsou pro každého.  Koukat na to znovu, abych pochopil, ale nemíním.  Film jsem si vybral na základě jména režiséra, jehož předchozí Mirage u mě má velké  významné plus. ()

KolarikKing

Oriol Paulo je španělský thrillerový génius. Příběh s psychiatrické léčebny plný zvratů. Režisér je známý tím, že si rád hraje s divákem. A tady mu to jde jedna báseň. Snímek hodně připomíná Scorseseho Prokletý ostrov, ale bohužel mu chybí atmosféra tohoto filmu. Jinak si ovšem nemůžu stěžovat. I přes 155 minutovou stopáž jsem se nenudil a byl jsem unešený ze všech zvratů, které tam nebyly jen tak, ale opravdu dávaly smysl. Prostě další Paulovo majstrštyk. 8,5/10 ()

brasek

Neskutočne skvelý film! Prelínanie myšlienok diváka, či a či nie je hlavná postava blázon, možné rôzne scenáre ako a čo bolo naozaj a to všetko zľadené do príbehu bez jedinej chyby. Príbeh má dynamiku, tempo, zvraty a keď diváka ovládnu emócie tak zistí, že sa zmýlil. ()

Tomas_PO

Divoká španielska konverzačná krimi s prvkami absurdnosti, z ktorej však v návale nekonečnej verbálnej dikcie hlavnej protagonistky začalo trochu štípať v hlave. Možno to chcelo len viac sústredenia alebo inú náladu na tento žáner. V každom prípade Španieli opäť prekvapili a potvrdili, že vedia byť jedineční ako v komédii, horore, tak aj krimi. ()

taibrek

Mohlo to skončiť takto? Barbara lennie bola dobrá voľba. Super zahraná rola. Celý film pozerám, že čo sa tam vlastne stalo... Najskôr držím jednej strane a potom druhej... Koniec neprekvapí, ale ani nesklame... Oplatí sa pozrieť ()

Kozlowski8

Soukromá vyšetřovatelka se nechá zavřít do odlehlého ústavu pro choromyslné, aby zde odhalila příčinu záhadné smrti chlapce...Chápu velké příznivce Oriola Paula a také tohoto jeho díla a rozumím jejich nadšení. Já bych dal přednost trochu jinému pojetí - vycházejícímu z dobrého námětu a prostoupenému skvělou atmosférou blázince, jako tomu bylo zde, ale s menší mírou kombinací a zvratů (nelogických), s větší přímočarostí a srozumitelností a s alespoň trochu jasnější pointou. Přesto všechno (nebo možná částečně právě proto) je to film zajímavý a dává prostor k diskusím a k různým pohledům v jeho vnímání. Ještě nesmím zapomenout na pochvalu výborné Bárbary Lennie v hlavní roli. 65 %. ()

hony23

Žena zavřená v blázinci se snaží divákovi namluvit, že je detektivem, který se tam nechal dobrovolně umístit, aby objasnil vraždu, která se tam stala. Ředitel blázince se zase snaží divákovi namluvit, že ta ženská je prolhanej paranoidní magor a že je v blázinci umístěna za pokus o vraždu manžela. A divák přes 2 hodiny váhá, která verze je pravdivá... ()

Easykill

"Nejsem odsouzena, ale legálně unesena!" Solidní výplach z jedný výplachárny. Soukromý detektiv ala "bond Girl" nastoupí v utajení dobrovolně do psychiatrické léčebny aby zjistila informace o smrti jednoho z pacientů nebo ne? Velice dobře natočený snímek od Netflixu. Občas se jim něco fakt povede. Španělský kousek, Nevyzpytatelné cesty Boží je parádní hra s divákem od začátku do konce. Perfektně, dějově zasazené pochybnosti dávají filmu sílu a mystifikaci váhu. Herecké výkony taky solidní a velké plus je prostředí, sanatorium je perfektní. Za mě paráda i přes tu stopáž. ()

vinducha

Tak ani naposedmé se panu Paulovi nepodařilo mě zklamat . Přes tuhle délku je to teda hutná a parádní jízda jak na toboganu. Do poslední scény před titulky jsem nevěděl , kde tedy ta pravda vězí . Vymazlená záležitost. ()

futislav

Mistrovsky natočená detektivka, Španělé opět nezklamali. váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami kvůli přetažené délce, ale je to tak dobré, že dávám pět. Poněkud depresivní a až do konce napínavé. Nesouhlasím s názorem, že se to dalo lehce prokouknout. Podle mě je konec hodně znejisťující, jak to tedy doopravdy je. Výborné ! ()

hanca.uh

Celkem povedený film, na mě jen působil malinko.....uměle?, no prostě jsem tomu prostředí a "vyšetřovatelce v přestrojení" jaksi úplně nevěřila:-). Slabší 4 *. ()

Idenatoys

Hádám že nápad je okoukaný Tajemný ostrov s DiCapriem nicméně film je napínavý, má skvělý příběh a vůbec nenudí. Úvod je trochu pomalejší ale u tématiky s dejem v blázinci se to dá očekávat. ()