Noční monstrum

• USA Take Back the Night

Jane se jednoho dne stane obětí násilného útoku monstra. Když se vzpamatuje, zahájí hon na netvora, který se ji pokusil zabít. Čím úporněji se jej snaží dopadnout, tím rychleji ji začne dohánět problematická minulost spojená s drogami a duševní nemocí. Rodina, přátelé i úřady v důsledku toho popírají hodnověrnost jejího příběhu. Jane, která náhle zůstává v boji sama, začíná pochybovat o útoku i samotné existenci bestie. (Cinemax)

kingik

Film, který se tlačí k inteligentní pointě, co hororové aspekty využívá ke své psychologické inklinaci. A ženský divák pochopí, co mu debutující režisérka Gia Elliot chce vlastně sdělit. Atraktivní vizuální umělkyně se jedné noci stane obětí útoku. Četná zranění na jejím těle prokazují fyzické napadení, ovšem závěr policejní vyšetřovatelky je nemilosrdný: žádný pachatel zřejmě neexistuje. A co hůř, útok vykazuje známky abnormality, kdy ženu patrně napadlo cosi nadpřirozeného. Emma Fitzpatrick se po jedné takové večerní sexuální úmluvě s Giou Elliot rozhodla sepsat společný scénář, který konečně poukáže na zranitelnost vagín. A vznikl film, co se tváří jako horor, respektive ve svých nejlepších scénách tak působí. Jenže všechno je v závěru maličko jinak, takže divák, co přetrpěl ultra levnou trikovou složku, kdy agresivní monstrum reprezentuje tmavá šmouha a chlupaté tlapy evokující to nejlepší z českých studiových pohádek, se v závěru dočká satisfakce. Emma Fitzpatrick by mohla ukazovat kozy častěji, nechá je ale vykouknout jen na malý mžik z profilu, přičemž mnoho diváků si jistě její krátké vlasy spojí s různými erotickými fantaziemi. Okamžitě pánskému publiku šrotují v hlavě sexuální pozice, ve kterých se kratší ženský vlas promění v jakousi oj při souloži zezadu, načež shledají, že s dlouhými vlasy se to spřežení přece je kočíruje snáze. Dámské publikum, co je nezřídka při nočních toulkách městem ohrožováno na křehké psychice, si film oblíbí a dá mu v podstatě zapravdu. Jedná se o nikterak ohromující počin v nikterak ohromující režii, co má svoji originální stavbu a neokoukanou herečku v titulní roli, která do filmu solidně (sexuálně)  zapadla. 6/10 ()

PRASÁK

Jak tak koukám na všechny dosavadní recenze tohoto snímku, je mi jasný, že tihle diváci rozhodně nepatří mezi konceptuálně gramotný homo sapiens sapiens. Já osobně se při vší svý skromnosti domnívám, že patřím k tý menšině světový populace, kterou Nephilim obdařili konceptuální gramotností. Děsivej snímek „Noční monstrum“ (Take Back The Night) patří totiž nepochybně do kategorie PROGRAMOVACÍ FILMY HOLLYWOODU, a to bez debaty! Onen „černej duch“, kterej řádí v ulicích nočního Los Angeles, v tomto snímku je vlastně odkazem na démony z podzemí, jenž vyvolává reaktor Herešavu, což je temný neboli černý slunce. Reaktor na sběr energie z Herešavu používá „palivo“ a okolo reaktoru se pak začne ohýbat čas a prostor, otevírá se jáma Mah´ralu (jedna taková je třeba pod Staroměstským náměstím v Praze). Černýmu slunci se klaní Kabala - tento okultní koncept objevili Židé před 15 000 lety. Černý slunce poskytuje energii, kterou potřebují temný entity, démoni a lidská vědomí po expiraci biologickejch nosičů, tedy těl. A možná někdo z vás ví, že Baal je poslem Satana. Ne, tohle není kázání na téma Bible, nebe nebo pekla. Tohle je skutečnost. Vím to, protože již léta nežiju v matrixu. Pravda, film jako takovej není žádná hitparáda, ale svým odkazem na Herešav působí dokonale. Tenhle velice temnej horor, v němž jeho hlavní hrdinka Jane (herečka Emma Fitzpatrick) se snaží bojovat proti temnýmu monstru, natočila americká režisérka, scénáristka, kameramanka, herečka a producentka Gia Elliot. Mysteriózní snímek „Take Back The Night“ se stopáží 90 minut si odbyl svou celosvětovou premiéru 14. srpna 2021 na 7. ročníku filmovýho festivalu Popcorn Frights Film Festival v Miami, kterej proběhl ve dnech 12. 8. – 19. 8. 2021. V Český republice bylo možný tenhle film zkouknout pouze v televizi. ()

Adramelech odpad!

Povšiml jsem si nápadně nízkého hodnocení tohoto filmu, neodolal jsem a pustil jsem si ho. Hlavní hrdinka vypadá jako lesba (nic proti lesbám), policistka, která vyšetřuje její napadení (mužským?) monstrem, žije s černou lesbou (nic proti černoškám), asi běžná US realita, co já vím. Nebo že by byl někdo praštěný přes hlavu genderem? – Jde o prvotinu americké režisérky jménem Gia Elliot. Doufám, že až dotyčná zjistí, jak negativně byl její film hodnocený na stránkách ČSFD, tak se nad sebou zamyslí a příště natočí něco lepšího. Nikdo učený z nebe nespadl. Já bych nad ní hůl nelámal, klidně se ještě může vyprofilovat. ()

pursulus

Před zahozením očichati.¬         Viděl jsem spousty sraček, ale tento snímek do nich nedám. A to z jednoho důvodu. Ne pro dobrou režii (když ta byla naprosto chabá), ne pro dobrou kameru (když ta byla únavně netvůrčí), ne pro dobrý scaénář (když ten byl nápadný jako auto na dálnici D1), ale pro pozoru hodný herecký výkon hlavní představitelky (Emma Fitzpatrick) a spolu s ním spojené scaény, kde budování napětí se dařilo. V mé "školní převrácené" devítistupňové stupnici dávám tomuto snímku 3 body (jako 3 mínus), což jsou, převedeno do šestistupňové stupnice ČSFD, slabé 2 *.¬                 Herečka E. Fitzpatricková je umělkyně, která je hodna pozornosti. Není až tak známá, ale to může býti způsobeno i tím, že má jen slabší ramena či žaludek než jiní ve filmovém průmyslu. ()

BOURQUE

Debutový film režisérky Gia Elliot, ktorý (opätovne) chce upozorniť na dôležitú vec, ale ten zvolený „art“ / „indie“ štýl mu v danej forme nepomáha. Aj z malého rozpočtu sa dajú spraviť zázraky, ale úprimne povediac, takto nešikovne vytvoreného démona som už dávno nevidel. Z filmu, napriek minimalistickým snahám, by sa dalo dostať viac. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()