Noční monstrum

• USA Take Back the Night

Jane se jednoho dne stane obětí násilného útoku monstra. Když se vzpamatuje, zahájí hon na netvora, který se ji pokusil zabít. Čím úporněji se jej snaží dopadnout, tím rychleji ji začne dohánět problematická minulost spojená s drogami a duševní nemocí. Rodina, přátelé i úřady v důsledku toho popírají hodnověrnost jejího příběhu. Jane, která náhle zůstává v boji sama, začíná pochybovat o útoku i samotné existenci bestie. (Cinemax)

BOURQUE

Debutový film režisérky Gia Elliot, ktorý (opätovne) chce upozorniť na dôležitú vec, ale ten zvolený „art“ / „indie“ štýl mu v danej forme nepomáha. Aj z malého rozpočtu sa dajú spraviť zázraky, ale úprimne povediac, takto nešikovne vytvoreného démona som už dávno nevidel. Z filmu, napriek minimalistickým snahám, by sa dalo dostať viac. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

cariada

Tak zlý to není, naštěstí jsem o hodnocení nevěděl, jinak bych možná k tomu přistupoval jinak. Sjetou holku někdo přepadne a nikdo jí to nevěří. A ona nemá nic lepšího na práci než vše sdílet na netu, kam ten svět spěje. Bez internetu si už lidí ani neprdnou. Na jedno zkouknutí to jde, ale vracet se k tomu ani náhodou. ()

PRASÁK

Jak tak koukám na všechny dosavadní recenze tohoto snímku, je mi jasný, že tihle diváci rozhodně nepatří mezi konceptuálně gramotný homo sapiens sapiens. Já osobně se při vší svý skromnosti domnívám, že patřím k tý menšině světový populace, kterou Nephilim obdařili konceptuální gramotností. Děsivej snímek „Noční monstrum“ (Take Back The Night) patří totiž nepochybně do kategorie PROGRAMOVACÍ FILMY HOLLYWOODU, a to bez debaty! Onen „černej duch“, kterej řádí v ulicích nočního Los Angeles, v tomto snímku je vlastně odkazem na démony z podzemí, jenž vyvolává reaktor Herešavu, což je temný neboli černý slunce. Reaktor na sběr energie z Herešavu používá „palivo“ a okolo reaktoru se pak začne ohýbat čas a prostor, otevírá se jáma Mah´ralu (jedna taková je třeba pod Staroměstským náměstím v Praze). Černýmu slunci se klaní Kabala - tento okultní koncept objevili Židé před 15 000 lety. Černý slunce poskytuje energii, kterou potřebují temný entity, démoni a lidská vědomí po expiraci biologickejch nosičů, tedy těl. A možná někdo z vás ví, že Baal je poslem Satana. Ne, tohle není kázání na téma Bible, nebe nebo pekla. Tohle je skutečnost. Vím to, protože již léta nežiju v matrixu. Pravda, film jako takovej není žádná hitparáda, ale svým odkazem na Herešav působí dokonale. Tenhle velice temnej horor, v němž jeho hlavní hrdinka Jane (herečka Emma Fitzpatrick) se snaží bojovat proti temnýmu monstru, natočila americká režisérka, scénáristka, kameramanka, herečka a producentka Gia Elliot. Mysteriózní snímek „Take Back The Night“ se stopáží 90 minut si odbyl svou celosvětovou premiéru 14. srpna 2021 na 7. ročníku filmovýho festivalu Popcorn Frights Film Festival v Miami, kterej proběhl ve dnech 12. 8. – 19. 8. 2021. V Český republice bylo možný tenhle film zkouknout pouze v televizi. ()

Arsenal83

Nejaká nadprirodzená entita, do ktorej sa dá strieľať? Nuž, to je už je iná fantázia. Hoci spočiatku som nevedel, kto je to monštrum, lebo hlavná herečka tiež ašpirovala na takýto titul. Namiesto dobrého scenáru sme do filmu strčili povinné vložky ako multikulturálna lesba, ktorá si denne kľaká pred čiernou šuškou, aby vzdala hold Black lives matter. Proste v štýle: keď to nevieme robiť, splníme aspoň trendy parametre a ono sa to predá samo. To sú dnešné filmové hovnoty. ()

Adramelech odpad!

Povšiml jsem si nápadně nízkého hodnocení tohoto filmu, neodolal jsem a pustil jsem si ho. Hlavní hrdinka vypadá jako lesba (nic proti lesbám), policistka, která vyšetřuje její napadení (mužským?) monstrem, žije s černou lesbou (nic proti černoškám), asi běžná US realita, co já vím. Nebo že by byl někdo praštěný přes hlavu genderem? – Jde o prvotinu americké režisérky jménem Gia Elliot. Doufám, že až dotyčná zjistí, jak negativně byl její film hodnocený na stránkách ČSFD, tak se nad sebou zamyslí a příště natočí něco lepšího. Nikdo učený z nebe nespadl. Já bych nad ní hůl nelámal, klidně se ještě může vyprofilovat. ()