Divoženka

(festivalový názov)
  • USA Hellbender

Jak vypadá horor, který natočila Adamsova rodina? Odpověď dává snímek Divoženka, počin, za nímž stojí manželé John Adams a Toby Poser a hlavní roli v něm hraje jejich dcera Zelda Adams. Strýčka Festera tu sice nenajdeme a černého humoru je tu také pomálu, nicméně sociopatický je snímek poměrně důsledně. Adamsovi natočili hutný atmosférický horor plný pohanského a notně vaginálního okultismu o matce a dceři, které žijí osaměle na svém zalesněném pozemku a společné chvíle si krátí vycházkami po okolních lesích a skládáním heavy metalových písniček. Šestnáctileté dívce se ale stále méně chce věřit, že má vzácnou chorobu a díky ní se nesmí stýkat s jinými lidmi. Naopak, má čím dál větší podezření, že její matka je ve skutečnosti čarodějnice. Divoženka vybočuje z linie dnešních arthousem nasáklých minimalistických okultních hororů tím, že se poctivě snaží přijít s vlastním originálním pojetím čarodějnických mýtů. Na jednu stranu je to nepokrytě komorní, v mnoha významech toho slova rodinná záležitost, na druhou ale rozhodně nečekejte nadšenecký amatérismus. Adamsovi mají do tradiční rodiny rozhodně daleko a zneklidňující nezávislé filmy natáčejí už řadu let. Není divu, že Divoženka stihla očarovat diváky nejednoho žánrového festivalu. (Festival otrlého diváka)

Rathalos odpad!

Rodina Adamsovcov natocila "horor",ale nie ta legendarna na cele s Morticiou,toto je ina family,ktora sa preslavi jedine tak niekde na verejnych zachodoch splachovanim ho*ien,lebo tam tento film patri,do odpadovych vod...:-) ()

Rockerman

Milý, malý téměř artový horůrek, vhodný i pro začínající fanoušky hororu, protože je to dostatečně tajemné a málo strašidelné (tedy až na ten moc pěkný závěr). Chvíli jsem uvažoval i o čtvrté hvězdě, no rozmyslím si to. Jen té slibované metalové muziky jsem se nedočkal. Ono s basou a bicími se velké zázraky dělat nedají. ()

Pitryx

Tento snímek mě obrovské štěstí na kameru a lokace. Horší už je to s dějem a obsahem. Ale zase na druhou stranu to přineslo nové a neotřelé podání osudu dvou žen. Body, nebo procenta ubývají s běžícím časem, zbytečnými scénami, které mohly být kratší, popřípadě nemusely být vůbec. Zpočátku se to jeví hodně zajímavé, tedy pro toho kdo o filmu neví absolutně nic. Já neznal ani český název, který vše vyzrazuje. Jenže se to časem okouká a film začne malinko nudit. Což pokračuje hodně dlouho. Škoda, našlápnuto bylo. Takže u mne dvacet kamera a dvacet lokace. Nu a těch pár efektíků snad ani nemá smysl hodnotit. Přesto jim udělím desítku. Zbytek je nula.     50 % ()

kacir odpad!

Tak toto bola dobrá psycháčina plná škaredých nehercov. Každý kto má zdravé nohy, by mal pred týmto filmom utiecť. ()

Elisson

Mám rada takéto pomalé, neukecané filmy s mnohými zábermi na prírodu. Áno, malo to svoje muchy a záver si budem musieť niekedy pustiť ešte raz, ale teda film, ktorý si svojpomocne spraví rodina - otec, matka a dcéra ho napísali, režírovali, natáčali, spravili hudbu a s ďalšou dcérou si tam aj zahrali, to je teda dačo. To, že ide o takéto zoskupenie tvorcov je vo filme cítiť, práve preto je taký jedinečný. No a ešte k zápletke - ja dávno tvrdím, že žranie zvierat podnecuje temné veci ;-) ()

Miroslav.Zac

Tohle je velmi specifický film, který zaujme tak jednoho fanouška hororu ze sta. Viděl jsem už stovky špatných nebo nudných hororů, které mě nebavily, ale tento k nim nepatří. ()

Hexx

Za originalitu tři hvězdy. Nedívalo se na to vůbec špatně, snad chybělo trochu víc toho "hororu", ale přednosti to mělo zase jiné, např. prostředí, ve kterém se to odehrávalo, herecký výkon dcery nebo pojídání žížal a červů! Suprová minimalistická jízdička. ()

caerol

Bylo to hodně zvláštní, nic podobného jsem ještě neviděla a jistě to není film pro každého. Mám z toho rozporuplné pocity, nějak se to ve mě míchá, jestli to vážně bylo dobré nebo až tak ne, proto dávám 3*. :) ()

Dalajlada

Pomalé, rozvážné, ale rozhodně ne nudící. Za kulisou horroru je schován ještě větší horror o tom, co dokáží rodiče udělat ze svých dětí svojí ignorancí a snahou "ochránit" je. ()