Hong Cheon Gi

• Južná Kórea 홍천기 (viac)

Zasazeno do období Dynastie Čoson. Cheon-ki Hong (You-Jung Kim) je malířka s neskutečným talentem. Je proto vybrána jako vůbec první malířka Korejské královské akademie malby. Cheon-ki je také známá svojí krásou a bystrostí. Pro ni malování znamená všechno. Jednoho dne potká slepce jménem Ram Ha (Hyo-seop Ahn), který je důstojníkem v Seowoongwanu. Když byl ještě dítě, stala se mu nehoda, která způsobila jeho slepotu. Tato nehoda ho spojuje právě s Cheon-ki, která se i přes jeho handicap do něj zamiluje. (mikki089)

skorpik42

Pekne skombinovaná historická dorama s nadprirodzenom. Skvelé herecké výkony, očarujúci Ahn Hyo Seop, ktorému som všetko zožrala aj s navijakom, ale tiež presvedčivá Kim Yoo Jung, ktorá dokazuje, že sa od Love in the Moonlight herecky posunula a vyzrela. Hudba sa mi zdala priemerná a po jednom dni na ňu človek zabudne. Jediné, čo som nepochopila bolo, prečo pečatili Démona znovu do kráľovnou obrazu a nie do obrazu hvezdára (kto vie, nech sa mi kľudne ozve 🙂) a zdalo sa mi škoda, že v epilógu vsunuli zbytočnú scénu priekupníka, namiesto toho, aby nám povedali, ako to skončilo s princami. ()

SmileSun

Velmi pěkně zpracované historické drama. Musím ocenit, že když se jednalo o příběh o malířce, že se tématu malby seriál dostatečně věnoval. Ahn Hyo-Seop svou roli skvěle zvládl a jeho proměny, když se v něm probudil Ma Wang, byly opravdu úžasné. Řekla bych, že celkově obsazení všech postav se zde velmi vydařilo. Hodně mě také potěšilo, že záhady/nejasnosti byly vždy vysvětleny, takže se v tom člověk neztrácí. A hlavně jsem si řádně užila konec, protože to nebylo nasoukané jen do pár posledních minut 🥰 ()

bulinka

Spojenie historických a fantasy prvkov do príjemnej romantiky. Nakoľko je to príbeh o maliarke, veľmi sa mi páčili maliarske zábery. Príbeh je zaujímavý, pre toho, kto má rád spojenie fantasy, historické prostredie a osudovú romantiku. Po seriáloch: 30 but 17 a Abyss tu Ahn Hyo-Seop vyzeral konečne dospelejšie, mužnejšie, čo spravilo ozaj dobrý dojem. Tá tajomnosť mu ozaj sedela. ()

• Seriál je adaptací knihy „Hong Cheon-ki“ od autorky Eun-gwol Jung. Jedná se již o její třetí knihu, která byla zfilmována – další dva seriály podle jejích knih jsou Sungkyunkwan Scandal (od r. 2010) a Slunce a Měsíc (od r. 2012). (mikki089)
  • Hlavní postava Cheon-ki Hong (Yoo-jeong Kim) je skutečná historická postava. Její charakter je ovšem směsicí skutečnosti a fikce. (mikki089)