Miro Žbirka v Abbey Road

(TV film)
Dokumentárny / Hudobný / Krátkometrážny
Česko, 2015, 20 min

Miro Žbirka, známy slovenský spevák, žijúci v Prahe, využil výnimočnú príležitosť nahrávať v legendárnom londýnskom štúdiu Abbey Road Studios. Tu nahrávala svoje najznámejšie piesne aj nemenej legendárna skupina Beatles, ktorú Žbirka dodnes obdivuje. Vyberte sa spolu s ním na zaujímavú cestu - do štúdia na ulici Abbey Road, kde dokončil svoj najnovší album MIRO. Film zaznamenáva „genius loci" prostredia, kde vznikali albumy najznámejších britských skupín - okrem Beatles tu pracovali aj Pink Floyd, Cliff Richard, Deep Purple, U2 a mnohí ďalší. Miro vás zoznámi nielen so slávnym štúdiom, ale aj s hudobným životom v Londýne. (STV)

Pítrs85

Slovákům závidím dvě věci- jejich zdravej nacionalismus (ke kterýmu nepotřebují retardy typu Ortela a spol.) a pak Mekyho Žbirku, dost možná největšího sympaťáka na poli česko-slovenský pop-music. Tenhle minifilm je jednak pro fanoušky samotnýho Žbirky, tak i pro fanoušky The Beatles, jejichž největším fanouškem je právě Miro. Nahrávat ve stejné místnosti, kde nahrávali Brouci... Co může být víc? ()

otík

Naprosto nezajímavý dokument o Mirovi, který si splnil svůj sen a natočil cosi (ani jsem se to v dokumentu nedozvěděl) v legendárním anglickém nahrávacím studiu Abbey Road. Co mě na tom mělo zaujmout, jsem nerozluštil ani po druhém shlédnutí. RIP, Miro ()

Autogram

Je to zvláštny dokument, trochu ako domáce video posunuté do televízneho filmu s komentárom. Zaujímavé sú zábery, ako Miro Žbirka vojde do legendárneho štúdia, celkom stráca svoju suverénnosť a obzerá sa tam ako vyjavený chlapec. ()