Vražda v divadle

• Česko Vražda v Londýně (viac)

Na divadelných doskách v londýnskom West Ende je dlhoročná hra Pasca na myši hitom a filmový Hollywood klope na dvere. Arogantný americký režisér Leo Kopernick (Adrien Brody), v USA zaradený na čiernu listinu, dostane za úlohu zadaptovať na filmové plátno záhadnú vraždu podľa scenára Mervyna Cockera-Norrisa (David Oyelowo). Avšak s podmienkou, že producenti nemôžu hru sfilmovať skôr ako šesť mesiacov po skončení jej divadelného predstavenia. Keď sa zrazu v zákulisí začnú hromadiť mŕtvoly, cynický detektív Scotland Yardu inšpektor Stoppard (Sam Rockwell) a nadšená policajná nováčička strážmajsterka Stalkerová (Saoirse Ronan) musia na ceste k identifikácii vraha zladiť svoje osobné rozdiely a pracovné zvyklosti. (CinemArt SK)

jabbo123

Feel good lehoučká detektivka, která si dělá legraci sama ze sebe. Žádnou velkou akci, drama ani napětí nečekejte. Ale postavy jsou sympatické a dobře to dopadne. Takový pohodový film na večer s hrnkem teplého čaje v dlaních. Nejvíc mě bavila Saoirse Ronan, kterou jsem do téhle doby moc neznal. Jestli se nepletu, tak jde o režisérův debut - řemeslo je určitě dobré. Slibný začátek. ()

fhe_verdict

Cesi hovoria takemu filmu "taškařice". A tak trochu nepovedena taškařice. Dobri herci, trosku  nevybalancovany pribeh a povinne spracovanie roku 2022. Agata Christie, ktora napisala knihu 10 little niggers (uz je kniha oficialne premenovana a ziadni cernoskovia dnes uz nesmu byt v nazve) musi mat za hlavneho rodinneho priatela cernocha a samozrejme je povinne zastupenie cernochov napriec celym filmom. Presne tak ako to v lepsej spolocnosti v medzivojnovom obdobi v USA bolo :) Saoirse Ronan ako straznice Stalkerova je vynikajuca, ona sama vybojovala 3 hviezdu. ()

podlet

Dávám 4. 3 za to, že to neni taková sračka jak píše Verbal (ne že by podle něj někdy bylo něco dobrýho...) a čtvrtou za to, že je to typ filmů, který se točej málo. ()

melmoth

Vražda v divadle je masívnym triumfom formy nad obsahom. Divák nakoniec dostáva decentnú detektívku, aká síce stojí za videnie, no na zadok si z nej nik nesadne. Ak ste nadšencom žánru, neváhajte. Ak neviete čo si pustiť, tých približne 90 minút venovaných See How They Run neoľutujete. Do análov celuloidových mystérií sa však toto dielo nezapíše. Viac tu ()

Korpy22

Skvělý film, který svěží formou, s prvky parodie navazuje na dílo Agathy Christie (jejíž postava se ve filmu sama objeví). Je zde krásná metafora mezi tím jak se divadelní hra odehrává na jevišti a v realitě. Kamera a i herecké výkony jsou dynamické a celýfilm má spád. Na večer se skleničku vína a přáteli je idelaní. ()

Jareth

Tohle byla zajímavá detektivka. Měla zajímavou zápletku, překvapivě docela dost humoru, dobré herecké výkony, a celkově zajímavý případ. Od tohoto filmu, jsem nečekal kvality, které se nakonec dostalo na obrazovky. Čekal jsem však lepší uzavření případu ()

poppy75

som dlhorocna citatelka agathy,a mam aj napozerane,co sa dalo...v rozbiti jej pribehov u mna vedie francuzsky serial male vrazdy agahty christie-ale vrazda v divadle je zdatnym superom,aspon co sa tyka pozbierania nametov z jej knih,filmov i jej zivota do jedneho pribehu,aj po vizualnej stranke,to fakt palec hore-horsie je,ze ludia,ktori to nepoznaju,tak to neocenia...tolko odkazov na jej detektivky,napr aj dom v zavere pozname z poirota..ale najviac ma dostala aj tak samotna agatha pri kuchynskom dreze /kto nevie,skutocna agatha vzdy hovorila,ze najlepsie napady na svoje detektivky a vrazdy dostava pri umyvani riadu/ a neskor jej servirovanie caju...kedze pred sledovanim som si nepozrela obsadenie filmu,najskor som myslela ze inspektora hra robson green z grantchesteru-typicka chodza,vyraz,oblecenie,sposoby...aj pub do ktoreho vosiel vyzeral podobne...bolo by to este zamotanejsie,to mam rada...inak super vyprava,kostymy..napriek chvale musim povedat,ze to bolo prilis sterilne,v britskom spracovani by to bolo asi predsa len plnokrvnejsie s humorom,ktory milujeme...ale aj s tym sa asi pocitalo,ved aj vo filme agathinu hru ide tocit ako film american :-) ... ()